| 1 |
▸Tvåport |
4 478 |
1,849 |
43,7 % |
33,3 % |
18,2 % |
4,4 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Wigö |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
1,294 |
71 % |
| 3 |
Joel Karlsson |
Sundbybergs BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,310 |
72 % |
| 5 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
1,321 |
71 % |
| 6 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,333 |
73 % |
| 7 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,333 |
73 % |
| 8 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
18 |
1,333 |
78 % |
| 9 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
15 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
25 |
1,360 |
64 % |
| 11 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
11 |
1,364 |
64 % |
| 12 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 13 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
1,375 |
65 % |
| 14 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
26 |
1,385 |
65 % |
| 15 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
1,391 |
65 % |
|
| 2 |
▸Hål i backe |
4 478 |
2,345 |
44,0 % |
24,1 % |
12,0 % |
7,0 % |
4,8 % |
2,6 % |
5,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
1,250 |
85 % |
| 2 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
1,294 |
76 % |
| 3 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
16 |
1,313 |
75 % |
| 4 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
1,320 |
72 % |
| 5 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,333 |
83 % |
| 6 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,364 |
70 % |
| 7 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
1,375 |
69 % |
| 8 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,379 |
66 % |
| 9 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
33 |
1,394 |
67 % |
| 10 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,394 |
70 % |
| 11 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
20 |
1,400 |
80 % |
| 12 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,409 |
70 % |
| 13 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,429 |
68 % |
| 14 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,467 |
73 % |
| 15 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
17 |
1,471 |
71 % |
|
| 3 |
▸Dosering |
4 478 |
2,803 |
8,8 % |
46,4 % |
22,3 % |
10,8 % |
5,1 % |
3,0 % |
3,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,821 |
25 % |
| 2 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,867 |
17 % |
| 3 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
1,875 |
25 % |
| 4 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,879 |
15 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,909 |
23 % |
| 6 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
11 |
1,909 |
18 % |
| 7 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,933 |
33 % |
| 8 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
44 |
1,977 |
20 % |
| 9 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
15 |
2,000 |
40 % |
| 10 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
10 |
2,000 |
20 % |
| 11 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
2,040 |
20 % |
| 12 |
Richard Widner |
Tyresö BGK |
14 |
2,071 |
14 % |
| 13 |
Ronny Starkenberg |
Tyresö BGK |
14 |
2,071 |
29 % |
| 14 |
Bertil Ohlsson |
Eskilstuna BGK |
13 |
2,077 |
8 % |
| 15 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
2,083 |
17 % |
|
| 4 |
▸Vallgrav |
4 478 |
2,033 |
14,8 % |
71,4 % |
11,0 % |
1,9 % |
0,6 % |
0,2 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
10 |
1,600 |
50 % |
| 2 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
28 |
1,643 |
43 % |
| 3 |
Ronny Starkenberg |
Tyresö BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 4 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
15 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
1,675 |
35 % |
| 6 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
25 |
1,680 |
32 % |
| 7 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
| 8 |
Binh Dao Kron |
Eskilstuna BGK |
27 |
1,704 |
33 % |
| 9 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
36 |
1,722 |
36 % |
| 10 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
18 |
1,722 |
28 % |
| 11 |
Mikael Johansson |
Haga BGK |
15 |
1,733 |
27 % |
| 12 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,750 |
27 % |
| 13 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,750 |
25 % |
| 14 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
| 15 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
|
| 5 |
▸Lådbana |
4 478 |
2,295 |
17,6 % |
45,6 % |
27,1 % |
8,9 % |
0,6 % |
0,0 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,614 |
50 % |
| 2 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
38 |
1,658 |
53 % |
| 3 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,727 |
45 % |
| 4 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
26 |
1,731 |
35 % |
| 5 |
Rune Pousette |
Enköpings BGK |
12 |
1,750 |
50 % |
| 6 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,800 |
20 % |
| 7 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
16 |
1,813 |
31 % |
