| 1 |
▸Tvillingport |
1 160 |
1,862 |
31,6 % |
53,2 % |
13,4 % |
1,2 % |
0,3 % |
0,1 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 4 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 5 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,444 |
56 % |
| 11 |
Annelie Lundell |
Malmö BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 12 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
12 |
1,500 |
50 % |
| 13 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
12 |
1,500 |
58 % |
| 14 |
Joel Karlsson |
Sundbybergs BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
|
| 2 |
▸Gentleman |
1 160 |
2,641 |
35,3 % |
24,6 % |
14,3 % |
9,6 % |
5,9 % |
3,9 % |
6,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Jari Luhanko |
Malmö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 8 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 9 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
86 % |
| 10 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,625 |
50 % |
| 11 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
1,636 |
64 % |
| 12 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,667 |
44 % |
| 13 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 14 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 15 |
Mikael Johansson |
Haga BGK |
8 |
1,750 |
63 % |
|
| 3 |
▸Synvilla |
1 162 |
2,559 |
8,3 % |
39,4 % |
41,6 % |
9,9 % |
0,7 % |
0,1 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 2 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 3 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
2,000 |
36 % |
| 4 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 5 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 6 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 7 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
15 |
2,067 |
27 % |
| 8 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
2,111 |
17 % |
| 9 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
8 |
2,125 |
13 % |
| 10 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 12 |
Kenneth Gustavsson |
Linköpings BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 13 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 14 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 15 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
2,154 |
8 % |
|
| 4 |
▸Tvåport |
1 160 |
2,372 |
14,1 % |
45,6 % |
32,2 % |
6,5 % |
1,0 % |
0,4 % |
0,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Tobias Filling |
Malmö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
17 |
1,588 |
53 % |
| 3 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,625 |
50 % |
| 4 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,667 |
44 % |
| 5 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 7 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,786 |
21 % |
| 8 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 9 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 10 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 12 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 13 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 14 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,909 |
27 % |
| 15 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
16 |
2,000 |
13 % |
|
| 5 |
▸Möllbergsvagga |
1 162 |
3,044 |
31,2 % |
21,5 % |
13,6 % |
9,3 % |
7,4 % |
4,0 % |
13,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 3 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,636 |
73 % |
| 6 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,667 |
67 % |
| 7 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,778 |
61 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
1,846 |
54 % |
| 9 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 10 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 11 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 12 |
Tobias Filling |
Malmö BGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 13 |
Robert Thunholm |
MGK 49 Nyköping |
10 |
2,000 |
30 % |
| 14 |
Annelie Lundell |
Malmö BGK |
9 |
2,000 |
44 % |
| 15 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
|
| 6 |
▸Dosering |
1 162 |
2,966 |
10,4 % |
42,4 % |
20,1 % |
10,8 % |
5,9 % |
4,1 % |
6,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 4 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,818 |
45 % |
| 6 |
Mikael Lindström |
Tuve Tigers BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 7 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
71 % |
| 8 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 9 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 10 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 11 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
2,000 |
27 % |
| 12 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 13 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 14 |
Tobias Filling |
Malmö BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 15 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
18 |
2,111 |
17 % |
|
| 7 |
▸Sidspel |
1 160 |
1,762 |
36,3 % |
52,0 % |
10,9 % |
0,8 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Nicklas Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
| 5 |
Linda Lundberg |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 7 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,333 |
72 % |
| 12 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
17 |
1,353 |
65 % |
| 14 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 15 |
Joel Karlsson |
Sundbybergs BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
|
| 8 |
▸Hästsko |
1 161 |
2,400 |
43,2 % |
24,1 % |
11,5 % |
7,5 % |
4,3 % |
2,8 % |
6,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,167 |
83 % |
| 5 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 6 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 8 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Jonny Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Tobias Filling |
Malmö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Linda Lundberg |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Mikael Lindström |
Tuve Tigers BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
|
| 9 |
▸Örkelljunga |
1 162 |
3,360 |
25,7 % |
21,3 % |
12,2 % |
11,4 % |
7,5 % |
5,2 % |
16,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 3 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 4 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 5 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,786 |
36 % |
| 6 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
18 |
1,833 |
56 % |
| 7 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
2,000 |
50 % |
| 8 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 9 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
2,000 |
57 % |
| 10 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 11 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 12 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 13 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
2,000 |
67 % |
| 14 |
Annelie Lundell |
Malmö BGK |
10 |
2,100 |
50 % |
| 15 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
2,143 |
57 % |
|
| 10 |
▸Vinkel |
1 160 |
1,805 |
37,3 % |
46,4 % |
15,2 % |
0,9 % |
– |
0,1 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 5 |
