| 1 |
▸Sidspel |
636 |
2,006 |
24,1 % |
57,4 % |
16,2 % |
1,1 % |
– |
– |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,385 |
69 % |
| 2 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,500 |
70 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
| 4 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
| 5 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 6 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,556 |
44 % |
| 7 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 9 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
1,692 |
38 % |
| 10 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 11 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,727 |
36 % |
| 12 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
8 |
1,750 |
25 % |
| 13 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
9 |
1,778 |
33 % |
| 14 |
Kent Kirkegaard |
BGK Linjen |
9 |
1,778 |
22 % |
| 15 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
44 % |
|
| 2 |
▸Dosering |
636 |
2,899 |
9,6 % |
45,4 % |
21,7 % |
8,5 % |
5,2 % |
2,7 % |
6,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Kent Kirkegaard |
BGK Linjen |
9 |
2,000 |
22 % |
| 3 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
2,000 |
22 % |
| 4 |
Sture Nordblom |
Ersta MGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 5 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
9 |
2,111 |
22 % |
| 6 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
2,111 |
0 % |
| 7 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
2,125 |
25 % |
| 8 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
2,200 |
20 % |
| 9 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
2,222 |
22 % |
| 10 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
9 |
2,222 |
44 % |
| 11 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
8 |
2,250 |
13 % |
| 12 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
2,308 |
15 % |
| 13 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
2,308 |
0 % |
| 14 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
2,308 |
0 % |
| 15 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
9 |
2,333 |
11 % |
|
| 3 |
▸Tysk klack i backe |
636 |
3,101 |
28,1 % |
11,5 % |
30,0 % |
6,9 % |
9,6 % |
3,6 % |
10,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
11 |
1,545 |
64 % |
| 2 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
10 |
1,600 |
70 % |
| 3 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,889 |
56 % |
| 4 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
2,222 |
0 % |
| 5 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
2,231 |
46 % |
| 6 |
Håkan Karlsson |
Umeå BGK |
8 |
2,250 |
63 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
2,273 |
36 % |
| 8 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
2,333 |
56 % |
| 9 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
2,333 |
56 % |
| 10 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
8 |
2,375 |
0 % |
| 11 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
2,400 |
40 % |
| 12 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
2,444 |
44 % |
| 13 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
9 |
2,444 |
33 % |
| 14 |
Annika Hedelius Larsson |
Umeå BGK |
9 |
2,444 |
33 % |
| 15 |
Anneli Niord |
Gullbergsbro BGK |
11 |
2,455 |
45 % |
|
| 4 |
▸Hål i backe |
636 |
2,508 |
42,0 % |
23,1 % |
12,1 % |
7,4 % |
4,2 % |
2,7 % |
8,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 2 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 3 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 4 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
9 |
1,333 |
78 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
8 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
1,556 |
67 % |
| 8 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 9 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,556 |
67 % |
| 10 |
Kent Kirkegaard |
BGK Linjen |
9 |
1,556 |
67 % |
| 11 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
13 |
1,615 |
69 % |
| 12 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
8 |
1,625 |
50 % |
| 13 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
8 |
1,625 |
50 % |
| 14 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,625 |
75 % |
| 15 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
|
| 5 |
▸Sparbössa |
636 |
2,086 |
52,2 % |
23,0 % |
9,7 % |
6,1 % |
2,2 % |
1,6 % |
5,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kent Kirkegaard |
BGK Linjen |
9 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 4 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,111 |
89 % |
| 5 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 6 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,222 |
78 % |
| 7 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 8 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 9 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
10 |
1,300 |
70 % |
| 10 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,308 |
85 % |
| 11 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
1,308 |
77 % |
| 12 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 13 |
Anneli Niord |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,364 |
82 % |
| 14 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 15 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
1,385 |
69 % |
|
| 6 |
▸Mittkulle |
636 |
1,684 |
67,0 % |
16,8 % |
8,3 % |
3,0 % |
1,4 % |
0,5 % |
3,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 6 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 7 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 8 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 9 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 10 |
Sture Nordblom |
Ersta MGK |
8 |
1,125 |
88 % |
| 11 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
1,154 |
85 % |
| 12 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 13 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 15 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
1,222 |
89 % |
|
| 7 |
▸Alternativ |
634 |
2,341 |
5,8 % |
69,2 % |
16,6 % |
5,2 % |
1,3 % |
0,3 % |
1,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,000 |
0 % |
| 2 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
2,000 |
9 % |