| 8 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,833 |
50 % |
| 9 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
25 |
1,840 |
40 % |
| 10 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
20 |
1,850 |
35 % |
| 11 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
1,857 |
29 % |
| 12 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
21 |
1,857 |
43 % |
| 13 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,867 |
37 % |
| 14 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
1,870 |
30 % |
| 15 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
33 |
1,879 |
33 % |
|
| 6 |
▸Vagga |
4 478 |
2,160 |
48,8 % |
23,3 % |
11,5 % |
6,2 % |
4,0 % |
2,1 % |
4,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,152 |
88 % |
| 2 |
Stig Pettersson |
Stora Tuna BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Oskar Kalitzki |
Skoghalls BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 4 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,212 |
82 % |
| 5 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
1,286 |
82 % |
| 7 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,300 |
73 % |
| 8 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,321 |
82 % |
| 9 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,333 |
83 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,341 |
70 % |
| 12 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,345 |
69 % |
| 13 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
26 |
1,346 |
77 % |
| 14 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
14 |
1,357 |
71 % |
| 15 |
Åsa Jakobsson |
Mosås BGK |
22 |
1,364 |
73 % |
|
| 7 |
▸Gentleman |
4 478 |
2,737 |
36,7 % |
22,3 % |
13,6 % |
8,5 % |
5,7 % |
3,6 % |
9,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
1,087 |
91 % |
| 2 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
15 |
1,267 |
80 % |
| 3 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,400 |
70 % |
| 4 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,433 |
70 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,477 |
73 % |
| 7 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
24 |
1,500 |
58 % |
| 8 |
Sebastian Koponen |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,500 |
64 % |
| 9 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
25 |
1,520 |
60 % |
| 10 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
24 |
1,542 |
63 % |
| 11 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
1,560 |
72 % |
| 12 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,571 |
71 % |
| 13 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
26 |
1,577 |
73 % |
| 14 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,583 |
67 % |
| 15 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
1,588 |
59 % |
|
| 8 |
▸Synvilla |
4 477 |
2,374 |
12,9 % |
44,3 % |
36,2 % |
6,1 % |
0,4 % |
0,1 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,679 |
43 % |
| 2 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
1,810 |
29 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,828 |
24 % |
| 4 |
Anders Hedlund |
Södertälje BGK |
22 |
1,864 |
23 % |
| 5 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,879 |
36 % |
| 6 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,917 |
33 % |
| 7 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
15 |
1,933 |
27 % |
| 8 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
16 |
1,938 |
25 % |
| 9 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
1,964 |
21 % |
| 10 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
2,000 |
23 % |
| 11 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
30 |
2,000 |
30 % |
| 12 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
28 |
2,000 |
25 % |
| 13 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
26 |
2,000 |
19 % |
| 14 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
2,000 |
22 % |
| 15 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
20 |
2,000 |
30 % |
|
| 9 |
▸Sidspel |
4 477 |
2,032 |
26,0 % |
46,9 % |
25,1 % |
1,9 % |
0,0 % |
– |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,400 |
67 % |
| 2 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,424 |
64 % |
| 3 |
Filip Björklund |
Tantogårdens BGK |
16 |
1,438 |
69 % |
| 4 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
13 |
1,462 |
54 % |
| 5 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
1,471 |
53 % |
| 6 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,483 |
59 % |
| 7 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
33 |
1,485 |
61 % |
| 8 |
Stig Pettersson |
Stora Tuna BGK |
12 |
1,500 |
58 % |
| 9 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
26 |
1,538 |
62 % |
| 11 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
1,571 |
50 % |
| 12 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
26 |
1,615 |
46 % |
| 14 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 15 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
|
| 10 |
▸Möllbergsvagga |
4 477 |
2,554 |
40,0 % |
22,6 % |
13,1 % |
8,8 % |
4,9 % |
3,3 % |
7,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 2 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
1,304 |
