| 1 |
▸Mittkulle |
4 243 |
1,297 |
80,2 % |
14,2 % |
2,8 % |
1,8 % |
0,5 % |
0,3 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
35 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
17 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
17 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Jimmy Svärd |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
|
| 2 |
▸Blixt |
4 243 |
1,309 |
72,8 % |
24,5 % |
2,0 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,1 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
34 |
1,029 |
97 % |
| 5 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
25 |
1,040 |
96 % |
| 6 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
34 |
1,059 |
94 % |
| 7 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,063 |
94 % |
| 8 |
Lars Eriksson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
1,063 |
94 % |
| 9 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,065 |
94 % |
| 10 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,075 |
93 % |
| 11 |
Jimmy Svärd |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 12 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
47 |
1,085 |
91 % |
| 13 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
35 |
1,086 |
91 % |
| 14 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
35 |
1,086 |
91 % |
| 15 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,091 |
91 % |
|
| 3 |
▸Passage |
4 244 |
1,336 |
73,7 % |
21,1 % |
3,7 % |
1,1 % |
0,2 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jill Spets |
Uppsala BGK |
34 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
33 |
1,030 |
97 % |
| 5 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,050 |
95 % |
| 6 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
36 |
1,056 |
94 % |
| 7 |
Anders Wiklund |
Uppsala BGK |
43 |
1,070 |
93 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 9 |
Jimmy Svärd |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 10 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
35 |
1,086 |
91 % |
| 11 |
Joel Karlsson |
Sundbybergs BGK |
23 |
1,087 |
91 % |
| 12 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
34 |
1,088 |
91 % |
| 13 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
22 |
1,091 |
91 % |
| 14 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 15 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
|
| 4 |
▸Kanon |
4 245 |
1,538 |
67,3 % |
20,6 % |
7,0 % |
3,1 % |
1,1 % |
0,4 % |
0,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 3 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 4 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 5 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 6 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,093 |
91 % |
| 8 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,095 |
90 % |
| 9 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 10 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,100 |
90 % |
| 11 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 12 |
Ebbe Ohlsson |
MGK Warberg |
10 |
1,100 |
90 % |
| 13 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
19 |
1,105 |
89 % |
| 14 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
18 |
1,111 |
94 % |
| 15 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
|
| 5 |
▸Mushål |
4 243 |
1,188 |
84,2 % |
13,6 % |
1,6 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,1 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
38 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
36 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
34 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
19 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
|
| 6 |
▸Salto |
4 243 |
1,660 |
38,7 % |
57,4 % |
3,4 % |
0,4 % |
0,1 % |
– |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 2 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,188 |
81 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,208 |
79 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,258 |
77 % |
| 6 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
23 |
1,261 |
74 % |
| 7 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
38 |
1,263 |
74 % |
| 8 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 9 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 10 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
42 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
21 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Kasper Kammonen |
Tantogårdens BGK |
14 |
1,286 |
79 % |
| 13 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
52 |
1,288 |
71 % |
| 14 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,296 |
70 % |
| 15 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
|
| 7 |
▸Vinkel |
4 243 |
1,215 |
78,8 % |
20,9 % |
0,3 % |
0,0 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
18 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
42 |
1,024 |
98 % |
| 12 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,025 |
98 % |
| 13 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
34 |
1,029 |
97 % |
| 14 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
34 |
1,029 |
97 % |
| 15 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,037 |
96 % |
|
| 8 |
▸Brygga |
4 243 |
1,325 |
67,5 % |
32,4 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
17 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Thomas Öberg |
Gullbergsbro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
23 |
1,043 |
96 % |
| 6 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,063 |
94 % |
| 7 |
Lars Eriksson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
1,063 |
94 % |
| 8 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
42 |
1,071 |
93 % |
| 9 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,074 |
93 % |
| 10 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
27 |
1,074 |
93 % |
| 11 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
38 |
1,079 |
92 % |
| 12 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
36 |
1,083 |
92 % |
| 13 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
33 |
1,091 |
91 % |
| 14 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 15 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
|
| 9 |
▸Mosbricka |
4 245 |
1,438 |
71,2 % |
19,5 % |
5,8 % |
2,4 % |
0,6 % |
0,3 % |
0,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Oskar Kalitzki |
Skoghalls BGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,056 |
96 % |
| 5 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,064 |
94 % |
| 6 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 7 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,083 |
92 % |
| 8 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,091 |
91 % |
| 9 |
Anders Wiklund |
Uppsala BGK |
43 |
1,093 |
91 % |
| 10 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
32 |
1,094 |
91 % |
| 11 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,094 |
91 % |
| 12 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,097 |