| 3 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
11 |
2,000 |
45 % |
| 4 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
2,000 |
20 % |
| 5 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
10 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
9 |
2,000 |
44 % |
| 9 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
9 |
2,000 |
56 % |
| 10 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
9 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
2,000 |
11 % |
| 13 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
2,000 |
0 % |
| 14 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
9 |
2,000 |
0 % |
| 15 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
8 |
2,000 |
0 % |
|
| 8 |
▸Gentleman |
634 |
2,819 |
34,2 % |
23,5 % |
14,4 % |
7,4 % |
6,5 % |
2,7 % |
11,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
60 % |
| 2 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,667 |
56 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,727 |
55 % |
| 4 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
9 |
1,778 |
44 % |
| 5 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,778 |
44 % |
| 6 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
1,889 |
67 % |
| 7 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
2,000 |
56 % |
| 8 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
2,077 |
69 % |
| 9 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
2,077 |
38 % |
| 10 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
9 |
2,111 |
56 % |
| 11 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
9 |
2,111 |
56 % |
| 12 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
2,111 |
33 % |
| 13 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
13 |
2,154 |
46 % |
| 14 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
2,182 |
45 % |
| 15 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
11 |
2,182 |
27 % |
|
| 9 |
▸Lådbana |
634 |
2,434 |
21,5 % |
36,0 % |
28,2 % |
10,4 % |
1,9 % |
0,2 % |
1,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
9 |
1,556 |
67 % |
| 2 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
1,692 |
54 % |
| 3 |
Maria Möller |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 4 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
9 |
1,778 |
33 % |
| 5 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
13 |
1,846 |
31 % |
| 6 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
8 |
1,875 |
50 % |
| 7 |
Peter Vicary |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,875 |
38 % |
| 8 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,889 |
44 % |
| 9 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
9 |
1,889 |
22 % |
| 10 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,889 |
33 % |
| 11 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,889 |
33 % |
| 12 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
10 |
1,900 |
20 % |
| 13 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,909 |
55 % |
| 14 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,909 |
27 % |
| 15 |
Anneli Niord |
Gullbergsbro BGK |
11 |
2,000 |
36 % |
|
| 10 |
▸Vinkel |
634 |
1,984 |
26,7 % |
55,8 % |
15,1 % |
0,6 % |
– |
– |
1,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Anneli Niord |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,455 |
55 % |
| 3 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
8 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
| 6 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 7 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 8 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
40 % |
| 9 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
8 |
1,625 |
38 % |
| 11 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
8 |
1,625 |
38 % |
| 12 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
8 |
1,625 |
50 % |
| 13 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
8 |
1,625 |
50 % |
| 14 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
|
| 11 |
▸Synvilla |
635 |
2,778 |
3,8 % |
37,2 % |
42,5 % |
13,7 % |
1,1 % |
0,3 % |
1,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
8 |
2,125 |
25 % |
| 2 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
9 |
2,222 |
11 % |
| 3 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
2,222 |
11 % |
| 4 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
2,231 |
0 % |
| 5 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
2,273 |
9 % |
| 6 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
9 |
2,333 |
11 % |
| 7 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
9 |
2,333 |
0 % |
| 8 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
8 |
2,375 |
0 % |
| 9 |
Peter Vicary |
MGK 49 Nyköping |
8 |
2,375 |
0 % |
| 10 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
10 |
2,400 |
0 % |
| 11 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
10 |
2,400 |
0 % |
| 12 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
9 |
2,444 |
11 % |
| 13 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
13 |
2,462 |
8 % |
| 14 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
8 |
2,500 |
0 % |
| 15 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
8 |
2,500 |
13 % |
|
| 12 |
▸Sidhål i backe |
635 |
1,805 |
57,0 % |
23,3 % |
11,2 % |
4,6 % |
0,9 % |
0,6 % |
2,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 2 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 4 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
9 |
1,222 |
78 % |
| 6 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 7 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
9 |
1,222 |
89 % |
| 8 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 9 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 10 |
Åke Lundberg |
BGK VK78 |
8 |
1,250 |
75 % |
| 11 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
11 |
1,273 |
82 % |
| 12 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,273 |
82 % |
| 13 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
10 |
1,300 |
70 % |
| 14 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 15 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
|
| 13 |
▸Möllbergsvagga |
635 |
3,252 |
28,5 % |
19,7 % |
15,7 % |
8,5 % |
6,5 % |
3,9 % |
17,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
