| 1 |
▸Sargtrean |
1 138 |
2,058 |
13,3 % |
70,7 % |
13,2 % |
2,8 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Simon Selin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,682 |
36 % |
| 5 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 6 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 7 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 8 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 9 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,727 |
27 % |
| 10 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,773 |
23 % |
| 11 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,786 |
21 % |
| 12 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,792 |
25 % |
| 13 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,846 |
23 % |
| 14 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,846 |
23 % |
| 15 |
Rasmus Lundgren |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,846 |
15 % |
|
| 2 |
▸Profildekor |
1 138 |
1,581 |
43,0 % |
56,1 % |
0,9 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bo Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Ralph Vinberg |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,350 |
65 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 9 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 10 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,364 |
64 % |
| 11 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,364 |
64 % |
| 12 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,375 |
63 % |
| 13 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,375 |
63 % |
| 14 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,375 |
63 % |
| 15 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
|
| 3 |
▸Bilverkstan i Sundsvall |
1 138 |
1,619 |
42,8 % |
52,6 % |
4,5 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Petter Eriksson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 4 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Tomas Hagman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,292 |
71 % |
| 10 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,292 |
71 % |
| 11 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,318 |
68 % |
| 12 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,375 |
63 % |
| 14 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,375 |
63 % |
| 15 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,409 |
59 % |
|
| 4 |
▸Granlo Måleri AB |
1 138 |
1,541 |
47,5 % |
50,8 % |
1,7 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,208 |
79 % |
| 3 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Lars Asp |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Pauli Kuikka |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Siv Johansson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 11 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,292 |
71 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 13 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,375 |
63 % |
| 14 |
Sonny Forsberg |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,400 |
60 % |
|
| 5 |
▸Wiklunds rör |
1 138 |
1,972 |
25,6 % |
54,7 % |
17,0 % |
2,5 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Malina |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 3 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 10 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,636 |
41 % |
| 11 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,700 |
35 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 13 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
|
| 6 |
▸Gungan |
1 138 |
1,470 |
55,2 % |
42,7 % |
2,0 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,067 |
93 % |
| 2 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 6 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,208 |
79 % |
| 7 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,227 |
77 % |
| 8 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,250 |
75 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 7 |
▸Enkepspiken |
1 138 |
1,917 |
29,1 % |
52,9 % |
15,6 % |
2,2 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 2 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Bo Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,450 |
55 % |
| 7 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 8 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,571 |
57 % |
| 10 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Alexander Malina |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 14 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,583 |
50 % |
|
| 8 |
▸GB Grossisten |
1 138 |
2,135 |
7,6 % |
73,9 % |
16,1 % |
2,4 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mats Eisenschmidt |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 2 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 3 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,733 |
27 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,786 |
29 % |
| 5 |
Rasmus Lundgren |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,846 |
15 % |
| 6 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 7 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 9 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 10 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 11 |
Mari Hinds |
Askims BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 12 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 13 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 14 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 15 |
Lars Åke Holgersson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
|
| 9 |
▸Raksvängen |
1 138 |
1,520 |
53,2 % |
42,1 % |
4,3 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,125 |
88 % |
| 2 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Niklas Castenäs |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,250 |
80 % |
| 8 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Tomas Hagman |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Ulf Olsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Bo Larsson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Carina Temmel |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 10 |
▸SysAdm Sverige AB |
1 138 |
1,381 |
64,5 % |
33,0 % |
2,5 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Fredrik Nilsson |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,083 |
92 % |
| 5 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,091 |
91 % |
| 6 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,136 |
86 % |
| 7 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Elisabeth Hulinder |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Petter Eriksson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Carina Temmel |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Mats Eisenschmidt |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 11 |
▸U:et |
1 138 |
1,858 |
22,2 % |
70,3 % |
6,9 % |
0,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Alexander Malina |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
17 |
1,529 |
47 % |
| 7 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,542 |
46 % |
| 8 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,542 |
46 % |
| 9 |
Fredrik Nilsson |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 10 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,583 |
42 % |
| 11 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 12 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
| 13 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,708 |
33 % |
| 14 |
Mikael Lindmark |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 15 |
Simon Selin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
57 % |
|
| 12 |
▸Servanet |
1 138 |
1,613 |
44,6 % |
49,6 % |
5,4 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Pauli Kuikka |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,292 |
71 % |
| 9 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,318 |
68 % |
| 10 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,409 |
59 % |
| 12 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
17 |
1,412 |
59 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,417 |
58 % |
| 14 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Yaowaret Thananoi |
Askims BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 13 |
▸Arkaden |
1 138 |
1,676 |
36,2 % |
60,1 % |
3,6 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Alexander Malina |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 6 |
Siv Johansson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Yaowaret Thananoi |
Askims BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Paul Wiklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 14 |
▸Kullarna |
1 138 |
1,188 |
82,0 % |
17,3 % |
0,6 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Lindmark |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Malina |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Mats Eisenschmidt |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Fredrik Nilsson |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Pauli Kuikka |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Ronnie Lundgren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,045 |
95 % |
|
| 15 |
▸Coop Granlo |
1 138 |
1,544 |
55,8 % |
36,1 % |
6,6 % |
1,1 % |
0,4 % |
– |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eric Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Siv Johansson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,167 |
88 % |
| 9 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,182 |
82 % |
| 10 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 11 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
79 % |
| 12 |
Mikael Lindmark |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
79 % |
| 13 |
Mats Eisenschmidt |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
|
| 16 |
▸Servanet |
1 138 |
1,880 |
22,2 % |
68,0 % |
9,2 % |
0,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ricard Lockner |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Pauli Kuikka |
Askims BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Michael Karlsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
20 |
1,600 |
45 % |
| 8 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,625 |
42 % |
| 9 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 10 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,682 |
36 % |
| 12 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
22 |
1,682 |
32 % |
| 13 |
Kerstin Andersson |
Uppsala BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
| 14 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
17 |
1,706 |
29 % |
| 15 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
24 |
1,708 |
29 % |
|
| 17 |
▸Roststudsen |
1 138 |
1,346 |
66,9 % |
31,6 % |
1,5 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Petter Eriksson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,083 |
92 % |
| 6 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Ralph Vinberg |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Pauli Kuikka |
Askims BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Devin Fandén |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 18 |
▸JSI rör AB |
1 138 |
1,264 |
77,6 % |
18,9 % |
3,2 % |
0,2 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Ronnie Lundgren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Marco Arancibia |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Carina Temmel |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Pär Hinds |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
24 |
1,042 |
96 % |
|