| 1 |
▸Tvillingport |
706 |
2,314 |
12,7 % |
51,4 % |
32,9 % |
1,1 % |
– |
0,1 % |
1,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
71 % |
| 2 |
Robin Andersson |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 3 |
Joakim Thorn |
Uddevalla BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 4 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
11 |
1,727 |
36 % |
| 5 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,727 |
36 % |
| 6 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
8 |
1,750 |
38 % |
| 7 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 8 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
10 |
1,800 |
50 % |
| 9 |
Anders Schack |
Tuve Tigers BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 10 |
Anton Renhag |
Nässjö BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 11 |
Sebastian Andersson |
Kalmar MGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 12 |
Lena Nilsson |
BGK Kärnan |
16 |
1,875 |
25 % |
| 13 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
9 |
1,889 |
11 % |
| 14 |
Jonny Hansson |
BGK Kärnan |
9 |
1,889 |
11 % |
| 15 |
Johan Kessels |
BGK Linjen |
12 |
2,000 |
25 % |
|
| 2 |
▸Sidspel i backe |
700 |
2,009 |
30,6 % |
55,0 % |
8,0 % |
2,3 % |
0,7 % |
0,4 % |
3,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Kent Hallberg |
Hjelmsjö BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
11 |
1,364 |
73 % |
| 4 |
Patric Fransson |
Asarums BGK |
16 |
1,375 |
63 % |
| 5 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
10 |
1,400 |
60 % |
| 6 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
9 |
1,444 |
56 % |
| 8 |
Leif Nilsson |
Asarums BGK |
8 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Björn Nyqvist |
Uddevalla BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
16 |
1,563 |
44 % |
| 11 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Johan Ahlander |
Nässjö BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Peter Blomqvist |
BGK Värend |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
1,600 |
40 % |
|
| 3 |
▸Tysk klack |
704 |
2,325 |
48,0 % |
11,5 % |
23,0 % |
5,5 % |
5,5 % |
2,1 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
1,333 |
83 % |
| 4 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 5 |
Kari Hakala |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 6 |
Leif Nilsson |
Asarums BGK |
8 |
1,500 |
75 % |
| 7 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 8 |
Peter Blomqvist |
BGK Värend |
7 |
1,571 |
86 % |
| 9 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 10 |
Samuel Byström |
Asarums BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 11 |
Patric Fransson |
Asarums BGK |
16 |
1,625 |
69 % |
| 12 |
Per Olsson |
Nässjö BGK |
6 |
1,667 |
67 % |
| 13 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
8 |
1,750 |
50 % |
| 14 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
1,778 |
56 % |
| 15 |
Joakim Samuelsson |
Nässjö BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
|
| 4 |
▸Fiskben |
698 |
3,639 |
5,3 % |
35,0 % |
18,8 % |
11,6 % |
7,9 % |
3,9 % |
17,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 2 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
11 |
2,000 |
36 % |
| 3 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
2,111 |
11 % |
| 4 |
Lennart Johnsson |
Askims BGK |
12 |
2,167 |
0 % |
| 5 |
Malin Kessels |
BGK Linjen |
12 |
2,333 |
25 % |
| 6 |
Lars Lindeberg |
Olofströms BGK |
6 |
2,500 |
0 % |
| 7 |
Joakim Thorn |
Uddevalla BGK |
6 |
2,500 |
17 % |
| 8 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
9 |
2,556 |
22 % |
| 9 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
2,571 |
0 % |
| 10 |
Jonny Hansson |
BGK Kärnan |
9 |
2,667 |
0 % |
| 11 |
Tommy Nilsson |
BGK Linjen |
6 |
2,667 |
0 % |
| 12 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
2,750 |
0 % |
| 13 |
Peter Lindberg |
BGK Linjen |
12 |
2,750 |
0 % |
| 14 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
8 |
2,750 |
13 % |
| 15 |
Elias Lindeberg Wejsfelt |
Olofströms BGK |
8 |
2,750 |
13 % |
|
| 5 |
▸Tvåport |
700 |
2,513 |
11,3 % |
49,9 % |
21,9 % |
14,3 % |
0,7 % |
– |
2,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 2 |
Lars Lindeberg |
Olofströms BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 3 |
Kent Hallberg |
Hjelmsjö BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 4 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,857 |
14 % |
| 5 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
1,917 |
25 % |
| 6 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
11 |
