| 1 |
▸Tvåport |
3 077 |
1,873 |
42,6 % |
33,1 % |
19,1 % |
4,6 % |
0,4 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,182 |
91 % |
| 2 |
Stefan Wigö |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
1,278 |
72 % |
| 5 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 7 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,308 |
69 % |
| 8 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,316 |
74 % |
| 9 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,333 |
75 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
1,360 |
64 % |
| 11 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
19 |
1,368 |
68 % |
| 12 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,391 |
65 % |
| 13 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,417 |
71 % |
| 14 |
Mattias Larsson |
Sundbybergs BGK |
11 |
1,455 |
64 % |
| 15 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
13 |
1,462 |
62 % |
|
| 2 |
▸Hål i backe |
3 077 |
2,364 |
44,0 % |
23,7 % |
11,7 % |
7,3 % |
4,8 % |
2,6 % |
5,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,053 |
95 % |
| 2 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,200 |
90 % |
| 3 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
18 |
1,222 |
78 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,321 |
79 % |
| 5 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,333 |
71 % |
| 6 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,381 |
67 % |
| 7 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,385 |
62 % |
| 8 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,391 |
65 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
1,400 |
76 % |
| 10 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
20 |
1,400 |
65 % |
| 11 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
17 |
1,412 |
65 % |
| 12 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,414 |
69 % |
| 13 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
1,455 |
68 % |
| 14 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,458 |
67 % |
| 15 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
17 |
1,471 |
71 % |
|
| 3 |
▸Dosering |
3 077 |
2,835 |
8,4 % |
45,8 % |
22,7 % |
10,9 % |
5,3 % |
3,2 % |
3,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,708 |
29 % |
| 2 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,857 |
29 % |
| 3 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,862 |
17 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,893 |
29 % |
| 5 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,900 |
50 % |
| 6 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,905 |
24 % |
| 7 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,933 |
33 % |
| 8 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
38 |
2,000 |
18 % |
| 9 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
21 |
2,048 |
24 % |
| 10 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
2,053 |
0 % |
| 11 |
Richard Widner |
Tyresö BGK |
14 |
2,071 |
14 % |
| 12 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
10 |
2,100 |
20 % |
| 13 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
2,125 |
17 % |
| 14 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
2,160 |
12 % |
| 15 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
2,182 |
9 % |
|
| 4 |
▸Vallgrav |
3 077 |
2,022 |
15,7 % |
70,7 % |
10,9 % |
1,8 % |
0,7 % |
0,1 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
19 |
1,526 |
47 % |
| 2 |
Binh Dao Kron |
Eskilstuna BGK |
16 |
1,563 |
44 % |
| 3 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,636 |
36 % |
| 4 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
1,682 |
36 % |
| 5 |
Lena Brown |
Eskilstuna BGK |
19 |
1,684 |
32 % |
| 6 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 7 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,708 |
29 % |
| 8 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
21 |
1,714 |
29 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
1,720 |
32 % |
| 10 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
15 |
1,733 |
33 % |
| 11 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
23 |
1,739 |
26 % |
| 12 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,750 |
29 % |
| 13 |
Tyko Gustafsson |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,750 |
25 % |
| 14 |
Birgitta Lundgren |
Stora Tuna BGK |
12 |
1,750 |
25 % |
| 15 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
|
| 5 |
▸Lådbana |
3 077 |
2,298 |
17,4 % |
45,7 % |
27,5 % |
8,8 % |
0,6 % |
0,0 % |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,393 |
61 % |
| 2 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
27 |
1,556 |
59 % |
| 3 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,684 |
47 % |
| 4 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,692 |
46 % |
| 5 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,700 |
30 % |
| 6 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
15 |
1,733 |
47 % |
| 7 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,750 |
46 % |
| 8 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,800 |
