| 1 |
▸Sidspel |
223 |
1,901 |
28,3 % |
54,7 % |
16,1 % |
0,4 % |
0,4 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 2 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 7 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 8 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 10 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 11 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 12 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 14 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 15 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
1,818 |
27 % |
|
| 2 |
▸Hål i backe |
223 |
2,309 |
47,1 % |
19,7 % |
13,9 % |
6,3 % |
4,5 % |
4,5 % |
4,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,364 |
64 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 3 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Valter Wretman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 5 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,545 |
73 % |
| 6 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
1,636 |
82 % |
| 7 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,727 |
55 % |
| 8 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,818 |
55 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 12 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,833 |
67 % |
| 13 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,000 |
50 % |
| 14 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
75 % |
| 15 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
67 % |
|
| 3 |
▸Spång |
223 |
2,628 |
6,7 % |
54,3 % |
21,1 % |
9,4 % |
5,4 % |
2,2 % |
0,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 3 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 4 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 6 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 7 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,182 |
9 % |
| 8 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 9 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 10 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 11 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
2,364 |
36 % |
| 13 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,455 |
0 % |
| 14 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,455 |
0 % |
| 15 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,500 |
0 % |
|
| 4 |
▸Synvilla |
223 |
2,570 |
12,1 % |
32,3 % |
43,0 % |
11,7 % |
0,9 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 2 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 3 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 4 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 5 |
Valter Wretman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 6 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 7 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
2,364 |
18 % |
| 8 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
2,444 |
11 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
2,455 |
18 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,455 |
9 % |
| 11 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,500 |
17 % |
| 12 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,500 |
0 % |
| 13 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
2,500 |
17 % |
| 14 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 15 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
25 % |
|
| 5 |
▸Gentleman |
223 |
2,152 |
45,3 % |
26,5 % |
12,6 % |
6,3 % |
4,5 % |
2,7 % |
2,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Valter Wretman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 7 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,455 |
55 % |
| 8 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 9 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 10 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,727 |
55 % |
| 11 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 12 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 13 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
75 % |
| 15 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,833 |
50 % |
|
| 6 |
▸Brevlåda/Dropp |
223 |
2,336 |
– |
78,0 % |
13,9 % |
5,8 % |
1,3 % |
0,4 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,000 |
0 % |
| 2 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,091 |
0 % |
| 8 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 9 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 10 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,182 |
0 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
2,182 |
0 % |
| 12 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 13 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 15 |
Valter Wretman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
|
| 7 |
▸Tysk klack |
223 |
2,404 |
41,3 % |
12,6 % |
30,9 % |
2,7 % |
7,6 % |
2,2 % |
2,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 3 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 4 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 5 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,545 |
73 % |
| 6 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 7 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 8 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 9 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,833 |
67 % |
| 11 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,909 |
64 % |
| 12 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,909 |
55 % |
| 13 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,000 |
0 % |
| 14 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 15 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,091 |
45 % |
|
| 8 |
▸Enport |
223 |
2,247 |
14,3 % |
49,8 % |
33,6 % |
1,3 % |
0,9 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 3 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 4 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
1,818 |
27 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 6 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,000 |
18 % |
| 7 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 8 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 9 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 10 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 12 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,091 |
18 % |
| 13 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,091 |
18 % |
| 14 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 15 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
|
| 9 |
▸Tvillingport |
223 |
2,233 |
15,2 % |
48,9 % |
33,2 % |
2,7 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,545 |
45 % |
| 5 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 7 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 10 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 12 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,091 |
9 % |
| 13 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 14 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 15 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,182 |
9 % |
|
| 10 |
▸Dosering |
223 |
2,888 |
6,7 % |
43,5 % |
28,7 % |
9,9 % |
4,0 % |
0,9 % |
6,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 2 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 3 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 4 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,182 |
18 % |
| 7 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 8 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,333 |
17 % |
| 9 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,500 |
0 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
