| 1 |
▸Mittkulle |
550 |
1,884 |
53,5 % |
26,4 % |
9,8 % |
3,8 % |
3,5 % |
1,5 % |
1,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Robert Persson |
Ålbrons BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 6 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 7 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 8 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 9 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 10 |
Moshe Arad |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 11 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 12 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 13 |
Ville Lindström |
Hofors BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 14 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 15 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
9 |
1,222 |
89 % |
|
| 2 |
▸Tvåport |
550 |
2,191 |
15,8 % |
57,3 % |
19,6 % |
6,5 % |
0,7 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Adam Jigler |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 4 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 6 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 10 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 11 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,750 |
25 % |
| 12 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 13 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,800 |
20 % |
| 14 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 15 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,875 |
25 % |
|
| 3 |
▸Brevlåda/Dropp |
550 |
1,816 |
24,7 % |
69,6 % |
4,9 % |
0,7 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
8 |
1,375 |
63 % |
| 3 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
8 |
1,375 |
63 % |
| 4 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 6 |
Martin Nilsson |
Ålbrons BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 7 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
10 |
1,600 |
40 % |
| 8 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 9 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 10 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 11 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 12 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Agaton Witte |
BGK VK78 |
6 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
|
| 4 |
▸Hål i backe med green |
550 |
2,307 |
15,8 % |
55,5 % |
18,4 % |
5,6 % |
2,7 % |
1,3 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 2 |
Joakim Kindström |
BGK VK78 |
5 |
1,600 |
40 % |
| 3 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
11 |
1,636 |
36 % |
| 4 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
| 5 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,700 |
40 % |
| 6 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
1,727 |
27 % |
| 7 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,750 |
25 % |
| 8 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 9 |
Adam Jigler |
Enköpings BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 10 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 11 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 12 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 14 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
8 |
1,875 |
25 % |
| 15 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,889 |
33 % |
|
| 5 |
▸Synvilla |
550 |
2,578 |
14,7 % |
32,7 % |
36,5 % |
13,1 % |
2,0 % |
0,7 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 3 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,600 |
40 % |
| 5 |
Daniel Danielsson |
Ludvika BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 6 |
Michael Hertzberg |
Ludvika BGK |
9 |
1,889 |
44 % |
| 7 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,900 |
40 % |
| 8 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 9 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 10 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
2,182 |
18 % |
| 11 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
2,200 |
10 % |
| 12 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
10 |
2,200 |
30 % |
| 13 |
Tommy Sjölander |
Skoghalls BGK |
5 |
2,200 |
40 % |
| 14 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
2,231 |
8 % |
| 15 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
2,231 |
46 % |
|
| 6 |
▸Örkelljunga |
550 |
2,764 |
37,3 % |
20,5 % |
11,5 % |
10,7 % |
7,3 % |
4,7 % |
8,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Tommy Sjölander |
Skoghalls BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 4 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 6 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,500 |
60 % |
| 7 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 8 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,600 |
80 % |
| 10 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 11 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
11 |
1,727 |
64 % |
| 12 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
8 |
1,750 |
75 % |
| 13 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 14 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
1,769 |
46 % |
| 15 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,778 |
67 % |
|
| 7 |
▸Vinkel |
550 |
2,044 |
28,4 % |
46,0 % |
19,8 % |
4,9 % |
0,7 % |
– |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Lundberg |
BGK VK78 |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 4 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,462 |
62 % |
| 6 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 7 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 10 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 11 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
10 |
1,600 |
50 % |
| 12 |
Ville Lindström |
Hofors BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 14 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,600 |
60 % |
| 15 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
|
| 8 |
▸Kulle med port |
550 |
2,207 |
18,9 % |
55,6 % |
16,5 % |
5,6 % |
2,0 % |
0,5 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 2 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,600 |
40 % |
| 4 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 5 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 8 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 9 |
Martin Nilsson |
Ålbrons BGK |
10 |
1,800 |
20 % |
| 10 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
10 |
1,800 |
30 % |
| 11 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 12 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 13 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 14 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
8 |
1,875 |
13 % |
| 15 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,889 |
33 % |
|
| 9 |
▸Vertikalhål |
550 |
2,355 |
44,9 % |
24,0 % |
10,4 % |
8,2 % |
3,3 % |
2,5 % |
6,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
1,231 |
77 % |
| 5 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 7 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
11 |
1,273 |
82 % |
| 8 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,308 |
77 % |
| 10 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 11 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
67 % |
| 12 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,444 |
67 % |
| 13 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 15 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
|
| 10 |
▸Gentleman |
551 |
1,868 |
56,6 % |
22,7 % |
9,8 % |
4,2 % |
3,8 % |
0,7 % |
2,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Adam Jigler |