20 % |
| 9 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,800 |
40 % |
| 10 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
22 |
1,818 |
36 % |
| 11 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
23 |
1,826 |
30 % |
| 12 |
Åsa Jakobsson |
Mosås BGK |
18 |
1,833 |
28 % |
| 13 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,833 |
50 % |
| 14 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
1,864 |
41 % |
| 15 |
Binh Dao Kron |
Eskilstuna BGK |
16 |
1,875 |
19 % |
|
| 6 |
▸Vagga |
3 077 |
2,175 |
48,4 % |
23,1 % |
11,8 % |
6,4 % |
4,0 % |
2,0 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 2 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,172 |
86 % |
| 3 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,267 |
73 % |
| 4 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,292 |
75 % |
| 5 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,300 |
70 % |
| 6 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
10 |
1,300 |
90 % |
| 7 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,300 |
70 % |
| 8 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,304 |
74 % |
| 9 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,321 |
75 % |
| 10 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,333 |
83 % |
| 11 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,357 |
64 % |
| 12 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
14 |
1,357 |
71 % |
| 13 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 14 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,375 |
79 % |
| 15 |
Katarina Holm |
Skoghalls BGK |
29 |
1,379 |
76 % |
|
| 7 |
▸Gentleman |
3 077 |
2,753 |
36,3 % |
22,3 % |
13,6 % |
8,9 % |
5,5 % |
3,4 % |
10,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 2 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
82 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,300 |
80 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,393 |
79 % |
| 5 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,429 |
76 % |
| 6 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
18 |
1,444 |
67 % |
| 7 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,458 |
71 % |
| 8 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,474 |
63 % |
| 9 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,500 |
64 % |
| 10 |
Peter Vicary |
MGK 49 Nyköping |
13 |
1,615 |
69 % |
| 11 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,667 |
71 % |
| 12 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
23 |
1,696 |
61 % |
| 13 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,724 |
62 % |
| 14 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,733 |
53 % |
| 15 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,739 |
57 % |
|
| 8 |
▸Synvilla |
3 076 |
2,362 |
13,5 % |
44,1 % |
35,9 % |
6,0 % |
0,4 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,667 |
42 % |
| 2 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,800 |
30 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,826 |
26 % |
| 4 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,846 |
38 % |
| 5 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,875 |
33 % |
| 6 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
20 |
1,900 |
35 % |
| 7 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
20 |
1,900 |
20 % |
| 8 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,900 |
30 % |
| 9 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,931 |
24 % |
| 10 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
38 |
1,974 |
24 % |
| 11 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
2,000 |
37 % |
| 12 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
2,000 |
21 % |
| 13 |
Mikael Holgersson |
Norrtälje BGK |
12 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
10 |
2,000 |
50 % |
| 15 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
20 |
2,050 |
20 % |
|
| 9 |
▸Sidspel |
3 076 |
2,035 |
25,8 % |
47,0 % |
25,2 % |
1,9 % |
0,1 % |
– |
0,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
17 |
1,353 |
71 % |
| 2 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,368 |
74 % |
| 3 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,379 |
66 % |
| 4 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,462 |
62 % |
| 5 |
Maria Gyllander |
MGK 49 Nyköping |
12 |
1,500 |
58 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,500 |
70 % |
| 7 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,522 |
57 % |
| 8 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
20 |
1,550 |
50 % |
| 9 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
20 |
1,550 |
50 % |
| 10 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
1,600 |
56 % |
| 11 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
15 |
1,600 |
53 % |
| 12 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,600 |
40 % |
| 13 |
Roberth Hummelgren |
MGK 49 Nyköping |
27 |
1,630 |
44 % |
| 14 |
Christian Eriksson |
Eskilstuna BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 15 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,667 |