2,500 |
0 % |
| 11 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
25 % |
| 12 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 13 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 15 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,636 |
9 % |
|
| 11 |
▸Tvåport |
223 |
2,345 |
15,2 % |
45,7 % |
30,5 % |
7,2 % |
0,9 % |
– |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 3 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 4 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,818 |
55 % |
| 5 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,000 |
9 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Kenneth Helin |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 8 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 9 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 10 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 11 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 12 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
2,091 |
36 % |
| 13 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 14 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 15 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,182 |
9 % |
|
| 12 |
▸Blixt |
223 |
2,386 |
12,6 % |
46,6 % |
31,4 % |
8,5 % |
0,9 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 3 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 4 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 5 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
2,000 |
9 % |
| 6 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 7 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 8 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 9 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
2,111 |
11 % |
| 10 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 11 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,182 |
18 % |
| 13 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,182 |
9 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 15 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
2,273 |
9 % |
|
| 13 |
▸Sparbössa med green |
223 |
3,081 |
– |
47,1 % |
26,9 % |
9,0 % |
9,4 % |
3,1 % |
4,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 2 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 4 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 5 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 6 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,455 |
0 % |
| 7 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,500 |
0 % |
| 8 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 9 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,545 |
0 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,636 |
0 % |
| 11 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,636 |
0 % |
| 12 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,667 |
0 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
2,667 |
0 % |
| 14 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,750 |
0 % |
| 15 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
2,750 |
0 % |
|
| 14 |
▸Lådbana |
223 |
2,735 |
4,5 % |
43,9 % |
28,7 % |
19,7 % |
2,7 % |
0,4 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 2 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
33 % |
| 3 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 4 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 5 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
2,273 |
0 % |
| 7 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 8 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 9 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,455 |
0 % |
| 10 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 11 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,636 |
0 % |
| 12 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
2,636 |
0 % |
| 13 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
2,636 |
18 % |
| 14 |
Jonathan Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,750 |
25 % |
| 15 |
Patric Jonsson |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,750 |
0 % |
|
| 15 |
▸Vinkel |
223 |
2,103 |
23,3 % |
45,3 % |
29,6 % |
1,3 % |
0,4 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 2 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,545 |
55 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,636 |
55 % |
| 4 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 6 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
1,727 |
36 % |
| 9 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 10 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 11 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 12 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
2,000 |
22 % |
| 13 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 15 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
5 |
2,000 |
40 % |
|
| 16 |
▸Örkelljunga |
223 |
3,081 |
33,2 % |
17,5 % |
14,3 % |
12,1 % |
3,6 % |
4,5 % |
14,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Valter Wretman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,636 |
73 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,727 |
55 % |
| 5 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,818 |
45 % |
| 6 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 7 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
2,000 |
50 % |
| 8 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,250 |
25 % |
| 9 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,333 |
33 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
11 |
2,636 |
36 % |
| 11 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
2,667 |
50 % |
| 12 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
2,667 |
67 % |
| 13 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,727 |
45 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,750 |
50 % |
| 15 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,750 |
25 % |
|
| 17 |
▸Möllbergsvagga |
223 |
2,283 |
44,8 % |
24,7 % |
12,1 % |
8,1 % |
2,7 % |
1,3 % |
6,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Anders Näslund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 3 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 5 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
1,636 |
55 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,636 |
55 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,727 |
55 % |
| 8 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
1,750 |
75 % |
| 9 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 10 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,818 |
64 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 12 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,833 |
67 % |
| 13 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 14 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,909 |
36 % |
| 15 |
Valter Wretman |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
50 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
223 |
1,928 |
51,6 % |
25,1 % |
11,7 % |
7,6 % |
0,9 % |
0,9 % |
2,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 4 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 5 |
Johan Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 6 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 7 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
11 |
1,455 |
73 % |
| 9 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 11 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Clara Lindgren |
Umeå Bangolfklubb |
6 |
1,667 |
50 % |
| 13 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 14 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 15 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
|