| 1 |
▸Mittkulle |
706 |
1,854 |
53,4 % |
27,1 % |
10,2 % |
3,7 % |
2,8 % |
1,4 % |
1,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robert Persson |
Ålbrons BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 6 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 7 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 8 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
12 |
1,250 |
83 % |
| 9 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 10 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,357 |
71 % |
| 12 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,364 |
64 % |
| 13 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
11 |
1,364 |
64 % |
| 14 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,421 |
58 % |
| 15 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
|
| 2 |
▸Tvåport |
706 |
2,190 |
18,1 % |
53,4 % |
20,8 % |
6,9 % |
0,6 % |
– |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 2 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 5 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,750 |
25 % |
| 6 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
10 |
1,800 |
50 % |
| 7 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
1,800 |
30 % |
| 8 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
12 |
1,833 |
25 % |
| 9 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 10 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,875 |
25 % |
| 11 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,895 |
32 % |
| 12 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,909 |
27 % |
| 13 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,917 |
25 % |
| 14 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
12 |
1,917 |
17 % |
| 15 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
16 |
1,938 |
25 % |
|
| 3 |
▸Brevlåda/Dropp |
706 |
1,823 |
23,8 % |
70,7 % |
5,0 % |
0,6 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
11 |
1,364 |
64 % |
| 2 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
11 |
1,455 |
55 % |
| 3 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
1,583 |
42 % |
| 5 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
16 |
1,625 |
38 % |
| 6 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
12 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 10 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 11 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 12 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Jörgen Tronelius |
Hofors BGK |
11 |
1,727 |
27 % |
| 15 |
Tony Strömberg |
BGK VK78 |
15 |
1,733 |
27 % |
|
| 4 |
▸Hål i backe med green |
706 |
2,348 |
14,4 % |
55,8 % |
19,0 % |
5,8 % |
2,4 % |
1,3 % |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 2 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,684 |
32 % |
| 3 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 4 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 5 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 6 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,889 |
33 % |
| 7 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
16 |
1,938 |
25 % |
| 8 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,938 |
25 % |
| 9 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
12 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
2,000 |
18 % |
| 11 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
10 |
2,000 |
20 % |
| 12 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
2,000 |
0 % |
| 13 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 14 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 15 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
2,083 |
8 % |
|
| 5 |
▸Synvilla |
706 |
2,598 |
12,9 % |
33,9 % |
37,7 % |
12,6 % |
2,3 % |
0,6 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,417 |
67 % |
| 2 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,875 |
25 % |
| 3 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 4 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
12 |
2,083 |
33 % |
| 5 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
16 |
2,125 |
38 % |
| 6 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
2,167 |
25 % |
| 7 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 8 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
2,200 |
10 % |
| 9 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
2,250 |
38 % |
| 10 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
2,286 |
14 % |
| 11 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 12 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,286 |
29 % |
| 13 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
10 |
2,300 |
20 % |
| 14 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
16 |
2,313 |
25 % |
| 15 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
2,316 |
5 % |
|
| 6 |
▸Örkelljunga |
707 |
2,744 |
37,3 % |
20,7 % |
12,3 % |
10,5 % |
6,8 % |
4,1 % |
8,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
1,500 |
58 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,500 |
75 % |
| 4 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,500 |
83 % |
| 5 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 6 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,684 |
47 % |
| 7 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
16 |
1,688 |
56 % |
| 8 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,714 |
64 % |
| 9 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,727 |
64 % |
| 10 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,800 |
50 % |
| 11 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,833 |
67 % |
| 12 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 13 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,889 |
44 % |
| 14 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
2,000 |
57 % |
| 15 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
9 |
2,000 |
67 % |
|
| 7 |
▸Vinkel |
706 |
2,048 |
28,6 % |
44,8 % |
21,0 % |
4,8 % |
0,7 % |
– |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,417 |
67 % |
| 2 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,500 |
56 % |
| 3 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
16 |
1,500 |
56 % |
| 4 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
1,500 |
58 % |
| 5 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
10 |
1,500 |
60 % |
| 6 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
| 7 |
Peter Lundberg |
BGK VK78 |
9 |
1,556 |
56 % |
| 8 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,625 |
50 % |
| 9 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,632 |
37 % |
| 10 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,636 |
45 % |
| 11 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
16 |
1,688 |
44 % |
| 13 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,714 |
50 % |
| 14 |
Jörgen Tronelius |
Hofors BGK |
11 |
1,818 |
27 % |
| 15 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
|
| 8 |
▸Kulle med port |
706 |
2,244 |
18,4 % |
55,4 % |
16,0 % |
6,2 % |
2,4 % |
0,7 % |
0,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 2 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 3 |
Martin Nilsson |
Ålbrons BGK |
16 |
1,750 |
25 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,750 |
25 % |
| 5 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
12 |
1,750 |
33 % |
| 6 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,750 |
25 % |
| 7 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 8 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 9 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,786 |
36 % |
| 10 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 11 |
Tony Strömberg |
BGK VK78 |
15 |
1,867 |
20 % |
| 12 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,889 |
33 % |
| 13 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
1,917 |
17 % |
| 14 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,917 |
25 % |
| 15 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,938 |
25 % |
|
| 9 |
▸Vertikalhål |
706 |
2,272 |
46,0 % |
24,4 % |
11,2 % |
7,2 % |
3,1 % |
2,1 % |
5,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 3 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,316 |
74 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,333 |
75 % |
| 5 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,375 |
75 % |
| 6 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,417 |