Jonny Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 10 |
Jenny Gustavsson |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
11 |
1,364 |
64 % |
| 13 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,429 |
86 % |
| 14 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,444 |
61 % |
| 15 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
|
| 11 |
▸Ränna |
1 165 |
3,054 |
8,8 % |
40,9 % |
20,8 % |
12,6 % |
6,2 % |
4,0 % |
6,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 2 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,750 |
63 % |
| 3 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,750 |
50 % |
| 4 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Felix Hall |
Linköpings BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 8 |
Robert Thunholm |
MGK 49 Nyköping |
10 |
2,100 |
10 % |
| 9 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 10 |
Johan Flyborg |
Linköpings BGK |
11 |
2,182 |
36 % |
| 11 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
11 |
2,182 |
18 % |
| 12 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
11 |
2,182 |
27 % |
| 13 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
10 |
2,200 |
10 % |
| 14 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
2,214 |
36 % |
| 15 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
2,222 |
33 % |
|
| 12 |
▸Fiskben |
1 162 |
3,216 |
8,8 % |
37,6 % |
19,8 % |
13,3 % |
6,8 % |
4,9 % |
8,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 2 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 4 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 5 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 6 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,286 |
43 % |
| 7 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
18 |
2,333 |
17 % |
| 10 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
6 |
2,333 |
33 % |
| 11 |
Lennart Rundström |
Djulö BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
6 |
2,333 |
17 % |
| 13 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,375 |
13 % |
| 14 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
2,429 |
14 % |
| 15 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
2,429 |
14 % |
|
| 13 |
▸Tysk klack |
1 160 |
2,157 |
54,0 % |
2,2 % |
32,3 % |
2,3 % |
6,2 % |
1,0 % |
2,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Tobias Filling |
Malmö BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,167 |
92 % |
| 8 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 9 |
Kjell Linder |
MGK 49 Nyköping |
6 |
1,333 |
83 % |
| 10 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
6 |
1,333 |
83 % |
| 11 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
86 % |
| 12 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
1,500 |
75 % |
| 13 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 14 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 15 |
Jan-Åke Liljeqvist |
Haga BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
|
| 14 |
▸Hål i backe |
1 160 |
2,123 |
49,7 % |
23,6 % |
10,6 % |
6,7 % |
3,4 % |
2,2 % |
3,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Håkan Berg |
BGK VK78 |
6 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
17 |
1,059 |
94 % |
| 5 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Oskari Vihervaara |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 10 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,250 |
75 % |
| 11 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Linda Lundberg |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 15 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
|
| 15 |
▸Lådbana |
1 160 |
2,592 |
6,9 % |
44,9 % |
32,4 % |
14,0 % |
1,6 % |
0,2 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 2 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,778 |
44 % |
| 3 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
2,000 |
45 % |
| 4 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 5 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
2,071 |
36 % |
| 6 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
2,077 |
23 % |
| 7 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,125 |
13 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 9 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 10 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 11 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 12 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 13 |
Jari Luhanko |
Malmö BGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 14 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
2,143 |
43 % |
| 15 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
12 |
2,167 |
17 % |
|
| 16 |
▸Brevlåda/Dropp |
1 160 |
2,122 |
21,4 % |
55,1 % |
17,7 % |
3,1 % |
1,6 % |
0,9 % |
0,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
1,615 |
38 % |
| 9 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,625 |
38 % |
| 10 |
Thomas Simonsen |
Malmö BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
10 |
1,700 |
50 % |
| 12 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 13 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 14 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
18 |
1,722 |
39 % |
|
| 17 |
▸Blixt |
1 160 |
2,312 |
16,3 % |
42,6 % |
34,9 % |
6,0 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Nicklas Karlsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Jari Luhanko |
Malmö BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 3 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Lennart Kalderén |
Södertälje BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 6 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 7 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 8 |
Jonny Jänsby |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 9 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 10 |
Mikael Lindström |
Tuve Tigers BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 11 |
Thomas Simonsen |
Malmö BGK |
6 |
1,833 |
50 % |
| 12 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 13 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 14 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,875 |
13 % |
| 15 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
16 |
1,938 |
25 % |
|
| 18 |
▸Vertikalhål |
1 161 |
1,888 |
55,6 % |
22,0 % |
11,5 % |
5,1 % |
2,2 % |
1,6 % |
2,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kenneth Gustavsson |
Linköpings BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Stefan Wahlberg Borg |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 5 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 6 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
18 |
1,111 |
89 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Mikael Johansson |
Haga BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 9 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 10 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 11 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,273 |
91 % |
| 12 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
| 13 |
Tobias Filling |
Malmö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Henrik Arvidsson |
Gullbergsbro BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
86 % |
|