| 1 |
▸Tvillingport |
712 |
1,924 |
28,1 % |
54,9 % |
15,0 % |
1,1 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,375 |
63 % |
| 3 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Bert Åndberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,400 |
80 % |
| 5 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
12 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
| 8 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
| 9 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
| 10 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 11 |
Lars-Olov Lind |
Örebro BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Per Humbla |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 15 |
Kenneth Gustavsson |
Linköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 2 |
▸Gentleman |
712 |
2,798 |
32,4 % |
24,4 % |
13,9 % |
10,1 % |
6,5 % |
4,5 % |
8,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Åsa Jakobsson |
Mosås BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 5 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
| 6 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Jessica Rosén |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 8 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 9 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
60 % |
| 10 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
80 % |
| 11 |
Mikael Johansson |
Haga BGK |
8 |
1,750 |
63 % |
| 12 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,750 |
50 % |
| 13 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
1,750 |
25 % |
| 14 |
Lars-Olov Lind |
Örebro BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 15 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,800 |
60 % |
|
| 3 |
▸Synvilla |
713 |
2,620 |
8,0 % |
36,2 % |
43,1 % |
11,5 % |
1,1 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 2 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 3 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,800 |
60 % |
| 4 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 5 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,875 |
50 % |
| 6 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 7 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 8 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 10 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Lars Andersson |
Linköpings BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
2,125 |
25 % |
| 13 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 14 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 15 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
|
| 4 |
▸Tvåport |
712 |
2,486 |
11,1 % |
43,7 % |
34,6 % |
8,3 % |
1,4 % |
0,6 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jessica Rosén |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 2 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 4 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 5 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
8 |
1,750 |
38 % |
| 6 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 7 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,800 |
20 % |
| 8 |
Christoffer Säterbro |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
1,875 |
38 % |
| 10 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,875 |
38 % |
| 11 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 12 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
2,000 |
13 % |
| 13 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 15 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
|
| 5 |
▸Möllbergsvagga |
713 |
3,314 |
26,6 % |
20,6 % |
13,6 % |
10,1 % |
8,1 % |
4,6 % |
16,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 2 |
Christer Timvik |
Haga BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 3 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,800 |
40 % |
| 4 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
6 |
1,833 |
67 % |
| 5 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,875 |
63 % |
| 6 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,875 |
50 % |
| 7 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 8 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
80 % |
| 9 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
2,125 |
38 % |
| 10 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,125 |
38 % |
| 11 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
2,154 |
46 % |
| 12 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
12 |
2,167 |
58 % |
| 13 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 14 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 15 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
|
| 6 |
▸Dosering |
712 |
3,163 |
7,4 % |
40,0 % |
20,5 % |
13,3 % |
5,9 % |
5,1 % |
7,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 2 |
Lars Asp |
Linköpings BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 3 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 4 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,875 |
38 % |
| 6 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 7 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 8 |
Margaretha Karlsson |
Haga BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 9 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 10 |
Staffan Söderlund |
Kristineberg BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 11 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 12 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
2,231 |
15 % |
| 13 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
2,250 |
13 % |
| 14 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
2,250 |
13 % |
| 15 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
2,375 |
13 % |
|
| 7 |
▸Sidspel |
712 |
1,836 |
32,0 % |
53,7 % |
13,1 % |
1,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
1,154 |
85 % |
| 3 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
| 4 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
Åsa Jakobsson |
Mosås BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,375 |
63 % |
| 9 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,375 |
63 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
1,375 |
63 % |
| 11 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 14 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
12 |
1,417 |
58 % |
|
| 8 |
▸Hästsko |
712 |
2,684 |
37,8 % |
22,5 % |
13,5 % |
8,1 % |
5,1 % |
4,1 % |
9,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 8 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 12 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 14 |
Per Humbla |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 15 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
|
| 9 |
▸Örkelljunga |
712 |
3,695 |
22,5 % |
19,0 % |
10,1 % |
12,8 % |
8,4 % |
5,2 % |
22,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
1,500 |
63 % |
| 2 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 3 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 4 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,600 |
40 % |
| 5 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,625 |
50 % |
| 6 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,750 |
75 % |
| 7 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 8 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 9 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 10 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
60 % |
| 11 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 12 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,200 |
20 % |
| 13 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
60 % |
| 14 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,250 |
38 % |
| 15 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
4 |
2,250 |
25 % |
|
| 10 |
▸Vinkel |
712 |
1,862 |
35,0 % |
46,1 % |
17,4 % |
1,3 % |
– |
0,1 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
1,231 |
