| 1 |
▸Sjöléns Fastighetsskötsel AB |
735 |
1,631 |
47,8 % |
41,8 % |
10,1 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 9 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 12 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 15 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 2 |
▸Get A Site |
735 |
1,439 |
58,1 % |
40,3 % |
1,2 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Lars-Olof Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Manell Bane |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
|
| 3 |
▸Pro Golf |
735 |
2,151 |
22,7 % |
48,8 % |
20,4 % |
6,8 % |
1,1 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 6 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 10 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 11 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 12 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 14 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 15 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
|
| 4 |
▸Nedförsbacken |
735 |
1,619 |
45,6 % |
47,2 % |
6,9 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Raynor Börjesson |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 5 |
▸Turbacken |
735 |
1,782 |
34,6 % |
55,1 % |
8,2 % |
1,9 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 9 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 11 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Alf Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 6 |
▸Högersvängen |
735 |
1,673 |
35,5 % |
61,8 % |
2,6 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Raynor Börjesson |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Elisabeth Wallin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 7 |
▸Supersvängen |
735 |
1,940 |
16,6 % |
73,2 % |
9,8 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Spets |
Uppsala BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 2 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Elin Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Inga-Lisa Dahlqvist |
Ålbrons BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
6 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Kasper Näslund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Therese Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
| 14 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 15 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
|
| 8 |
▸Raksträckan |
735 |
1,932 |
22,6 % |
63,8 % |
11,6 % |
1,9 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 7 |
Alf Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
|
| 9 |
▸Dubbelstenarna |
735 |
1,903 |
24,4 % |
62,9 % |
11,0 % |
1,6 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 4 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Kenth Walle Wallin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Lars-Olof Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
|
| 10 |
▸Hjärtat |
735 |
1,615 |
42,3 % |
54,0 % |
3,5 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 11 |
▸Vänstersvängen |
735 |
1,751 |
33,3 % |
58,4 % |
8,2 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Ove Vedin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 12 |
▸Håll höger |
735 |
1,903 |
20,1 % |
69,7 % |
9,9 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Stefan Spets |
Uppsala BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 12 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Alison Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
|
| 13 |
▸Blommorna |
735 |
1,435 |
58,8 % |
38,9 % |
2,3 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Ove Vedin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Robert Lundström |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Alf Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 14 |
▸Bunkerstenen |
735 |
1,761 |
32,0 % |
60,0 % |
8,0 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Martin Nilsson |
Ålbrons BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 2 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Gunilla Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Ove Vedin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Kasper Näslund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Therese Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Kevin Valsjö |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 15 |
▸Tårtan |
735 |
1,927 |
35,0 % |
43,8 % |
16,3 % |
3,9 % |
0,5 % |
0,3 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
8 |
1,125 |
88 % |
| 2 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 11 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Magnus Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 15 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
62 % |
|
| 16 |
▸Svängarna |
735 |
1,789 |
31,3 % |
60,0 % |
7,2 % |
1,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Siv Johansson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Ove Vedin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Manell Bane |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 14 |
Therese Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Stefan Spets |
Uppsala BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
|
| 17 |
▸Välj rätt väg |
735 |
1,771 |
33,9 % |
57,6 % |
6,3 % |
2,2 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 3 |
Göran Holmberg |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Lars-Olof Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 18 |
▸Enkelstenen |
735 |
1,648 |
39,9 % |
55,9 % |
3,8 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Gunnar Bengtsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Matilda Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
|