| 1 |
▸Mittkulle |
5 399 |
1,283 |
81,1 % |
13,5 % |
2,8 % |
1,7 % |
0,5 % |
0,2 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
45 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
28 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
28 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
17 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Jimmy Svärd |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
|
| 2 |
▸Blixt |
5 399 |
1,298 |
73,6 % |
23,9 % |
1,9 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,1 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
34 |
1,029 |
97 % |
| 4 |
Lars Eriksson |
MGK 49 Nyköping |
27 |
1,037 |
96 % |
| 5 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
25 |
1,040 |
96 % |
| 6 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
48 |
1,042 |
96 % |
| 7 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,045 |
95 % |
| 8 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 9 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,068 |
93 % |
| 10 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
28 |
1,071 |
93 % |
| 11 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 12 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,075 |
93 % |
| 13 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
26 |
1,077 |
92 % |
| 14 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,080 |
92 % |
| 15 |
Jimmy Svärd |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
|
| 3 |
▸Passage |
5 400 |
1,333 |
73,6 % |
21,3 % |
3,8 % |
1,0 % |
0,2 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,050 |
95 % |
| 2 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
48 |
1,063 |
94 % |
| 3 |
Jimmy Svärd |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 4 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
34 |
1,088 |
91 % |
| 5 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
45 |
1,089 |
91 % |
| 6 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
44 |
1,091 |
91 % |
| 7 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
22 |
1,091 |
91 % |
| 8 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 9 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 10 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
20 |
1,100 |
90 % |
| 11 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 12 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
48 |
1,104 |
90 % |
| 13 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
19 |
1,105 |
89 % |
| 14 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
55 |
1,109 |
91 % |
| 15 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
45 |
1,111 |
89 % |
|
| 4 |
▸Kanon |
5 401 |
1,511 |
68,4 % |
20,4 % |
6,4 % |
2,9 % |
1,0 % |
0,4 % |
0,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,032 |
97 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,040 |
96 % |
| 4 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 5 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,061 |
94 % |
| 6 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,074 |
93 % |
| 8 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,077 |
92 % |
| 9 |
Vincent Huus |
Sjövikens IF, Sverige |
13 |
1,077 |
92 % |
| 10 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
24 |
1,083 |
92 % |
| 11 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 12 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 13 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 14 |
Ebbe Ohlsson |
MGK Warberg |
10 |
1,100 |
90 % |
| 15 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,100 |
90 % |
|
| 5 |
▸Mushål |
5 399 |
1,190 |
84,1 % |
13,7 % |
1,6 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,1 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
37 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
19 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Vincent Huus |
Sjövikens IF, Sverige |
13 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
|
| 6 |
▸Salto |
5 399 |
1,644 |
39,8 % |
56,6 % |
3,1 % |
0,3 % |
0,1 % |
– |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,159 |
84 % |
| 3 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,208 |
79 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,227 |
80 % |
| 6 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
52 |
1,269 |
73 % |
| 7 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
37 |
1,270 |
76 % |
| 8 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 9 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
21 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,308 |
69 % |
| 11 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
54 |
1,315 |
69 % |
| 12 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
66 |
1,318 |
68 % |
| 13 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
25 |
1,320 |
68 % |
| 14 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,323 |
71 % |
| 15 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
34 |
1,324 |
68 % |
|
| 7 |
▸Vinkel |
5 399 |
1,211 |
79,1 % |
20,7 % |
0,2 % |
0,0 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
22 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,025 |
98 % |
| 8 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,030 |
97 % |
| 9 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,033 |
97 % |
| 10 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
28 |
1,036 |
96 % |
| 11 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
25 |
1,040 |
96 % |
| 12 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
25 |
1,040 |
96 % |
| 13 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,044 |
96 % |
| 14 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
66 |
1,045 |
95 % |
| 15 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
44 |
1,045 |
95 % |
|
| 8 |
▸Brygga |
5 399 |
1,327 |
67,4 % |
32,5 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
37 |
1,054 |
95 % |
| 3 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
42 |
1,071 |
93 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,074 |
93 % |
| 5 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
27 |
1,074 |
93 % |
| 6 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,077 |
92 % |
| 7 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
37 |
1,081 |
92 % |
| 8 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
46 |
1,087 |
91 % |
| 9 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 10 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 11 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 12 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 13 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
31 |
1,097 |
90 % |
| 14 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
10 |
1,100 |
90 % |
| 15 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,100 |
90 % |
|
| 9 |
▸Mosbricka |
5 401 |
1,424 |
71,9 % |
19,0 % |
5,8 % |
2,2 % |
0,5 % |
0,3 % |
0,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Oskar Kalitzki |
Skoghalls BGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 3 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,049 |
95 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,059 |
96 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,068 |
93 % |
| 6 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,068 |
93 % |
| 7 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 8 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
37 |
1,081 |
95 % |
| 9 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,083 |
92 % |
| 10 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,091 |
91 % |
| 11 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
43 |
1,093 |
93 % |
| 12 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
44 |
1,114 |
