| 1 |
▸Rakbana |
803 |
1,493 |
52,2 % |
46,6 % |
1,0 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Lasse Rasmussen |
Olofströms BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Lars Brown |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 7 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 8 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 9 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 10 |
Arne Backman |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 11 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 12 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 13 |
Moshe Arad |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 14 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 15 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
|
| 2 |
▸Kyrka |
803 |
1,908 |
30,6 % |
50,9 % |
16,4 % |
1,2 % |
0,5 % |
0,2 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Mikael Illmesjö |
Hofors BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 14 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 3 |
▸Snäcka |
803 |
1,488 |
57,9 % |
36,7 % |
4,4 % |
0,7 % |
0,1 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Nicklas Jardegart |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Cecilia Lindström Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 9 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 10 |
Peter Eisenschmidt |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 14 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 15 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
|
| 4 |
▸Hus |
806 |
2,048 |
40,8 % |
32,5 % |
17,2 % |
3,7 % |
3,2 % |
1,1 % |
1,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Anders Lind |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Åke Klockheden |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,222 |
89 % |
| 7 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,333 |
75 % |
| 13 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
1,400 |
70 % |
| 15 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
|
| 5 |
▸Velodrom |
803 |
1,847 |
30,0 % |
59,5 % |
7,2 % |
2,5 % |
0,5 % |
0,2 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Illmesjö |
Hofors BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Monika Daniel |
Tyresö BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Arne Hellberg |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Arne Backman |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Amanda Ryner |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Benno Pedersen |
Akalla Kanaan 98 BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 14 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Lasse Rasmussen |
Olofströms BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
|
| 6 |
▸Vallgrav |
803 |
1,945 |
16,7 % |
74,3 % |
7,1 % |
1,6 % |
0,1 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Illmesjö |
Hofors BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Mohammad Mousavi |
Kristineberg BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Teija Sarkkinen |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 11 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Daniel From |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 15 |
Stefan Spets |
Uppsala BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 7 |
▸Långgolf |
803 |
1,828 |
24,9 % |
68,4 % |
6,0 % |
0,6 % |
– |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Andreas Eliasson |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
11 |
1,455 |
55 % |
| 7 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Lars Brown |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
| 11 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 12 |
Peter Eisenschmidt |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
|
| 8 |
▸Vulkan |
803 |
2,054 |
10,5 % |
78,1 % |
8,5 % |
2,1 % |
0,6 % |
– |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Åke Klockheden |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 3 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 5 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 7 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
12 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 10 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 11 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
7 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Felix Hall |
Linköpings BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
11 |
1,727 |
27 % |
|
| 9 |
▸Stor vinkel |
805 |
1,840 |
39,9 % |
45,5 % |
9,7 % |
2,5 % |
1,4 % |
0,5 % |
0,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 4 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 5 |
Benno Pedersen |
Akalla Kanaan 98 BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 7 |
Ralf Hedström |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 8 |
Peter Eisenschmidt |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Julia Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Nappe Benchemsi |
Tantogårdens BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 12 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 14 |
Micke Wingårdh |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
|
| 10 |
▸Trippelkulle |
804 |
1,786 |
26,5 % |
68,5 % |
4,9 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Arne Backman |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 12 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Felix Hall |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 11 |
▸Mur |
803 |
1,325 |
69,4 % |
28,9 % |
1,6 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
|
| 12 |
▸Marmorvinkel |
803 |
1,877 |
23,4 % |
66,9 % |
8,7 % |
0,6 % |
0,4 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lasse Rasmussen |
Olofströms BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 8 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 9 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,429 |
71 % |
| 10 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
12 |
1,583 |
42 % |
| 14 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 15 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 13 |
▸Dubbelvelodrom |
803 |
1,750 |
27,9 % |
69,7 % |
1,9 % |
0,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Arne Hellberg |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Benno Pedersen |
Akalla Kanaan 98 BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Peter Eisenschmidt |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Daniel From |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Roger Eliasson |
Akalla Kanaan 98 BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Mikael Illmesjö |
Hofors BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 13 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 14 |
▸Blixt |
803 |
1,722 |
29,6 % |
68,7 % |
1,4 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Mohammad Mousavi |
Kristineberg BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Ken Spets |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Alison Spets |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Rasmus Humbla |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Monika Daniel |
Tyresö BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Nicklas Jardegart |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 14 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Sirpa Sinikka Aaltonen |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
|
| 15 |
▸Balkong |
804 |
2,109 |
22,0 % |
56,1 % |
15,9 % |
3,1 % |
1,5 % |
0,5 % |
0,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Lars Brown |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Moshe Arad |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Fredrik Persson |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
Peter Eisenschmidt |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Jan Lönnroth |
Ersta MGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 15 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 16 |
▸Liten vinkel |
805 |
1,839 |
41,9 % |
41,1 % |
11,9 % |
3,1 % |
0,9 % |
0,6 % |
0,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 7 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 8 |
Daniel From |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 9 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 10 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 12 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
10 |
1,300 |
80 % |
| 13 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
|
| 17 |
▸Port |
803 |
1,956 |
27,3 % |
56,4 % |
12,0 % |
2,9 % |
0,9 % |
0,5 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Nicklas Jardegart |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Arne Backman |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Andreas Eliasson |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 7 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 9 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Åke Klockheden |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 12 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,455 |
55 % |
| 13 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
71 % |
| 15 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
10 |
1,600 |
50 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
803 |
1,324 |
81,1 % |
12,3 % |
3,2 % |
1,7 % |
0,5 % |
0,4 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Peter Eisenschmidt |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,000 |
100 % |
|