77 % |
| 5 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
8 |
1,375 |
63 % |
| 8 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Christoffer Säterbro |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 12 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Christer Timvik |
Haga BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 14 |
Mats Rosenberg |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,400 |
60 % |
|
| 11 |
▸Ränna |
713 |
3,266 |
8,6 % |
37,0 % |
19,2 % |
13,6 % |
7,0 % |
5,2 % |
9,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,750 |
50 % |
| 2 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,750 |
63 % |
| 3 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 4 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 5 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 7 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
8 |
2,125 |
13 % |
| 8 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 9 |
Johan Flyborg |
Linköpings BGK |
11 |
2,182 |
36 % |
| 10 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,250 |
25 % |
| 11 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
2,250 |
38 % |
| 12 |
Lars-Olov Lind |
Örebro BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 13 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
8 |
2,375 |
13 % |
| 14 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
2,385 |
8 % |
| 15 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,400 |
20 % |
|
| 12 |
▸Fiskben |
712 |
3,383 |
7,9 % |
34,6 % |
20,2 % |
13,8 % |
6,7 % |
6,0 % |
10,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 2 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,000 |
20 % |
| 3 |
Rasmus Humbla |
Eskilstuna BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 4 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 5 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
2,125 |
38 % |
| 7 |
Christoffer Säterbro |
Örebro BGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 8 |
Lars-Olov Lind |
Örebro BGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 9 |
Lennart Rundström |
Djulö BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 10 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,375 |
13 % |
| 11 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
2,375 |
25 % |
| 12 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
5 |
2,400 |
20 % |
| 13 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 14 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
8 |
2,500 |
13 % |
| 15 |
Lars Andersson |
Linköpings BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
|
| 13 |
▸Tysk klack |
712 |
2,320 |
50,1 % |
2,0 % |
33,6 % |
2,1 % |
7,7 % |
1,3 % |
3,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
12 |
1,167 |
92 % |
| 6 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 7 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,250 |
88 % |
| 8 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 9 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 10 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 11 |
Jan-Åke Liljeqvist |
Haga BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 12 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 13 |
Pirkko Maaninka |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 14 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 15 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 14 |
▸Hål i backe |
712 |
2,247 |
47,6 % |
22,3 % |
11,4 % |
7,4 % |
3,7 % |
2,8 % |
4,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
8 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 8 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,200 |
80 % |
| 9 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 10 |
Staffan Söderlund |
Kristineberg BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 11 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,250 |
75 % |
| 12 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,250 |
75 % |
| 13 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,250 |
75 % |
| 14 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,375 |
63 % |
| 15 |
Joakim Holm |
Eskilstuna BGK |
8 |
1,375 |
75 % |
|
| 15 |
▸Lådbana |
712 |
2,650 |
6,3 % |
42,7 % |
33,8 % |
14,3 % |
2,5 % |
0,1 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 2 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 3 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 4 |
Stefan Viberg |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 5 |
Jessica Rosén |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 6 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,800 |
40 % |
| 7 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 8 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,875 |
25 % |
| 9 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
2,000 |
13 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 11 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
6 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Christer Timvik |
Haga BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 13 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 14 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
8 |
2,125 |
13 % |
| 15 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
12 |
2,167 |
17 % |
|
| 16 |
▸Brevlåda/Dropp |
712 |
2,215 |
20,5 % |
50,6 % |
21,1 % |
4,5 % |
2,0 % |
1,0 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Christer Timvik |
Haga BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,500 |
50 % |
| 6 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 8 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 9 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 11 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
1,615 |
38 % |
| 12 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,625 |
50 % |
| 13 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 14 |
Kenneth Gustavsson |
Linköpings BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 15 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
|
| 17 |
▸Blixt |
712 |
2,362 |
13,2 % |
44,2 % |
36,0 % |
6,3 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 2 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Lennart Kalderén |
Södertälje BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,750 |
38 % |
| 5 |
Jessica Rosén |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 6 |
Per Einan |
Örebro BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 7 |
Ginalyn Estrella Robertsson |
Örebro BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 8 |
Jesper Carlsson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
2,000 |
31 % |
| 9 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
2,000 |
13 % |
| 10 |
Teijo Lindholm |
Södertälje BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 11 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 12 |
Gunilla Arkäng |
MGK 49 Nyköping |
6 |
2,000 |
50 % |
| 13 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
2,000 |
20 % |
| 14 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
| 15 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
5 |
2,000 |
40 % |
|
| 18 |
▸Vertikalhål |
712 |
1,972 |
52,7 % |
21,6 % |
13,2 % |
6,3 % |
2,5 % |
1,8 % |
1,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
8 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Kenneth Gustavsson |
Linköpings BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,125 |
88 % |
| 9 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 10 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 11 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 12 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
13 |
1,231 |
77 % |
| 13 |
Mikael Johansson |
Haga BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 14 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
8 |
1,250 |
75 % |
| 15 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
|