Anläggningar / BGK Linjen
BGK Linjen Puls Arena Filt
Filt · Indoor
Versioner
Version 1: 2024-10-06 – 2025-10-12 · 2 tävl.
Version 2: 2024-12-15 – 2026-03-29 · 7 tävl.
Version 3: 2026-10-11 – 2026-10-11 · 1 tävl.
Ändrat mot föregående version: bana 2: Brevlåda/Dropp → Alternativ · bana 5: Möllbergsvagga → Möllebergare · bana 6: Gentleman → Uppsamlare · bana 9: Tysk klack i backe → Tysk klack · bana 10: Vertikalhål → Vertikal · bana 11: Kyrka → Enport · bana 16: Sparbössa med green → Sparbössa
1tävlingar
64fullständiga varv
41,50snitt per varv
25bästa varv
35,5 %spik
Banor
Klicka på en bana för topp 15 spelare på den (minst 3 försök, lägst snitt först).
| Nr | Bana | Försök | Snitt | 1:or | 2:or | 3:or | 4:or | 5:or | 6:or | 7:or | Fördelning | |||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lådbana | 64 | 2,688 | 10,9 % | 35,9 % | 32,8 % | 15,6 % | 3,1 % | 1,6 % | – | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 2 | Alternativ | 64 | 2,531 | 29,7 % | 28,1 % | 21,9 % | 9,4 % | 4,7 % | 3,1 % | 3,1 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 3 | Spångdropp | 64 | 1,609 | 65,6 % | 20,3 % | 7,8 % | 3,1 % | 1,6 % | – | 1,6 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 4 | Vallgrav | 64 | 2,125 | 26,6 % | 50,0 % | 12,5 % | 9,4 % | – | – | 1,6 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 5 | Möllebergare | 64 | 3,109 | 29,7 % | 17,2 % | 20,3 % | 12,5 % | 3,1 % | – | 17,2 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 6 | Uppsamlare | 64 | 2,500 | 42,2 % | 23,4 % | 7,8 % | 9,4 % | 9,4 % | 1,6 % | 6,3 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 7 | Vinkel | 64 | 1,875 | 32,8 % | 46,9 % | 20,3 % | – | – | – | – | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 8 | Synvilla | 64 | 2,406 | 17,2 % | 37,5 % | 37,5 % | 4,7 % | 1,6 % | 1,6 % | – | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 9 | Tysk klack | 64 | 2,250 | 57,8 % | 6,3 % | 18,8 % | 6,3 % | – | 3,1 % | 7,8 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 10 | Vertikal | 64 | 1,734 | 64,1 % | 21,9 % | 4,7 % | 1,6 % | 4,7 % | – | 3,1 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 11 | Enport | 64 | 2,250 | 15,6 % | 45,3 % | 37,5 % | 1,6 % | – | – | – | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 12 | Svensk klack | 64 | 1,984 | 45,3 % | 21,9 % | 23,4 % | 7,8 % | 1,6 % | – | – | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 13 | Hästsko | 64 | 2,422 | 42,2 % | 20,3 % | 18,8 % | 4,7 % | 6,3 % | 1,6 % | 6,3 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 14 | Örkelljunga | 64 | 2,859 | 35,9 % | 18,8 % | 15,6 % | 7,8 % | 6,3 % | 6,3 % | 9,4 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 15 | Dosering | 64 | 2,469 | 9,4 % | 60,9 % | 17,2 % | 4,7 % | 4,7 % | – | 3,1 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 16 | Sparbössa | 64 | 2,172 | 32,8 % | 37,5 % | 15,6 % | 10,9 % | 1,6 % | – | 1,6 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 17 | Ränna | 64 | 2,453 | 28,1 % | 42,2 % | 9,4 % | 4,7 % | 7,8 % | 7,8 % | – | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
| 18 | Inslag | 64 | 2,063 | 53,1 % | 18,8 % | 12,5 % | 6,3 % | 4,7 % | 3,1 % | 1,6 % | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
1234567
Bästa spelare (minst 3 varv)
| # | Spelare | Klubb | Tävlingar | Varv | Snitt/varv | Bästa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Johan Kessels | BGK Linjen | 1 | 4 | 41,00 | 38 |
| 2 | Peter Lindberg | BGK Linjen | 1 | 4 | 41,00 | 34 |
Tävlingar
| Datum | Tävling | Spelare | Varv | Snitt/varv | Bästa | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-10-11 | Mixed-Foursome | 16 | 64 | 41,50 | 25 | Resultat ↗ |