91 % |
| 13 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,121 |
88 % |
| 14 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
24 |
1,125 |
92 % |
| 15 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
23 |
1,130 |
87 % |
|
| 10 |
▸Håv |
5 399 |
1,270 |
85,2 % |
9,7 % |
2,3 % |
0,8 % |
0,6 % |
0,1 % |
1,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
60 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
45 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
42 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
37 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
27 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
|
| 11 |
▸Klack |
5 400 |
1,304 |
78,4 % |
15,7 % |
4,1 % |
1,1 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
34 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
27 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,030 |
97 % |
| 8 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
54 |
1,037 |
96 % |
| 9 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
44 |
1,045 |
98 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
22 |
1,045 |
95 % |
| 11 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 12 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
38 |
1,053 |
95 % |
| 13 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
52 |
1,058 |
94 % |
| 14 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
48 |
1,063 |
94 % |
| 15 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
45 |
1,067 |
96 % |
|
| 12 |
▸Hål i backe |
5 399 |
1,752 |
59,8 % |
21,7 % |
9,6 % |
4,6 % |
2,0 % |
0,8 % |
1,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,082 |
93 % |
| 2 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 3 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,121 |
88 % |
| 4 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
21 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
23 |
1,174 |
83 % |
| 6 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,182 |
84 % |
| 7 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,192 |
85 % |
| 8 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
26 |
1,192 |
85 % |
| 9 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
31 |
1,194 |
84 % |
| 10 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,194 |
84 % |
| 11 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,200 |
90 % |
| 12 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
10 |
1,200 |
90 % |
| 13 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
10 |
1,200 |
90 % |
| 14 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 15 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
23 |
1,217 |
83 % |
|
| 13 |
▸Pinnbana |
5 399 |
1,394 |
71,0 % |
19,7 % |
8,3 % |
0,9 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 4 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,065 |
94 % |
| 5 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,066 |
93 % |
| 6 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 7 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 8 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,091 |
91 % |
| 9 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 12 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
45 |
1,111 |
91 % |
| 13 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
27 |
1,111 |
89 % |
| 14 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 15 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
24 |
1,125 |
88 % |
|
| 14 |
▸Koner |
5 399 |
1,282 |
72,1 % |
27,7 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Vincent Huus |
Sjövikens IF, Sverige |
13 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,029 |
97 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,030 |
97 % |
| 7 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
22 |
1,045 |
95 % |
| 8 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
38 |
1,053 |
95 % |
| 9 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,075 |
93 % |
| 10 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
37 |
1,081 |
92 % |
| 11 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
60 |
1,083 |
92 % |
| 12 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
34 |
1,088 |
91 % |
| 13 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
44 |
1,091 |
91 % |
| 14 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
22 |
1,091 |
91 % |
| 15 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
|
| 15 |
▸Tetror |
5 399 |
1,142 |
89,9 % |
6,3 % |
3,3 % |
0,4 % |
0,0 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
45 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
41 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
37 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
27 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Ronny Starkenberg |
Tyresö BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
22 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Benny Karlsson |
Eskilstuna BGK |
16 |
1,000 |
100 % |
|
| 16 |
▸Snäcka |
5 399 |
1,195 |
83,5 % |
14,2 % |
2,0 % |
0,2 % |
0,1 % |
0,0 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
48 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
27 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
21 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Vincent Huus |
Sjövikens IF, Sverige |
13 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Ebbe Ohlsson |
MGK Warberg |
10 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,016 |
98 % |
| 13 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
37 |
1,027 |
97 % |
| 14 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
31 |
1,032 |
97 % |
| 15 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
54 |
1,037 |
96 % |
|
| 17 |
▸Fönster |
5 400 |
1,749 |
43,6 % |
43,8 % |
8,9 % |
2,5 % |
0,7 % |
0,3 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Vincent Huus |
Sjövikens IF, Sverige |
13 |
1,231 |
77 % |
| 2 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
23 |
1,261 |
74 % |
| 3 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,269 |
73 % |
| 4 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
21 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,294 |
71 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
25 |
1,320 |
68 % |
| 8 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,341 |
66 % |
| 9 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,361 |
66 % |
| 10 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,364 |
64 % |
| 11 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
27 |
1,370 |
63 % |
| 12 |
Anders Görlin |
Hofors BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 13 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,389 |
67 % |
| 14 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
48 |
1,396 |
65 % |
| 15 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
45 |
1,400 |
67 % |
|
| 18 |
▸Labyrint |
5 399 |
1,297 |
80,9 % |
13,5 % |
3,3 % |
1,1 % |
0,5 % |
0,2 % |
0,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
68 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
48 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
33 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
26 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
19 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Vincent Huus |
Sjövikens IF, Sverige |
13 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
61 |
1,016 |
98 % |
| 12 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
44 |
1,023 |
98 % |
| 13 |
Annelie Lundell |
Malmö BGK |
42 |
1,024 |
98 % |
| 14 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
37 |
1,027 |
97 % |
| 15 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
31 |
1,032 |
97 % |
|