54 % |
|
| 10 |
▸Möllbergsvagga |
3 076 |
2,551 |
39,7 % |
22,8 % |
13,5 % |
8,7 % |
4,8 % |
3,4 % |
7,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 2 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,200 |
80 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,250 |
79 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
1,333 |
78 % |
| 5 |
Eric Bohlin |
Uppsala BGK |
15 |
1,400 |
73 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 7 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,455 |
64 % |
| 8 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,474 |
63 % |
| 9 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,500 |
67 % |
| 10 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,500 |
71 % |
| 11 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,571 |
71 % |
| 12 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,583 |
63 % |
| 13 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,586 |
62 % |
| 14 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,600 |
80 % |
| 15 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,600 |
40 % |
|
| 11 |
▸Ränna i backe |
3 077 |
3,301 |
9,7 % |
35,3 % |
19,9 % |
11,6 % |
7,9 % |
5,3 % |
10,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,909 |
27 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,917 |
33 % |
| 3 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
2,000 |
35 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
2,000 |
28 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
2,071 |
21 % |
| 6 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
10 |
2,100 |
10 % |
| 7 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
2,138 |
34 % |
| 8 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
11 |
2,182 |
27 % |
| 9 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
20 |
2,200 |
30 % |
| 10 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
14 |
2,214 |
14 % |
| 11 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
2,238 |
5 % |
| 12 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
2,250 |
25 % |
| 13 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
2,308 |
15 % |
| 14 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
20 |
2,350 |
20 % |
| 15 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
20 |
2,350 |
20 % |
|
| 12 |
▸Fiskben |
3 077 |
3,255 |
9,2 % |
36,5 % |
20,6 % |
11,4 % |
7,9 % |
4,6 % |
9,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,621 |
52 % |
| 2 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,909 |
36 % |
| 3 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,929 |
36 % |
| 4 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
2,000 |
24 % |
| 5 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
2,083 |
33 % |
| 6 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
2,154 |
38 % |
| 7 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
2,167 |
13 % |
| 8 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
38 |
2,237 |
13 % |
| 9 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
2,278 |
22 % |
| 10 |
Eva Prennfors |
Örebro BGK |
20 |
2,350 |
30 % |
| 11 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
20 |
2,350 |
10 % |
| 12 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
11 |
2,364 |
27 % |
| 13 |
Rikard Sjölund |
Hammarby BGK |
24 |
2,375 |
17 % |
| 14 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
10 |
2,400 |
0 % |
| 15 |
Moa Björklund |
Tantogårdens BGK |
20 |
2,450 |
20 % |
|
| 13 |
▸Tysk klack i backe |
3 076 |
2,196 |
52,1 % |
8,6 % |
24,9 % |
4,7 % |
4,5 % |
2,0 % |
3,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,158 |
84 % |
| 3 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,200 |
87 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,214 |
79 % |
| 5 |
Eric Bohlin |
Uppsala BGK |
15 |
1,267 |
80 % |
| 6 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
1,273 |
86 % |
| 7 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
1,278 |
78 % |
| 8 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
17 |
1,353 |
76 % |
| 9 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
25 |
1,360 |
80 % |
| 10 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
22 |
1,364 |
82 % |
| 11 |
Ulf Lindblom |
Eskilstuna BGK |
23 |
1,391 |
83 % |
| 12 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,400 |
80 % |
| 13 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
10 |
1,400 |
80 % |
| 14 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,417 |
83 % |
| 15 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,455 |
64 % |
|
| 14 |
▸Alternativ |
3 076 |
2,449 |
19,1 % |
46,2 % |
19,2 % |
8,0 % |
3,3 % |
1,8 % |
2,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,208 |
79 % |
| 2 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,393 |
75 % |
| 3 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,500 |
71 % |
| 4 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,609 |
61 % |
| 5 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
1,667 |
78 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,684 |
