| 1 |
▸Enport i backe |
235 |
3,332 |
7,7 % |
38,3 % |
17,4 % |
12,3 % |
8,9 % |
4,7 % |
10,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 2 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 3 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 4 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 7 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 9 |
Erika Luthman |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 11 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 12 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 13 |
Angelina Thelin |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 14 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 15 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
|
| 2 |
▸Alternativ |
232 |
2,448 |
39,2 % |
24,6 % |
13,8 % |
8,6 % |
6,0 % |
3,9 % |
3,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Annika Hedelius Larsson |
Umeå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 3 |
Stefan Larsson |
Umeå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 4 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 5 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 11 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 14 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
75 % |
| 15 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
|
| 3 |
▸Dosering |
229 |
3,026 |
4,8 % |
44,5 % |
24,5 % |
9,6 % |
6,6 % |
6,1 % |
3,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Erika Luthman |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 3 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 5 |
Stefan Larsson |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 8 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 10 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 11 |
Carina Lindström |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 12 |
Kent Thorén |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 13 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 14 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 15 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
|
| 4 |
▸Blixt |
226 |
2,947 |
1,3 % |
35,4 % |
37,2 % |
20,4 % |
4,9 % |
0,9 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 2 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Stefan Larsson |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 4 |
Tommy Thelin |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 5 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 6 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 7 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 8 |
Cecilia Lindström Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 9 |
Michael Rönnlund |
Umeå BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 10 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 11 |
Annika Hedelius Larsson |
Umeå BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 12 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 13 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
25 % |
| 14 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 15 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
|
| 5 |
▸Brevlåda/Dropp |
224 |
2,295 |
45,5 % |
22,8 % |
12,1 % |
8,0 % |
4,0 % |
3,1 % |
4,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Annika Hedelius Larsson |
Umeå BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 8 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
|
| 6 |
▸Vinkel |
220 |
2,709 |
1,4 % |
41,4 % |
44,1 % |
11,8 % |
0,9 % |
0,5 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 2 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 3 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Anders Eriksson |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 10 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 11 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 12 |
Stefan Larsson |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 13 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 14 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 15 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
|
| 7 |
▸Vinkel 30 grader i backe |
218 |
2,807 |
12,4 % |
40,8 % |
19,3 % |
18,3 % |
3,7 % |
1,4 % |
4,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 2 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 6 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 11 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 13 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 14 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 15 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
|
| 8 |
▸Synvilla |
214 |
2,981 |
4,2 % |
28,0 % |
43,5 % |
17,3 % |
4,7 % |
1,4 % |
0,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 3 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 4 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 11 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Martin Jonsson Andersson |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 13 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 14 |
Jan Wikström |
Skönsbergs SK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 15 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
|
| 9 |
▸Möllbergsvagga |
212 |
3,943 |
17,5 % |
17,0 % |
13,7 % |
10,8 % |
10,8 % |
7,1 % |
23,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Viggo Östman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 2 |
Loke Von Ahn |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 3 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 4 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 5 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
50 % |
| 6 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 7 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 8 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 9 |
Per-Olof Hägglöf |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
67 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
2,500 |
75 % |
| 13 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,667 |
0 % |
| 14 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,667 |
33 % |
| 15 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,667 |
33 % |
|
| 10 |
▸Tysk klack |
210 |
2,605 |
34,8 % |
21,4 % |
20,5 % |
7,6 % |
7,6 % |
3,8 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 11 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Anders Eriksson |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 13 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Carina Lindström |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 15 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
50 % |
|
| 11 |
▸Ränna i backe |
209 |
3,230 |
7,2 % |
33,0 % |
30,6 % |
10,0 % |
5,3 % |
5,7 % |
8,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 2 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 5 |
Elvin Luthman |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 8 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 9 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 11 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Stefan Larsson |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 13 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 14 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 15 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
|
| 12 |
▸Fiskben |
206 |
3,184 |
3,9 % |
43,2 % |
24,3 % |
9,2 % |
5,3 % |
6,8 % |
7,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 2 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 3 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Martin Jonsson Andersson |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 6 |
Elvin Luthman |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 7 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 8 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 9 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 11 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Jan Wikström |
Skönsbergs SK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 14 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,667 |
0 % |
| 15 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,667 |
0 % |
|
| 13 |
▸Hästsko |
203 |
3,433 |
23,2 % |
17,7 % |
15,3 % |
15,3 % |
8,9 % |
4,4 % |
15,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 6 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 8 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 9 |
Loke Von Ahn |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 10 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 11 |
Veronica Morin |
Skellefteå BGK |
4 |
2,500 |
75 % |
| 12 |
Carina Lindström |
Umeå BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 13 |
Viggo Östman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
25 % |
| 14 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
3 |
2,667 |
33 % |
| 15 |
Michael Rönnlund |
Umeå BGK |
3 |
2,667 |
67 % |
|
| 14 |
▸Örkelljunga |
200 |
3,020 |
33,5 % |
18,0 % |
15,0 % |
8,5 % |
9,0 % |
3,5 % |
12,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per-Olof Hägglöf |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 5 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 14 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 15 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
|
| 15 |
▸Sidspel i backe |
197 |
3,462 |
10,2 % |
32,0 % |
20,8 % |
7,1 % |
9,6 % |
9,1 % |
11,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Michael Rönnlund |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Loke Persson |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 6 |
Loke Von Ahn |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 8 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 12 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 14 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 15 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
|
| 16 |
▸Gentleman |
196 |
3,015 |
33,7 % |
17,9 % |
16,8 % |
8,2 % |
4,1 % |
7,1 % |
12,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Michael Rönnlund |
Umeå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Loke Von Ahn |
Umeå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 5 |
Viggo Östman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Mikael Warg |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Mariell Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 9 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 10 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 11 |
Sandra Warg |
Skellefteå BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 13 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 15 |
Stefan Larsson |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
|
| 17 |
▸Lådbana |
194 |
2,876 |
1,5 % |
39,7 % |
32,0 % |
23,7 % |
2,6 % |
0,5 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Anders Eriksson |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Jo-Ann Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 8 |
Elvin Luthman |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 9 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 11 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 13 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 14 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 15 |
Martin Jonsson Andersson |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
193 |
2,378 |
41,5 % |
24,9 % |
13,0 % |
8,8 % |
3,6 % |
3,6 % |
4,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Per-Olof Hägglöf |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Anders Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Sandra Warg |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Anders Eriksson |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
|