78 % |
| 4 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
1,381 |
71 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,386 |
75 % |
| 6 |
Eric Bohlin |
Uppsala BGK |
15 |
1,400 |
73 % |
| 7 |
Tomas Halvarsson |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
25 |
1,440 |
80 % |
| 9 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,455 |
70 % |
| 10 |
Rolf Strandberg |
Eskilstuna BGK |
24 |
1,458 |
67 % |
| 11 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,467 |
73 % |
| 12 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
1,480 |
76 % |
| 13 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
10 |
1,500 |
60 % |
| 14 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
11 |
1,545 |
73 % |
| 15 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,571 |
61 % |
|
| 11 |
▸Ränna i backe |
4 478 |
3,283 |
9,8 % |
35,6 % |
19,9 % |
11,7 % |
8,0 % |
4,9 % |
10,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
15 |
1,867 |
40 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,893 |
32 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,966 |
31 % |
| 4 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
18 |
2,056 |
22 % |
| 5 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
2,071 |
25 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
2,114 |
23 % |
| 7 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
2,121 |
33 % |
| 8 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
2,188 |
13 % |
| 9 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
20 |
2,200 |
20 % |
| 10 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
2,240 |
4 % |
| 11 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
2,294 |
12 % |
| 12 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
2,300 |
20 % |
| 13 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
15 |
2,333 |
20 % |
| 14 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
2,333 |
17 % |
| 15 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
26 |
2,385 |
19 % |
|
| 12 |
▸Fiskben |
4 478 |
3,234 |
9,1 % |
37,3 % |
20,3 % |
11,4 % |
7,9 % |
4,6 % |
9,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,727 |
45 % |
| 2 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
15 |
1,867 |
40 % |
| 3 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
1,952 |
24 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,977 |
32 % |
| 5 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
2,000 |
36 % |
| 6 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
2,087 |
30 % |
| 7 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
18 |
2,167 |
28 % |
| 8 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
2,179 |
25 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
2,225 |
20 % |
| 10 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
2,242 |
9 % |
| 11 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
2,294 |
18 % |
| 12 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
44 |
2,295 |
11 % |
| 13 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
26 |
2,308 |
15 % |
| 14 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
33 |
2,333 |
27 % |
| 15 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
20 |
2,350 |
10 % |
|
| 13 |
▸Tysk klack i backe |
4 476 |
2,183 |
52,4 % |
9,4 % |
23,7 % |
4,8 % |
4,6 % |
1,9 % |
3,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,200 |
80 % |
| 2 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,200 |
87 % |
| 3 |
Eric Bohlin |
Uppsala BGK |
15 |
1,267 |
80 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,273 |
75 % |
| 5 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
11 |
1,273 |
82 % |
| 6 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
1,294 |
82 % |
| 7 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
25 |
1,320 |
88 % |
| 8 |
Lars Abrahamsson |
Enköpings BGK |
12 |
1,333 |
83 % |
| 9 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,357 |
86 % |
| 10 |
Anders Jakobsson |
BGK VK78 |
11 |
1,364 |
82 % |
| 11 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,379 |
79 % |
| 12 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
1,393 |
71 % |
| 13 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
15 |
1,400 |
80 % |
| 14 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
36 |
1,444 |
81 % |
| 15 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
11 |
1,455 |
82 % |
|
| 14 |
▸Alternativ |
4 476 |
2,446 |
21,7 % |
43,2 % |
18,9 % |
8,1 % |
3,6 % |
1,8 % |
2,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,179 |
82 % |
| 2 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,364 |
75 % |
| 3 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
1,524 |
67 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
29 |
1,552 |
66 % |
| 5 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
15 |
1,600 |
47 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,633 |
63 % |
| 7 |
Anders Olsson |
Ludvika BGK |
12 |
1,667 |
58 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,697 |
64 % |
| 9 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
10 |
1,700 |
70 % |
| 10 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,700 |
50 % |
