| 1 |
▸Tvillingport |
460 |
2,309 |
16,1 % |
39,8 % |
41,5 % |
2,4 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 3 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 4 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
3 |
1,667 |
67 % |
| 5 |
Gun Petersson |
Haninge BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 7 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 8 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 9 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 10 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 11 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 12 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
2,000 |
30 % |
| 13 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 14 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 15 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
|
| 2 |
▸Gentleman |
460 |
3,076 |
31,1 % |
18,3 % |
15,2 % |
11,3 % |
8,3 % |
3,3 % |
12,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 4 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 5 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 6 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 8 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 9 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 10 |
May Boldt |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 12 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
7 |
1,714 |
57 % |
| 13 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 14 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 15 |
Fredrik Wallin |
Asarums BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
|
| 3 |
▸Enport |
460 |
1,848 |
34,8 % |
46,3 % |
18,5 % |
0,2 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Eva Karlsson |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Reine Hansson |
Haninge BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Stefan Johansson |
Örebro BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,400 |
70 % |
| 13 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,400 |
70 % |
| 14 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 4 |
▸Sparbössa |
460 |
1,670 |
62,6 % |
23,0 % |
6,3 % |
4,8 % |
1,1 % |
0,4 % |
1,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Lennart Johnsson |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Peter Vicary |
MGK 49 Nyköping |
3 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Mats Rosenberg |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Jimmy Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,100 |
90 % |
|
| 5 |
▸Fiskben |
462 |
3,223 |
6,7 % |
42,0 % |
15,6 % |
16,0 % |
6,3 % |
4,5 % |
8,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jonny Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 2 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
2,000 |
10 % |
| 3 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Jimmy Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 6 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 7 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,143 |
43 % |
| 8 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 9 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
2,300 |
0 % |
| 11 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
3 |
2,333 |
0 % |
| 14 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 15 |
Annalena Kilsberger |
Mosås BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
|
| 6 |
▸Hål i backe |
465 |
2,058 |
51,6 % |
22,6 % |
11,2 % |
5,2 % |
4,1 % |
3,2 % |
2,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Fredrik Ljungberg |
Södertälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 8 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 9 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Fredrik Wallin |
Asarums BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 14 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 7 |
▸Synvilla |
460 |
2,200 |
25,9 % |
38,9 % |
26,7 % |
6,7 % |
1,3 % |
0,4 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jenny Söderqvist |
Linköpings BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 4 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 5 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 6 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 8 |
Christer Söderlund |
Tyresö BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 9 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,600 |
50 % |
| 10 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
3 |
1,667 |
67 % |
| 12 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 13 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
|
| 8 |
▸Örkelljunga |
460 |
1,763 |
57,2 % |
25,9 % |
9,3 % |
3,7 % |
0,9 % |
1,1 % |
2,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Fredrik Wallin |
Asarums BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Jimmy Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
May Boldt |
Örebro BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
3 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 12 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 13 |
Mattias Larsson |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
|
| 9 |
▸Spång |
462 |
2,519 |
9,1 % |
55,4 % |
20,8 % |
8,4 % |
3,7 % |
0,6 % |
1,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
Ann-Catrin Borgert |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 8 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,800 |
30 % |
| 9 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 10 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 11 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,900 |
10 % |
| 12 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
2,000 |
20 % |
| 13 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
2,000 |
40 % |
| 14 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 15 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
|
| 10 |
▸Hästsko |
460 |
1,711 |
61,7 % |
21,5 % |
8,7 % |
3,7 % |
2,0 % |
1,1 % |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Johnny Pettersson |
Asarums BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jakob Meitilberg |
Umeå BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Jenny Söderqvist |
Linköpings BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Thomas Kron |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Fredrik Wallin |
Asarums BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Christer Söderlund |
Tyresö BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 11 |
▸Möllbergsvagga |
460 |
1,898 |
51,7 % |
25,9 % |
12,0 % |
6,1 % |
2,0 % |
0,4 % |
2,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Thomas Kron |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 12 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 13 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 14 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 12 |
▸Förlängd vinkel |
460 |
2,357 |
17,0 % |
47,4 % |
25,9 % |
5,4 % |
2,0 % |
2,0 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 2 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Christer Söderlund |
Tyresö BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 7 |
Herbert Lippert |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
1,700 |
40 % |
| 11 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
10 |
1,800 |
30 % |
|
| 13 |
▸Ränna i backe |
462 |
2,755 |
13,0 % |
43,3 % |
22,1 % |
8,9 % |
6,3 % |
2,6 % |
3,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Janchai Saengkham |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Mats Rosenberg |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 6 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 7 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
1,800 |
40 % |
| 8 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 9 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,900 |
50 % |
| 10 |
Fredrik Wallin |
Asarums BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 11 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Jimmy Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 13 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 14 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
2,100 |
0 % |
| 15 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
10 |
2,100 |
10 % |
|
| 14 |
▸Brevlåda/Dropp |
461 |
2,668 |
0,7 % |
58,4 % |
25,2 % |
9,8 % |
3,3 % |
1,1 % |
1,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 2 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Rolf Hiller |
Asarums BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Jimmy Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Reine Hansson |
Haninge BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Mats Rosenberg |
Eskilstuna BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
2,100 |
0 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
2,100 |
0 % |
| 11 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 12 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 13 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 14 |
Christer Söderlund |
Tyresö BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 15 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
7 |
2,143 |
0 % |
|
| 15 |
▸Dosering |
462 |
2,797 |
5,6 % |
50,4 % |
21,9 % |
11,5 % |
5,0 % |
2,6 % |
3,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 2 |
May Boldt |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Jenny Söderqvist |
Linköpings BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Mattias Larsson |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 5 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 6 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 12 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 13 |
Gun Petersson |
Haninge BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
2,111 |
33 % |
| 15 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
2,143 |
29 % |
|
| 16 |
▸Lådbana |
460 |
2,320 |
22,2 % |
36,3 % |
31,5 % |
7,8 % |
1,7 % |
0,4 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 4 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 6 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 7 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
3 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Linda Svensk |
Örebro BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 9 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 10 |
Fredrik Ljungberg |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 12 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 14 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 15 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,800 |
40 % |
|
| 17 |
▸Tysk klack |
460 |
2,076 |
54,6 % |
5,4 % |
29,1 % |
2,6 % |
6,3 % |
0,9 % |
1,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Stefan Johansson |
Örebro BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 10 |
Reine Hansson |
Haninge BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Heinz Boldt |
Örebro BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,400 |
80 % |
| 13 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
10 |
1,400 |
80 % |
| 14 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 15 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
|
| 18 |
▸Vertikalhål |
461 |
2,473 |
39,0 % |
25,6 % |
13,7 % |
6,9 % |
6,3 % |
2,4 % |
6,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 4 |
James Lindström |
Umeå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Mats Rosenberg |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 13 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Fredrik Wallin |
Asarums BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
|