90 % |
| 13 |
Anders Bergqvist |
Hofors BGK |
20 |
1,100 |
90 % |
| 14 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,100 |
90 % |
| 15 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
33 |
1,121 |
91 % |
|
| 10 |
▸Håv |
4 243 |
1,285 |
84,7 % |
9,9 % |
2,4 % |
0,9 % |
0,7 % |
0,1 % |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
47 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Anders Wiklund |
Uppsala BGK |
43 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
42 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Fredrik Tagesson |
Örebro BGK |
35 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
35 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
30 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,000 |
100 % |
|
| 11 |
▸Klack |
4 244 |
1,300 |
79,1 % |
14,8 % |
4,3 % |
1,1 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
34 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
27 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
18 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
35 |
1,029 |
97 % |
| 14 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,032 |
97 % |
| 15 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
47 |
1,043 |
96 % |
|
| 12 |
▸Hål i backe |
4 243 |
1,765 |
59,5 % |
21,5 % |
10,1 % |
4,6 % |
2,0 % |
0,8 % |
1,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,021 |
98 % |
| 2 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 3 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,095 |
90 % |
| 4 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
21 |
1,143 |
90 % |
| 5 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
21 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,161 |
87 % |
| 7 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
23 |
1,174 |
83 % |
| 8 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,200 |
90 % |
| 9 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,200 |
85 % |
| 10 |
Aki Sillman |
Uppsala BGK |
15 |
1,200 |
87 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
10 |
1,200 |
90 % |
| 12 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,204 |
85 % |
| 13 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
36 |
1,222 |
78 % |
| 14 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,231 |
85 % |
| 15 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,231 |
77 % |
|
| 13 |
▸Pinnbana |
4 243 |
1,406 |
70,2 % |
20,3 % |
8,4 % |
1,0 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 4 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,064 |
94 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 6 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 7 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 8 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,095 |
90 % |
| 9 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
21 |
1,095 |
90 % |
| 10 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 12 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 13 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
33 |
1,121 |
94 % |
| 14 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
16 |
1,125 |
88 % |
| 15 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
52 |
1,135 |
87 % |
|
| 14 |
▸Koner |
4 243 |
1,284 |
71,8 % |
28,0 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Stefan Björk |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,019 |
98 % |
| 8 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
47 |
1,043 |
96 % |
| 9 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 10 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
30 |
1,067 |
93 % |
| 11 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
15 |
1,067 |
93 % |
| 12 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
42 |
1,071 |
93 % |
| 13 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
40 |
1,075 |
93 % |
| 14 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 15 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,085 |
91 % |
|
| 15 |
▸Tetror |
4 243 |
1,147 |
89,6 % |
6,6 % |
3,4 % |
0,4 % |
0,0 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
47 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
36 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
35 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Tim Gustafsson |
Örebro BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
25 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Ronny Starkenberg |
Tyresö BGK |
23 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
22 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Carl Elfström |
Gullbergsbro BGK |
18 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Benny Karlsson |
Eskilstuna BGK |
16 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Johan Rydberg |
Uppsala BGK |
16 |
1,000 |
100 % |
|
| 16 |
▸Snäcka |
4 243 |
1,204 |
83,1 % |
14,2 % |
2,3 % |
0,2 % |
0,1 % |
0,0 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
36 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Ebbe Ohlsson |
MGK Warberg |
10 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,021 |
98 % |
| 13 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
42 |
1,024 |
98 % |
| 14 |
Annelie Lundell |
Malmö BGK |
33 |
1,030 |
97 % |
| 15 |
Johan Andersson |
Örebro BGK |
27 |
1,037 |
96 % |
|
| 17 |
▸Fönster |
4 244 |
1,772 |
42,7 % |
43,7 % |
9,4 % |
2,7 % |
0,9 % |
0,3 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,250 |
75 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,296 |
70 % |
| 4 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 5 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
47 |
1,362 |
66 % |
| 7 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,364 |
64 % |
| 8 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
32 |
1,375 |
66 % |
| 9 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,381 |
62 % |
| 10 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
18 |
1,389 |
67 % |
| 11 |
Joel Karlsson |
Sundbybergs BGK |
23 |
1,391 |
61 % |
| 12 |
Elias Kandevik |
Skoghalls BGK |
33 |
1,394 |
64 % |
| 13 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
35 |
1,400 |
66 % |
| 14 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,400 |
60 % |
| 15 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
15 |
1,400 |
60 % |
|
| 18 |
▸Labyrint |
4 243 |
1,302 |
80,8 % |
13,4 % |
3,3 % |
1,0 % |
0,6 % |
0,2 % |
0,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
54 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
36 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
34 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
32 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Rasmus Bergqvist |
Gullbergsbro BGK |
31 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
20 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
19 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
13 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Tuula Mörck |
Kalmar MGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
|