| 1 |
▸Sjöléns Fastighetsskötsel AB |
1 360 |
1,710 |
41,9 % |
45,4 % |
12,4 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 4 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,231 |
77 % |
| 5 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 6 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 8 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
15 |
1,333 |
73 % |
| 10 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Leo Vallström |
Skellefteå BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 14 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 15 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
|
| 2 |
▸Get A Site |
1 360 |
1,448 |
57,3 % |
41,0 % |
1,5 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Janos Czifrik |
Malmö BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,133 |
87 % |
| 4 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,133 |
87 % |
| 5 |
Lars-Olof Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 11 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 12 |
Manell Bane |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 13 |
Lukas Syrén |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 14 |
Kasper Näslund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 15 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
|
| 3 |
▸Pro Golf |
1 360 |
2,129 |
24,3 % |
48,1 % |
19,9 % |
6,1 % |
1,2 % |
0,2 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,308 |
77 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
15 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 6 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,600 |
47 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
13 |
1,615 |
46 % |
| 9 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 10 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 11 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 13 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 14 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 15 |
Mari Hinds |
Askims BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
|
| 4 |
▸Nedförsbacken |
1 360 |
1,639 |
43,2 % |
49,9 % |
6,8 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 5 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 6 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Veronica Morin |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Raynor Börjesson |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 12 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 13 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Tyko Gustafsson |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
|
| 5 |
▸Turbacken |
1 360 |
1,762 |
35,3 % |
55,4 % |
7,2 % |
1,9 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Jan Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Milan Bilén |
MGK Warberg |
6 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Stefan Borg |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,381 |
62 % |
| 12 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 13 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 14 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
13 |
1,385 |
69 % |
| 15 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
|
| 6 |
▸Högersvängen |
1 360 |
1,725 |
30,4 % |
66,8 % |
2,5 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Hans Olofsson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Raynor Börjesson |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
15 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Elisabeth Wallin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Lars Asp |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,476 |
52 % |
| 14 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
|
| 7 |
▸Supersvängen |
1 360 |
1,901 |
19,1 % |
72,4 % |
7,9 % |
0,5 % |
– |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Simon Selin |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
13 |
1,462 |
62 % |
| 4 |
Ulf Olsson |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 7 |
Lukas Syrén |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Elin Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,533 |
47 % |
| 10 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 13 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 14 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 15 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,619 |
38 % |
|
| 8 |
▸Raksträckan |
1 360 |
2,019 |
19,6 % |
62,6 % |
14,7 % |
2,6 % |
0,3 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,467 |
53 % |
| 2 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Olle Östman |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,533 |
47 % |
| 5 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,538 |
54 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
13 |
1,538 |
46 % |
| 7 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Lukas Syrén |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 14 |
Millie Peterzon Nordlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,692 |
46 % |
| 15 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
|
| 9 |
▸Dubbelstenarna |
1 360 |
1,950 |
21,1 % |
64,7 % |
12,4 % |
1,8 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,467 |
60 % |
| 4 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,538 |
54 % |
| 5 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,538 |
46 % |
| 6 |
Kenth Walle Wallin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Lars-Olof Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 11 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 12 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,619 |
38 % |
| 13 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Milan Bilén |
MGK Warberg |
6 |
1,667 |
33 % |
|
| 10 |
▸Hjärtat |
1 360 |
1,595 |
44,0 % |
52,6 % |
3,3 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 4 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 5 |
Fredrik Nilsson |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 6 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 7 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 8 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 9 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,231 |
77 % |
| 10 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 11 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Hans Olofsson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
|
| 11 |
▸Vänstersvängen |
1 360 |
1,726 |
34,8 % |
57,9 % |
7,1 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jacob Lindström |
Umeå BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 4 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Simon Selin |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Ulf Olsson |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 15 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
|
| 12 |
▸Håll höger |
1 360 |
1,933 |
17,8 % |
71,5 % |
10,4 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,538 |
46 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
13 |
1,538 |
46 % |
| 5 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
13 |
1,538 |
54 % |
| 6 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,615 |
46 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 8 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 10 |
Alison Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
6 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Olle Östman |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
|
| 13 |
▸Blommorna |
1 360 |
1,457 |
56,3 % |
41,8 % |
2,0 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Pauli Kuikka |
Askims BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 4 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
21 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Robert Lundström |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Lars Asp |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Devin Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Ove Vedin |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 13 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 14 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 15 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
|
| 14 |
▸Bunkerstenen |
1 360 |
1,726 |
35,7 % |
56,1 % |
7,9 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 3 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 5 |
Therese Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Kasper Näslund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Alf Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
13 |
1,385 |
69 % |
| 10 |
Gunilla Castenäs |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
69 % |
| 11 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 12 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Hans Olofsson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Siv Johansson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 15 |
▸Tårtan |
1 360 |
1,887 |
36,8 % |
43,5 % |
14,9 % |
4,0 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Hans Olofsson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Lukas Syrén |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 8 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
71 % |
| 9 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
79 % |
| 10 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,400 |
67 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 13 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 14 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Magnus Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
|
| 16 |
▸Svängarna |
1 360 |
1,782 |
31,9 % |
59,1 % |
7,9 % |
1,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Milan Bilén |
MGK Warberg |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Mats Eisenschmidt |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 6 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Siv Johansson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
13 |
1,462 |
62 % |
| 10 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 11 |
Ove Vedin |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 12 |
Fredrik Nilsson |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 13 |
Tyko Gustafsson |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Manell Bane |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 15 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
|
| 17 |
▸Välj rätt väg |
1 360 |
1,777 |
33,6 % |
57,1 % |
7,4 % |
1,8 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,067 |
93 % |
| 2 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Eric Bohlin |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Raynor Börjesson |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Lars-Olof Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 15 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
|
| 18 |
▸Enkelstenen |
1 360 |
1,643 |
39,4 % |
57,1 % |
3,3 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Mats Eisenschmidt |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 4 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 10 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 11 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Elin Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,333 |
67 % |
|