8 |
1,750 |
38 % |
| 2 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,769 |
69 % |
| 3 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
44 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,818 |
45 % |
| 5 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,889 |
56 % |
| 6 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
13 |
2,000 |
38 % |
| 7 |
Kent Kirkegaard |
BGK Linjen |
9 |
2,000 |
44 % |
| 8 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
2,077 |
69 % |
| 9 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
2,091 |
36 % |
| 10 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
2,100 |
40 % |
| 11 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
9 |
2,111 |
67 % |
| 12 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
2,111 |
56 % |
| 13 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
2,222 |
56 % |
| 14 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,250 |
50 % |
| 15 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
2,400 |
30 % |
|
| 14 |
▸Vertikalhål |
634 |
2,830 |
36,1 % |
21,5 % |
12,8 % |
9,5 % |
5,0 % |
3,5 % |
11,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Eriksson |
Umeå BGK |
8 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,545 |
64 % |
| 3 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 4 |
Sture Nordblom |
Ersta MGK |
8 |
1,625 |
75 % |
| 5 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 6 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
9 |
1,667 |
67 % |
| 7 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
10 |
1,700 |
60 % |
| 8 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,750 |
63 % |
| 9 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
44 % |
| 10 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 11 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
1,889 |
33 % |
| 12 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
9 |
1,889 |
44 % |
| 13 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
10 |
1,900 |
50 % |
| 14 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
2,000 |
69 % |
| 15 |
Anneli Niord |
Gullbergsbro BGK |
11 |
2,000 |
45 % |
|
| 15 |
▸Vagga |
634 |
1,970 |
55,7 % |
21,8 % |
9,9 % |
4,7 % |
2,5 % |
1,1 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 2 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 4 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,222 |
78 % |
| 5 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
1,231 |
77 % |
| 6 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
Anders Eriksson |
Umeå BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 8 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 9 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 10 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
9 |
1,333 |
78 % |
| 13 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 14 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 15 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,364 |
91 % |
|
| 16 |
▸Örkelljunga |
634 |
2,306 |
46,8 % |
22,9 % |
12,5 % |
4,9 % |
3,3 % |
2,8 % |
6,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 2 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
10 |
1,300 |
80 % |
| 3 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,308 |
85 % |
| 4 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
8 |
1,375 |
75 % |
| 5 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
1,385 |
69 % |
| 6 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,400 |
70 % |
| 7 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 8 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 9 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
| 10 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,545 |
64 % |
| 11 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,556 |
67 % |
| 12 |
Kent Kirkegaard |
BGK Linjen |
9 |
1,556 |
56 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,600 |
70 % |
| 14 |
Tommy Bertelson |
BGK VK78 |
13 |
1,615 |
54 % |
| 15 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
8 |
1,625 |
38 % |
|
| 17 |
▸Spång |
634 |
2,418 |
11,0 % |
59,8 % |
19,1 % |
4,4 % |
1,4 % |
0,6 % |
3,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 2 |
Anders Lindström |
Umeå BGK |
8 |
1,750 |
38 % |
| 3 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
8 |
1,750 |
38 % |
| 4 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
13 |
1,769 |
31 % |
| 5 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,818 |
18 % |
| 6 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,846 |
31 % |
| 7 |
Mats Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
9 |
1,889 |
11 % |
| 8 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,900 |
10 % |
| 9 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
10 |
1,900 |
20 % |
| 10 |
Maria Möller |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,909 |
18 % |
| 11 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
2,000 |
22 % |
| 12 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
9 |
2,000 |
22 % |
| 13 |
Stefan Paulsson |
Malmö BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 14 |
Åke Lundberg |
BGK VK78 |
8 |
2,000 |
13 % |
| 15 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
11 |
2,091 |
0 % |
|
| 18 |
▸Hästsko |
634 |
2,926 |
35,5 % |
21,6 % |
11,8 % |
8,2 % |
5,4 % |
3,8 % |
13,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
9 |
1,333 |
78 % |
| 3 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,500 |
60 % |
| 5 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 6 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 7 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,700 |
40 % |
| 8 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
9 |
1,778 |
56 % |
| 9 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
10 |
1,900 |
60 % |
| 10 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
11 |
1,909 |
64 % |
| 11 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
13 |
2,000 |
62 % |
| 12 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 13 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
9 |
2,111 |
56 % |
| 14 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
8 |
2,125 |
38 % |
| 15 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
11 |
2,182 |
36 % |
|