68 % |
| 7 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
10 |
1,700 |
70 % |
| 8 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
19 |
1,737 |
37 % |
| 9 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,762 |
48 % |
| 10 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
17 |
1,765 |
53 % |
| 11 |
Nicklas Ekebom |
Örebro BGK |
13 |
1,769 |
62 % |
| 12 |
Richard Widner |
Tyresö BGK |
14 |
1,786 |
64 % |
| 13 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,800 |
60 % |
| 14 |
Marie Thunström |
Hofors BGK |
10 |
1,800 |
50 % |
| 15 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,828 |
55 % |
|
| 15 |
▸Sparbössa |
3 076 |
1,716 |
62,3 % |
20,7 % |
8,5 % |
4,3 % |
1,9 % |
0,9 % |
1,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Åke Holgersson |
Norrtälje BGK |
16 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,042 |
96 % |
| 4 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,053 |
95 % |
| 5 |
Bror Wallén |
Eskilstuna BGK |
17 |
1,059 |
94 % |
| 6 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,071 |
93 % |
| 7 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
1,083 |
92 % |
| 9 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 10 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,103 |
90 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,107 |
89 % |
| 12 |
Peter Elfvén |
Norrtälje BGK |
17 |
1,118 |
88 % |
| 13 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,133 |
93 % |
| 14 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
1,136 |
86 % |
| 15 |
Hans Fryklund |
Enköpings BGK |
22 |
1,136 |
86 % |
|
| 16 |
▸Örkelljunga med green |
3 076 |
3,236 |
4,6 % |
42,2 % |
20,3 % |
12,2 % |
8,0 % |
4,4 % |
8,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
2,071 |
0 % |
| 2 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
2,091 |
14 % |
| 3 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
2,167 |
17 % |
| 4 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
2,179 |
0 % |
| 5 |
Anton Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
2,182 |
18 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
2,200 |
10 % |
| 7 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
2,200 |
0 % |
| 8 |
Krister Magnusson |
Tyresö BGK |
10 |
2,200 |
20 % |
| 9 |
Patrik Vikström |
Eskilstuna BGK |
19 |
2,211 |
32 % |
| 10 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
2,222 |
17 % |
| 11 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
2,241 |
7 % |
| 12 |
Nils Matton |
Skoghalls BGK |
11 |
2,273 |
18 % |
| 13 |
Mikael Johansson |
Haga BGK |
10 |
2,300 |
0 % |
| 14 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
24 |
2,333 |
4 % |
| 15 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
18 |
2,333 |
11 % |
|
| 17 |
▸Spång |
3 078 |
2,454 |
12,8 % |
54,1 % |
19,7 % |
7,0 % |
3,2 % |
1,5 % |
1,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Sonny Ekefjord |
Norrtälje BGK |
11 |
1,636 |
36 % |
| 2 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
18 |
1,667 |
44 % |
| 3 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,692 |
31 % |
| 4 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
14 |
1,714 |
29 % |
| 5 |
Anders Landström |
Ludvika BGK |
15 |
1,800 |
33 % |
| 6 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
38 |
1,816 |
26 % |
| 7 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,875 |
38 % |
| 8 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
1,889 |
17 % |
| 9 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,897 |
21 % |
| 10 |
Pekka Aho |
Ludvika BGK |
22 |
1,909 |
27 % |
| 11 |
Eric Bohlin |
Uppsala BGK |
15 |
1,933 |
20 % |
| 12 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,933 |
20 % |
| 13 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
20 |
1,950 |
15 % |
| 14 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,952 |
24 % |
| 15 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
38 |
1,974 |
18 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
3 076 |
1,565 |
67,4 % |
19,8 % |
7,3 % |
2,4 % |
1,4 % |
0,9 % |
0,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
28 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
24 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Lars Rehn |
BGK VK78 |
10 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
10 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
29 |
1,034 |
97 % |
| 6 |
Fredrik Eriksson |
Ludvika BGK |
23 |
1,043 |
96 % |
| 7 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 8 |
Lennart Jansson |
Örebro BGK |
15 |
1,067 |
93 % |
| 9 |
Patrik Eliasson |
Tyresö BGK |
13 |
1,077 |
92 % |
| 10 |
Marie Ihrén |
Hofors BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 11 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
10 |
1,100 |
90 % |
| 12 |
Lars-Göran Berg |
MGK 49 Nyköping |
10 |
1,100 |
90 % |
| 13 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
19 |
1,105 |
89 % |
| 14 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 15 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
18 |
1,111 |
94 % |
|