2,000 |
27 % |
| 7 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
2,000 |
20 % |
| 8 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
9 |
2,000 |
22 % |
| 9 |
Jonny Hansson |
BGK Kärnan |
9 |
2,000 |
22 % |
| 10 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
8 |
2,000 |
38 % |
| 11 |
Jörgen Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 12 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 13 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 14 |
Pär Johannesson |
Askims BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 15 |
Janos Czifrik |
Malmö BGK |
11 |
2,091 |
18 % |
|
| 6 |
▸Vertikalhål med green |
702 |
3,222 |
2,0 % |
41,9 % |
24,5 % |
14,1 % |
6,3 % |
3,6 % |
7,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Rolf Hiller |
Asarums BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 2 |
Peter Blomqvist |
BGK Värend |
7 |
2,286 |
0 % |
| 3 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
2,286 |
14 % |
| 4 |
Johan Ahlander |
Nässjö BGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 5 |
Robin Andersson |
Gullbergsbro BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 6 |
Jörgen Samuelsson |
Nässjö BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 7 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 8 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 9 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
9 |
2,444 |
0 % |
| 10 |
Joakim Thorn |
Uddevalla BGK |
6 |
2,500 |
0 % |
| 11 |
Sebastian Andersson |
Kalmar MGK |
7 |
2,571 |
0 % |
| 12 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
2,571 |
0 % |
| 13 |
Maria Möller |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,571 |
0 % |
| 14 |
Olle Johansson |
BGK Kärnan |
10 |
2,600 |
0 % |
| 15 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
2,636 |
0 % |
|
| 7 |
▸Enport |
698 |
2,423 |
6,0 % |
55,3 % |
34,7 % |
2,1 % |
– |
– |
1,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,909 |
9 % |
| 2 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
2,000 |
22 % |
| 3 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
9 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 5 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 6 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
2,083 |
8 % |
| 7 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
2,100 |
30 % |
| 8 |
Elias Lindberg |
BGK Linjen |
9 |
2,111 |
33 % |
| 9 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
9 |
2,111 |
0 % |
| 10 |
Jonny Hansson |
BGK Kärnan |
9 |
2,111 |
11 % |
| 11 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 12 |
Sebastian Andersson |
Kalmar MGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 13 |
Jörgen Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 14 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 15 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,143 |
14 % |
|
| 8 |
▸Hål i backe med green |
702 |
3,188 |
2,8 % |
44,2 % |
23,5 % |
11,5 % |
6,1 % |
2,4 % |
9,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Lindeberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 2 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 3 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 4 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
11 |
2,182 |
9 % |
| 5 |
Lars Josefsson |
Gullbergsbro BGK |
5 |
2,200 |
0 % |
| 6 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
2,222 |
0 % |
| 7 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 8 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
2,300 |
10 % |
| 9 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
9 |
2,333 |
0 % |
| 10 |
Anders Lindström |
BGK Jönköping |
6 |
2,333 |
0 % |
| 11 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
2,364 |
0 % |
| 12 |
Lena Nilsson |
BGK Kärnan |
13 |
2,462 |
15 % |
| 13 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
2,571 |
14 % |
| 14 |
Peter Blomqvist |
BGK Värend |
7 |
2,571 |
14 % |
| 15 |
Rolf Hiller |
Asarums BGK |
7 |
2,571 |
0 % |
|
| 9 |
▸Möllbergsvagga |
697 |
3,429 |
22,8 % |
21,8 % |
15,6 % |
10,8 % |
5,9 % |
4,6 % |
18,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
11 |
1,727 |
45 % |
| 2 |
Jonny Hansson |
BGK Kärnan |
9 |
1,778 |
56 % |
| 3 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 4 |
Sebastian Andersson |
Kalmar MGK |
7 |
2,000 |
71 % |
| 5 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,000 |
71 % |
| 6 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
6 |
2,167 |
33 % |
| 7 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
2,286 |
43 % |
