Spelare / Marco Bohlin Arancibia
DM, ÖSBGF, Norrtälje, Individuellt
2023-08-13 · Norrtälje BGK Filt · Marco Bohlin Arancibia, Sundbybergs BGK · OB · Originalsidan ↗
| Nr | Bana | V1 | V2 | Snitt | Tävlingens snitt |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lådbana | 3 | 3 | 3,00 | 2,93 |
| 2 | Blixt | 4 | 4 | 4,00 | 2,98 |
| 3 | Dosering | 3 | 2 | 2,50 | 3,48 |
| 4 | Ränna | 2 | 1 | 1,50 | 2,66 |
| 5 | Möllbergare | 1 | 4 | 2,50 | 3,48 |
| 6 | Synvilla | 5 | 4 | 4,50 | 2,88 |
| 7 | Målvakt | 2 | 2 | 2,00 | 2,48 |
| 8 | Dropp | 2 | 2 | 2,00 | 2,18 |
| 9 | Uppfångare | 1 | 5 | 3,00 | 2,88 |
| 10 | Vertikal | 2 | 1 | 1,50 | 2,89 |
| 11 | Örkeljunga | 2 | 1 | 1,50 | 2,66 |
| 12 | Hålibacke | 5 | 6 | 5,50 | 4,04 |
| 13 | Klack | 1 | 2 | 1,50 | 2,82 |
| 14 | 2 Portare | 2 | 2 | 2,00 | 2,66 |
| 15 | Mittkulle | 4 | 4 | 4,00 | 2,27 |
| 16 | Spång | 3 | 2 | 2,50 | 2,43 |
| 17 | Vinkel | 2 | 3 | 2,50 | 2,45 |
| 18 | Inslag | 4 | 1 | 2,50 | 2,82 |
| Summa | 48 | 49 | 48,50 | 50,98 |
Totalresultat: 97 på 2 varv · snitt 48,50 per varv