| 1 |
▸Blixt |
303 |
2,383 |
13,5 % |
43,9 % |
34,0 % |
7,9 % |
0,7 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
67 % |
| 4 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 5 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 6 |
Stefan Johansson |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 7 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 8 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 9 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 10 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 12 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 13 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 14 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 15 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
|
| 2 |
▸Lådbana |
303 |
2,667 |
6,3 % |
38,3 % |
41,3 % |
11,2 % |
2,6 % |
0,3 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 2 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 3 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
33 % |
| 4 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
0 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 6 |
Lars-Olof Andersson |
Strängnäs BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 7 |
Ulla-Britt Hessel |
Enköpings BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 8 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 9 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 10 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
2,333 |
0 % |
| 11 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
2,400 |
0 % |
| 14 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,400 |
0 % |
| 15 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
2,400 |
20 % |
|
| 3 |
▸Enport |
303 |
2,799 |
6,6 % |
50,8 % |
20,8 % |
10,6 % |
4,3 % |
3,0 % |
4,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 2 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 3 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 5 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 7 |
Katarina Holm |
Skoghalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Bertil Andersson |
Hammarby BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 12 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 13 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 14 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 15 |
Birger Viding |
Djulö BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
|
| 4 |
▸Hål i backe med green |
303 |
2,475 |
39,9 % |
26,1 % |
11,6 % |
8,6 % |
4,6 % |
1,3 % |
7,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Katarina Holm |
Skoghalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Bertil Andersson |
Hammarby BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Kent Sandberg |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 9 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 11 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 15 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
|
| 5 |
▸Brevlåda/Dropp |
303 |
2,432 |
23,4 % |
40,3 % |
18,8 % |
10,2 % |
4,0 % |
1,0 % |
2,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 5 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 6 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
40 % |
| 9 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 10 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Kent Sandberg |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 13 |
Fredrik Ljungberg |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 14 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
67 % |
| 15 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
|
| 6 |
▸Tvåport i backe |
303 |
2,495 |
8,3 % |
42,9 % |
40,3 % |
8,3 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 4 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
May Boldt |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 8 |
Ryno Vestergren |
Haga BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 9 |
Jan-Åke Liljeqvist |
Haga BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 10 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Bertil Andersson |
Hammarby BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 13 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
0 % |
| 14 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 15 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
20 % |
|
| 7 |
▸Passage |
303 |
1,785 |
25,1 % |
71,6 % |
3,0 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Åsa Jakobsson |
Mosås BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Herbert Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Janchai Saengkham |
Södertälje BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 9 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
40 % |
| 11 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 15 |
Stefan Johansson |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 8 |
▸Gentleman med green |
303 |
3,043 |
4,3 % |
39,9 % |
30,0 % |
10,9 % |
6,9 % |
3,6 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kent Sandberg |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Mats Gustafsson |
Sundbybergs BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 3 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 4 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 5 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
May Boldt |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
40 % |
| 9 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 11 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Bertil Andersson |
Hammarby BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 14 |
Binh Dao Kron |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,400 |
20 % |
| 15 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
2,400 |
0 % |
|
| 9 |
▸Synvilla |
303 |
2,465 |
5,9 % |
49,8 % |
36,3 % |
7,6 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 2 |
Ryno Vestergren |
Haga BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 3 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 4 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 8 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
20 % |
| 9 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
0 % |
| 10 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Benjamin Näslund |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
67 % |
| 12 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 13 |
Janchai Saengkham |
Södertälje BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 14 |
Ann-Catrin Borgert |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 15 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
|
| 10 |
▸Vagga med green |
303 |
2,528 |
40,3 % |
22,4 % |
12,9 % |
10,9 % |
3,0 % |
3,3 % |
7,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
3 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 7 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,200 |
80 % |
| 8 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 10 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Lars-Olof Andersson |
Strängnäs BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 12 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 13 |
Per Humbla |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 15 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
67 % |
|
| 11 |
▸Dosering |
303 |
3,089 |
6,3 % |
43,6 % |
21,8 % |
9,9 % |
6,6 % |
5,6 % |
6,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 7 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 8 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 9 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 10 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 11 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,400 |
0 % |
| 14 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,400 |
0 % |
| 15 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,400 |
0 % |
|
| 12 |
▸Spångdropp med green |
303 |
2,353 |
42,6 % |
21,5 % |
13,9 % |
9,9 % |
7,3 % |
2,3 % |
2,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Berg |
BGK VK78 |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Stefan Johansson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Ryno Vestergren |
Haga BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 7 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 8 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,400 |
80 % |
| 12 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 13 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
80 % |
| 14 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
60 % |
| 15 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
80 % |
|
| 13 |
▸Fiskben |
303 |
3,449 |
5,9 % |
34,7 % |
21,1 % |
13,2 % |
6,6 % |
8,9 % |
9,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bertil Andersson |
Hammarby BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 3 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Katarina Holm |
Skoghalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 7 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 8 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
2,400 |
20 % |
| 9 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,600 |
0 % |
| 10 |
Conny Pihl |
Enköpings BGK |
5 |
2,600 |
0 % |
| 11 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
2,600 |
20 % |
| 12 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,600 |
40 % |
| 13 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
2,600 |
0 % |
| 14 |
Jan-Åke Liljeqvist |
Haga BGK |
3 |
2,667 |
0 % |
| 15 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
2,667 |
0 % |
|
| 14 |
▸Sidspel |
303 |
2,046 |
19,5 % |
58,7 % |
19,5 % |
2,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Bertil Andersson |
Hammarby BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 7 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 8 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 9 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
60 % |
| 10 |
Conny Pihl |
Enköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 11 |
Stefan Johansson |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 13 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 14 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 15 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,800 |
40 % |
|
| 15 |
▸Tysk klack |
303 |
3,092 |
32,3 % |
10,9 % |
22,8 % |
10,2 % |
7,9 % |
4,6 % |
11,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars-Olof Andersson |
Strängnäs BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
67 % |
| 4 |
Fredrik Ljungberg |
Södertälje BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 5 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
60 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
60 % |
| 7 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 9 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 12 |
Herbert Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 13 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 14 |
May Boldt |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
60 % |
| 15 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
40 % |
|
| 16 |
▸Örkelljunga med green |
303 |
2,967 |
7,3 % |
42,6 % |
23,4 % |
11,6 % |
7,6 % |
3,3 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 4 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 6 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 8 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 9 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 10 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 11 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 12 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 13 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 14 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
2,333 |
33 % |
| 15 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,400 |
0 % |
|
| 17 |
▸Vinkel |
303 |
1,934 |
28,7 % |
52,1 % |
16,5 % |
2,3 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
3 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Ryno Vestergren |
Haga BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 8 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 11 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Ann-Catrin Borgert |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 14 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
40 % |
| 15 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 18 |
▸Möllbergsvagga |
303 |
3,050 |
28,1 % |
21,5 % |
19,8 % |
7,9 % |
6,3 % |
4,0 % |
12,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Kent Sandberg |
Södertälje BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Julia Sjöberg |
Skoghalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 5 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
3 |
1,667 |
67 % |
| 6 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 8 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 9 |
Conny Pihl |
Enköpings BGK |
5 |
2,000 |
60 % |
| 10 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
60 % |
| 11 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 12 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
33 % |
| 13 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
3 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
5 |
2,200 |
60 % |
| 15 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
40 % |
|