| 8 |
Jörgen Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
2,286 |
43 % |
| 9 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 10 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
2,300 |
30 % |
| 11 |
Ronny Granholm |
Askims BGK |
6 |
2,333 |
33 % |
| 12 |
Anders Schack |
Tuve Tigers BGK |
6 |
2,333 |
17 % |
| 13 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
2,364 |
45 % |
| 14 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
2,389 |
39 % |
| 15 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
7 |
2,429 |
43 % |
|
| 10 |
▸Synvilla |
698 |
2,430 |
18,1 % |
39,0 % |
33,4 % |
6,3 % |
0,7 % |
– |
2,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Andreas Folke |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Lars Josefsson |
Gullbergsbro BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 4 |
Malin Kessels |
BGK Linjen |
12 |
1,833 |
42 % |
| 5 |
Ronny Granholm |
Askims BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 6 |
Anders Schack |
Tuve Tigers BGK |
6 |
1,833 |
33 % |
| 7 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
1,889 |
28 % |
| 8 |
Olle Johansson |
BGK Kärnan |
10 |
1,900 |
30 % |
| 9 |
Lena Nilsson |
BGK Kärnan |
15 |
1,933 |
27 % |
| 10 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
11 |
2,000 |
27 % |
| 11 |
Anton Renhag |
Nässjö BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 12 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 13 |
Lars Lindeberg |
Olofströms BGK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
2,000 |
0 % |
| 15 |
Patric Fransson |
Asarums BGK |
15 |
2,067 |
47 % |
|
| 11 |
▸Ränna i backe |
703 |
3,164 |
7,1 % |
39,8 % |
22,8 % |
12,4 % |
5,1 % |
3,4 % |
9,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
1,700 |
50 % |
| 2 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 3 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 4 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
9 |
2,111 |
33 % |
| 5 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
2,167 |
8 % |
| 6 |
Lars Lindeberg |
Olofströms BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 7 |
Thomas Simonsen |
Malmö BGK |
8 |
2,250 |
38 % |
| 8 |
Maria Möller |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 9 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
9 |
2,333 |
11 % |
| 10 |
Björn Nyqvist |
Uddevalla BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 11 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
11 |
2,364 |
18 % |
| 12 |
Elias Lindeberg Wejsfelt |
Olofströms BGK |
8 |
2,375 |
38 % |
| 13 |
Elias Lindberg |
BGK Linjen |
8 |
2,500 |
13 % |
| 14 |
Peter Lindberg |
BGK Linjen |
11 |
2,545 |
9 % |
| 15 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
2,571 |
0 % |
|
| 12 |
▸Vinkel |
700 |
2,161 |
12,0 % |
66,6 % |
18,6 % |
1,6 % |
– |
– |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jenny Erlandsson |
Askims BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 2 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Sebastian Andersson |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,727 |
27 % |
| 7 |
Janos Czifrik |
Malmö BGK |
12 |
1,750 |
25 % |
| 8 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 9 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
1,833 |
22 % |
| 10 |
Kent Hallberg |
Hjelmsjö BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 11 |
Anders Schack |
Tuve Tigers BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 12 |
Jörgen Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 13 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
1,857 |
14 % |
| 14 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 15 |
Anton Renhag |
Nässjö BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
|
| 13 |
▸Örkelljunga |
695 |
3,135 |
30,1 % |
21,9 % |
12,8 % |
9,8 % |
5,8 % |
4,6 % |
15,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 2 |
Ronny Granholm |
Askims BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 3 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
1,722 |
61 % |
| 4 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,727 |
73 % |
| 5 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
1,750 |
67 % |
| 6 |
Elias Lindberg |
BGK Linjen |
9 |
1,889 |
56 % |
| 7 |
Jonathan Lindoff |
Uppsala BGK |
12 |
2,000 |
42 % |
| 8 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
2,000 |
29 % |
| 9 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
2,000 |
29 % |
| 10 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,143 |
57 % |
| 11 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
