| 1 |
▸Rakbana |
837 |
1,683 |
37,2 % |
58,9 % |
2,5 % |
1,3 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,444 |
56 % |
| 11 |
Stina Lindqvist |
Uddevalla BGK |
11 |
1,455 |
55 % |
| 12 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,467 |
53 % |
| 13 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
16 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,500 |
50 % |
|
| 2 |
▸Kyrka |
837 |
1,984 |
23,8 % |
57,5 % |
16,1 % |
2,0 % |
0,4 % |
0,2 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Johanna Lindoff |
Uppsala BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 3 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 4 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Roland Stenberg |
Borås MGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 6 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
50 % |
| 7 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
19 |
1,684 |
53 % |
| 9 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 10 |
Roger Svensson |
Tyresö BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 11 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
16 |
1,750 |
31 % |
| 12 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
12 |
1,750 |
25 % |
| 13 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
13 |
1,769 |
23 % |
| 14 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 15 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,778 |
44 % |
|
| 3 |
▸Snäcka |
837 |
1,432 |
64,0 % |
30,9 % |
3,3 % |
1,1 % |
0,6 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Elias Lindberg |
BGK Linjen |
6 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 8 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,100 |
90 % |
| 9 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 10 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 11 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 12 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,133 |
87 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 4 |
▸Hus |
838 |
2,254 |
33,7 % |
34,6 % |
16,7 % |
7,4 % |
4,3 % |
2,0 % |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 4 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
13 |
1,538 |
62 % |
| 7 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 11 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 12 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
10 |
1,700 |
50 % |
| 13 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,714 |
57 % |
| 15 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,722 |
33 % |
|
| 5 |
▸Velodrom |
837 |
1,769 |
31,4 % |
62,0 % |
5,0 % |
1,3 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Roger Svensson |
Tyresö BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,444 |
56 % |
| 7 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 8 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,467 |
53 % |
| 9 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,500 |
56 % |
| 10 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 11 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 13 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 14 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 15 |
Anna Henrysdotter |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
|
| 6 |
▸Vallgrav |
838 |
1,994 |
11,7 % |
79,6 % |
7,2 % |
0,8 % |
0,6 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
16 |
1,625 |
38 % |
| 3 |
Noah Précenth |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 8 |
Johanna Lindoff |
Uppsala BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 9 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,778 |
44 % |
| 10 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 11 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 12 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,800 |
20 % |
| 13 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,800 |
20 % |
| 14 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,800 |
20 % |
| 15 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
12 |
1,833 |
17 % |
|
| 7 |
▸Långgolf |
838 |
2,087 |
19,8 % |
59,1 % |
16,1 % |
3,8 % |
0,4 % |
0,5 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ken Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 5 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 7 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 9 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,600 |
47 % |
| 10 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,778 |
28 % |
| 15 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,800 |
20 % |
|
| 8 |
▸Vulkan |
837 |
2,173 |
6,7 % |
77,9 % |
9,3 % |
4,5 % |
0,7 % |
0,7 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,700 |
30 % |
| 3 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 4 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,778 |
22 % |
| 5 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 7 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,857 |
14 % |
| 8 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 9 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,889 |
17 % |
| 10 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,889 |
11 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,889 |
11 % |
| 12 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,889 |
11 % |
| 13 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
19 |
1,895 |
16 % |
| 14 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,933 |
13 % |
| 15 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
10 |
2,000 |
0 % |
|
| 9 |
▸Stor vinkel |
838 |
2,043 |
27,0 % |
52,1 % |
14,7 % |
3,6 % |
1,8 % |
0,1 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 3 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 5 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,556 |
44 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
16 |
1,625 |
44 % |
| 11 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,667 |
47 % |
| 12 |
Johanna Lindoff |
Uppsala BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 13 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
|
| 10 |
▸Trippelkulle |
838 |
1,554 |
50,0 % |
46,1 % |
2,7 % |
1,0 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Roland Stenberg |
Borås MGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 3 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
16 |
1,125 |
88 % |
| 4 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,167 |
83 % |
| 6 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 7 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 8 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 9 |
Elin Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 10 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 11 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 12 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,333 |
67 % |
|
| 11 |
▸Mur |
838 |
1,612 |
41,5 % |
56,2 % |
1,8 % |
0,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Erik Frilén |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 5 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 7 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,300 |
70 % |
| 9 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 10 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Elin Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Elias Lindeberg Wejsfelt |
Olofströms BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
|
| 12 |
▸Marmorvinkel |
837 |
1,860 |
25,8 % |
64,6 % |
7,9 % |
1,4 % |
– |
0,1 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Roger Svensson |
Tyresö BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Elin Spets |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Andrea Schmalzried |
Djulö BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Roland Stenberg |
Borås MGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 11 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 12 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,611 |
44 % |
| 14 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,667 |
44 % |
| 15 |
Isak Manberg |
BGK VK78 |
6 |
1,667 |
33 % |
|
| 13 |
▸Dubbelvelodrom |
837 |
1,772 |
31,5 % |
61,4 % |
6,0 % |
0,6 % |
0,4 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 2 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Roland Stenberg |
Borås MGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 12 |
Johanna Lindoff |
Uppsala BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 13 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 14 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
19 |
1,474 |
58 % |
| 15 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,500 |
50 % |
|
| 14 |
▸Blixt |
837 |
1,791 |
28,1 % |
66,4 % |
4,4 % |
0,6 % |
0,4 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
19 |
1,526 |
47 % |
| 8 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,556 |
44 % |
| 9 |
Anna Henrysdotter |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 10 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 11 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 15 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
40 % |
|
| 15 |
▸Balkong |
837 |
2,258 |
19,2 % |
51,7 % |
19,6 % |
5,5 % |
2,0 % |
1,2 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
16 |
1,375 |
63 % |
| 2 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 9 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 11 |
Patrik Carlqvist |
Djulö BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 12 |
Gunnar Lindqvist |
Uddevalla BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 13 |
Johanna Lindoff |
Uppsala BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 14 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
19 |
1,789 |
37 % |
| 15 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,800 |
20 % |
|
| 16 |
▸Liten vinkel |
837 |
2,088 |
22,8 % |
57,2 % |
13,1 % |
3,8 % |
1,8 % |
0,5 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Elias Lindeberg Wejsfelt |
Olofströms BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 7 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 8 |
Lars Kvael |
Skoghalls BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 9 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 11 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,556 |
44 % |
| 12 |
Roger Svensson |
Tyresö BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 13 |
Andrea Schmalzried |
Djulö BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Richard Widner |
Tyresö BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
16 |
1,688 |
44 % |
|
| 17 |
▸Port |
837 |
1,817 |
27,6 % |
64,2 % |
7,3 % |
0,8 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 2 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 3 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 5 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,533 |
47 % |
| 9 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,556 |
56 % |
| 10 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,556 |
44 % |
| 11 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
18 |
1,611 |
39 % |
| 15 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
19 |
1,632 |
37 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
837 |
1,339 |
78,0 % |
15,2 % |
3,7 % |
1,7 % |
0,8 % |
0,6 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
16 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Johanna Lindoff |
Uppsala BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Roland Stenberg |
Borås MGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Milo Lindberg |
BGK Linjen |
6 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
|