67 % |
| 7 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 9 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 10 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,444 |
67 % |
| 11 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Agaton Witte |
BGK VK78 |
8 |
1,500 |
75 % |
| 13 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,625 |
50 % |
|
| 10 |
▸Gentleman |
707 |
1,836 |
56,2 % |
24,3 % |
9,5 % |
4,2 % |
3,3 % |
0,7 % |
1,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 2 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 3 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,111 |
89 % |
| 4 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 5 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,158 |
84 % |
| 7 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 8 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 9 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,250 |
75 % |
| 10 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 11 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 12 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,375 |
88 % |
| 15 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
1,400 |
73 % |
|
| 11 |
▸Lådbana |
706 |
2,378 |
18,4 % |
36,7 % |
34,6 % |
9,5 % |
0,7 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
11 |
1,636 |
55 % |
| 2 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,700 |
50 % |
| 3 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
16 |
1,813 |
31 % |
| 4 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,857 |
36 % |
| 5 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,875 |
44 % |
| 6 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,889 |
44 % |
| 7 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,895 |
26 % |
| 8 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,917 |
25 % |
| 9 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
2,000 |
44 % |
| 10 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
| 11 |
Stig Westerberg |
BGK VK78 |
14 |
2,071 |
29 % |
| 12 |
Robert Persson |
Ålbrons BGK |
13 |
2,077 |
23 % |
| 13 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
12 |
2,083 |
25 % |
| 14 |
Jörgen Tronelius |
Hofors BGK |
11 |
2,091 |
18 % |
| 15 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
11 |
2,091 |
18 % |
|
| 12 |
▸Sidspel |
706 |
1,936 |
27,2 % |
53,1 % |
18,8 % |
0,6 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,273 |
73 % |
| 4 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,364 |
64 % |
| 6 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,375 |
63 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 8 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 10 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
1,467 |
53 % |
| 11 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 13 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,600 |
50 % |
| 14 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,632 |
53 % |
| 15 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
|
| 13 |
▸Tysk klack |
706 |
2,810 |
27,5 % |
19,4 % |
31,9 % |
3,5 % |
8,6 % |
1,7 % |
7,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,500 |
75 % |
| 2 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 4 |
Martin Nilsson |
Ålbrons BGK |
16 |
1,875 |
56 % |
| 5 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,938 |
56 % |
| 6 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,947 |
42 % |
| 7 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
12 |
2,000 |
50 % |
| 8 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
11 |
2,000 |
27 % |
| 9 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
2,000 |
44 % |
| 10 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
2,000 |
50 % |
| 11 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
2,067 |
33 % |
| 12 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
12 |
2,167 |
50 % |
| 13 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
2,182 |
27 % |
| 14 |
Agaton Witte |
BGK VK78 |
8 |
2,250 |
63 % |
| 15 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
11 |
2,273 |
55 % |
|
| 14 |
▸Enport |
706 |
1,780 |
41,6 % |
40,5 % |
16,3 % |
1,4 % |
– |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
11 |
1,182 |
91 % |
| 3 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 5 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,222 |
78 % |
| 6 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 7 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,455 |
55 % |
| 10 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,500 |
69 % |
| 11 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
11 |
1,545 |
55 % |
| 12 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
19 |
1,579 |
42 % |
| 13 |
Robert Persson |
Ålbrons BGK |
13 |
1,615 |
62 % |
| 14 |
Inga-Lisa Dahlqvist |
Ålbrons BGK |
8 |
1,625 |
38 % |
| 15 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,667 |
33 % |
|
| 15 |
▸Tvillingport |
706 |
1,950 |
37,1 % |
34,0 % |
26,3 % |
2,1 % |
0,3 % |
– |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 2 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
1,400 |
73 % |
| 4 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
1,417 |
67 % |
| 5 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,429 |
64 % |
| 6 |
Jörgen Tronelius |
Hofors BGK |
11 |
1,455 |
64 % |
| 7 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,455 |
73 % |
| 8 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,500 |
56 % |
| 9 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,500 |
63 % |
| 11 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,545 |
64 % |
| 12 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,556 |
67 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 14 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 15 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
11 |
1,636 |
64 % |
|
| 16 |
▸Vallgrav |
706 |
1,960 |
22,0 % |
64,9 % |
10,5 % |
1,6 % |
0,6 % |
0,1 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,563 |
44 % |
| 3 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
1,600 |
53 % |
| 6 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 7 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
11 |
1,636 |
36 % |
| 8 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,636 |
36 % |
| 9 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,667 |
56 % |
| 10 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 13 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
12 |
1,750 |
25 % |
| 15 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
|
| 17 |
▸Dosering |
706 |
2,528 |
24,1 % |
38,4 % |
18,3 % |
7,5 % |
5,8 % |
3,5 % |
2,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 2 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
15 |
1,600 |
53 % |
| 3 |
Stig Westerberg |
BGK VK78 |
14 |
1,714 |
36 % |
| 4 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 5 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 6 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
14 |
1,786 |
36 % |
| 7 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,786 |
36 % |
| 8 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 9 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,900 |
40 % |
| 10 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
11 |
1,909 |
45 % |
| 11 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,917 |
33 % |
| 12 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
16 |
1,938 |
44 % |
| 13 |
Peter Lundberg |
BGK VK78 |
9 |
2,000 |
44 % |
| 14 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
2,000 |
25 % |
| 15 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
706 |
1,650 |
63,5 % |
21,2 % |
7,8 % |
4,0 % |
2,1 % |
0,7 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 4 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 5 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,125 |
88 % |
| 6 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
| 8 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
8 |
1,250 |
75 % |
| 9 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 10 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
12 |
1,333 |
75 % |
| 11 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 13 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 15 |
Jörgen Tronelius |
Hofors BGK |
11 |
1,364 |
64 % |
|