| 11 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
28 |
1,714 |
68 % |
| 12 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,727 |
61 % |
| 13 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
19 |
1,737 |
58 % |
| 14 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
1,760 |
48 % |
| 15 |
Richard Widner |
Tyresö BGK |
14 |
1,786 |
64 % |
|
| 15 |
▸Sparbössa |
4 476 |
1,722 |
62,0 % |
20,8 % |
8,4 % |
4,4 % |
1,9 % |
1,0 % |
1,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
33 |
1,061 |
94 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,071 |
93 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,091 |
91 % |
| 4 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,091 |
91 % |
| 5 |
Håkan Robertsson |
Örebro BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 6 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 7 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
17 |
1,118 |
88 % |
| 8 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
33 |
1,121 |
88 % |
| 9 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
1,130 |
87 % |
| 10 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
15 |
1,133 |
87 % |
| 11 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,133 |
93 % |
| 12 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
1,150 |
85 % |
| 13 |
Lars Åke Holgersson |
Norrtälje BGK |
25 |
1,160 |
92 % |
| 14 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,167 |
83 % |
| 15 |
Stig Pettersson |
Stora Tuna BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
|
| 16 |
▸Örkelljunga med green |
4 476 |
3,230 |
4,5 % |
41,5 % |
21,4 % |
12,3 % |
7,6 % |
4,5 % |
8,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
2,000 |
3 % |
| 2 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
2,083 |
8 % |
| 3 |
Peter Persson |
Södertälje BGK |
17 |
2,118 |
12 % |
| 4 |
Carolin Svensson |
Tyresö BGK |
15 |
2,200 |
20 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
2,205 |
2 % |
| 6 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
2,217 |
9 % |
| 7 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
2,238 |
5 % |
| 8 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
2,242 |
6 % |
| 9 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
2,250 |
14 % |
| 10 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
24 |
2,250 |
13 % |
| 11 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
20 |
2,250 |
0 % |
| 12 |
Rikard Tano |
Hammarby BGK |
12 |
2,250 |
8 % |
| 13 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
13 |
2,308 |
8 % |
| 14 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
16 |
2,313 |
6 % |
| 15 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
31 |
2,323 |
10 % |
|
| 17 |
▸Spång |
4 478 |
2,441 |
12,8 % |
54,6 % |
19,4 % |
7,0 % |
3,1 % |
1,5 % |
1,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jessica Rosén |
Örebro BGK |
11 |
1,636 |
45 % |
| 2 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
24 |
1,667 |
46 % |
| 3 |
Christian Modén |
Hofors BGK |
15 |
1,733 |
33 % |
| 4 |
Magnus Westerberg |
Tyresö BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
| 5 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,800 |
23 % |
| 6 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
15 |
1,800 |
47 % |
| 7 |
Robert Gustavsson |
Örebro BGK |
21 |
1,810 |
29 % |
| 8 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
16 |
1,813 |
31 % |
| 9 |
Oskar Kalitzki |
Skoghalls BGK |
11 |
1,818 |
27 % |
| 10 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
13 |
1,846 |
23 % |
| 11 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,848 |
24 % |
| 12 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
44 |
1,864 |
25 % |
| 13 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
1,880 |
28 % |
| 14 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
30 |
1,900 |
20 % |
| 15 |
Thomas Helgesson |
Norrtälje BGK |
10 |
1,900 |
20 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
4 476 |
1,571 |
67,1 % |
20,2 % |
7,0 % |
2,6 % |
1,5 % |
0,9 % |
0,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
44 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Mikael Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
16 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
15 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
33 |
1,030 |
97 % |
| 5 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
28 |
1,036 |
96 % |
| 6 |
Micke Jonsson |
BGK VK78 |
16 |
1,063 |
94 % |
| 7 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,067 |
93 % |
| 8 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
25 |
1,080 |
92 % |
| 9 |
Rikard Tano |
Hammarby BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 10 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
23 |
1,087 |
91 % |
| 11 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 12 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
40 |
1,100 |
90 % |
| 13 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
30 |
1,100 |
90 % |
| 14 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
20 |
1,100 |
90 % |
| 15 |
Kjell-Ove Malm |
Sundbybergs BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
|