Enköpings BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 5 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,111 |
89 % |
| 6 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,125 |
88 % |
| 7 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 9 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 10 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 11 |
Tommy Sjölander |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 12 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 13 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,231 |
77 % |
| 14 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,250 |
75 % |
| 15 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
4 |
1,250 |
75 % |
|
| 11 |
▸Lådbana |
550 |
2,391 |
18,2 % |
35,8 % |
35,5 % |
9,8 % |
0,7 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
8 |
1,625 |
63 % |
| 2 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,700 |
50 % |
| 3 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,769 |
46 % |
| 4 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
10 |
1,800 |
30 % |
| 5 |
Daniel Danielsson |
Ludvika BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 6 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 7 |
Moshe Arad |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 8 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
1,846 |
31 % |
| 9 |
Jörgen Tronelius |
Hofors BGK |
8 |
1,875 |
25 % |
| 10 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,889 |
44 % |
| 11 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
9 |
1,889 |
22 % |
| 12 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
11 |
1,909 |
36 % |
| 13 |
Robert Persson |
Ålbrons BGK |
10 |
2,000 |
20 % |
| 14 |
Stig Westerberg |
BGK VK78 |
8 |
2,000 |
25 % |
| 15 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
2,000 |
25 % |
|
| 12 |
▸Sidspel |
550 |
1,896 |
28,4 % |
54,9 % |
15,8 % |
0,5 % |
0,4 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 4 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
8 |
1,250 |
75 % |
| 5 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 6 |
Patrik Wessling |
Ålbrons BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 7 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,375 |
63 % |
| 9 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 12 |
Conny Larsson |
Hofors BGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 13 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 15 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
|
| 13 |
▸Tysk klack |
550 |
2,876 |
24,0 % |
23,8 % |
29,1 % |
4,2 % |
9,1 % |
2,2 % |
7,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
78 % |
| 2 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,800 |
80 % |
| 3 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 4 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 5 |
Eva Elfstrand |
BGK VK78 |
8 |
1,875 |
25 % |
| 6 |
Martin Nilsson |
Ålbrons BGK |
10 |
2,000 |
50 % |
| 7 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
2,000 |
30 % |
| 8 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
2,000 |
50 % |
| 9 |
Agaton Witte |
BGK VK78 |
6 |
2,000 |
67 % |
| 10 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Adam Jigler |
Enköpings BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 13 |
Kent Wiman |
Norrtälje BGK |
5 |
2,000 |
0 % |
| 14 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 15 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
|
| 14 |
▸Enport |
550 |
1,776 |
41,8 % |
40,0 % |
16,9 % |
1,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Joakim Kindström |
BGK VK78 |
5 |
1,200 |
80 % |
| 5 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 6 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 7 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,222 |
78 % |
| 8 |
Benny Eriksson |
BGK VK78 |
8 |
1,250 |
88 % |
| 9 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 11 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 12 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 13 |
Ville Lindström |
Hofors BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 14 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
10 |
1,500 |
50 % |
|
| 15 |
▸Tvillingport |
550 |
1,922 |
38,5 % |
33,8 % |
25,3 % |
2,0 % |
0,2 % |
– |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
8 |
1,250 |
88 % |
| 2 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 4 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,400 |
70 % |
| 5 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 8 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 9 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 11 |
Filip Lindberg |
Hofors BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 12 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 13 |
Pär Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,556 |
67 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 15 |
Ville Lindström |
Hofors BGK |
5 |
1,600 |
60 % |
|
| 16 |
▸Vallgrav |
550 |
1,953 |
22,2 % |
65,6 % |
9,5 % |
1,5 % |
0,5 % |
0,2 % |
0,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Ralf Hedström |
Tantogårdens BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,500 |
60 % |
| 4 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,500 |
50 % |
| 5 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Daniel Danielsson |
Ludvika BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 8 |
Kenneth Elfström |
Hofors BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 9 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
13 |
1,615 |
38 % |
| 10 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
8 |
1,625 |
38 % |
| 11 |
Peter Hedman |
BGK VK78 |
9 |
1,667 |
56 % |
| 12 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 14 |
Lennart Engström |
BGK VK78 |
10 |
1,700 |
30 % |
| 15 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
|
| 17 |
▸Dosering |
550 |
2,540 |
23,8 % |
37,6 % |
19,1 % |
7,8 % |
5,8 % |
3,5 % |
2,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 2 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 4 |
Erik Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,600 |
60 % |
| 5 |
Adam Jigler |
Enköpings BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 6 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,600 |
40 % |
| 7 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 8 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 9 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,750 |
50 % |
| 10 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 11 |
Jimmy Ekberg |
Enköpings BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 12 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 13 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 14 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,889 |
33 % |
| 15 |
Stig Högkvist |
Hammarby BGK |
10 |
1,900 |
40 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
550 |
1,602 |
65,5 % |
20,9 % |
7,1 % |
3,3 % |
1,8 % |
0,7 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Ville Lindström |
Hofors BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Adam Jigler |
Enköpings BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
5 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
4 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 11 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 12 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 13 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
8 |
1,125 |
88 % |
| 14 |
Albin Leanders |
Hofors BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 15 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,200 |
80 % |
|