2,143 |
57 % |
| 12 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
2,143 |
57 % |
| 13 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
8 |
2,250 |
50 % |
| 14 |
Johan Ahlander |
Nässjö BGK |
7 |
2,286 |
29 % |
| 15 |
Mattias Persson |
Malmö BGK |
9 |
2,333 |
44 % |
|
| 14 |
▸Sidhål i backe med green |
694 |
2,516 |
8,9 % |
55,0 % |
23,3 % |
6,3 % |
3,2 % |
0,9 % |
2,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Olsson |
Nässjö BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 2 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 3 |
Elias Lindeberg Wejsfelt |
Olofströms BGK |
8 |
1,875 |
25 % |
| 4 |
Kari Hakala |
Gullbergsbro BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 5 |
Samuel Byström |
Asarums BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Kristian Norling |
Uddevalla BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 8 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
2,000 |
33 % |
| 9 |
Anders Schack |
Tuve Tigers BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 10 |
Elias Lindberg |
BGK Linjen |
9 |
2,111 |
22 % |
| 11 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
8 |
2,125 |
13 % |
| 12 |
Staffan Thulin |
Askims BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 13 |
Andreas Folke |
Kalmar MGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 14 |
Anton Renhag |
Nässjö BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 15 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
2,167 |
17 % |
|
| 15 |
▸Sparbössa med green |
698 |
3,160 |
0,6 % |
45,7 % |
26,1 % |
10,5 % |
7,2 % |
2,0 % |
8,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
2,143 |
0 % |
| 2 |
Martin Luhanko |
Hjelmsjö BGK |
8 |
2,250 |
0 % |
| 3 |
Elias Lindeberg Wejsfelt |
Olofströms BGK |
8 |
2,250 |
0 % |
| 4 |
Anders Lindström |
BGK Jönköping |
6 |
2,333 |
0 % |
| 5 |
Ronny Granholm |
Askims BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 6 |
Dick Nilsson |
Asarums BGK |
6 |
2,333 |
0 % |
| 7 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
11 |
2,364 |
0 % |
| 8 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
2,429 |
0 % |
| 9 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,429 |
0 % |
| 10 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
2,429 |
0 % |
| 11 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 12 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
10 |
2,500 |
0 % |
| 13 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
8 |
2,500 |
0 % |
| 14 |
Mattias Wik |
Malmö BGK |
6 |
2,500 |
17 % |
| 15 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
2,556 |
0 % |
|
| 16 |
▸Gentleman |
696 |
2,570 |
38,8 % |
24,6 % |
13,4 % |
6,6 % |
5,5 % |
3,2 % |
8,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
8 |
1,125 |
88 % |
| 2 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Joakim Thorn |
Uddevalla BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 5 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
1,500 |
60 % |
| 6 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 7 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 8 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 9 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
12 |
1,667 |
42 % |
| 10 |
Kristian Norling |
Uddevalla BGK |
6 |
1,667 |
50 % |
| 11 |
Anders Lindström |
BGK Jönköping |
6 |
1,667 |
50 % |
| 12 |
Anton Renhag |
Nässjö BGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 13 |
Sebastian Andersson |
Kalmar MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Per Olsson |
Nässjö BGK |
5 |
1,800 |
60 % |
| 15 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,818 |
73 % |
|
| 17 |
▸Lådbana |
692 |
2,669 |
5,5 % |
45,4 % |
32,9 % |
13,3 % |
0,7 % |
0,1 % |
2,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Lars Isberg |
Malmö BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 2 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
10 |
2,000 |
10 % |
| 3 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 4 |
Anton Renhag |
Nässjö BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 5 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
11 |
2,091 |
18 % |
| 6 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
9 |
2,111 |
22 % |
| 7 |
Daniel Zetterfors |
Uddevalla BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 8 |
Samuel Byström |
Asarums BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 9 |
Mart Käsper |
BGK Kärnan |
6 |
2,167 |
0 % |
| 10 |
Ronny Granholm |
Askims BGK |
6 |
2,167 |
17 % |
| 11 |
Hasse Pilquist |
BGK Jönköping |
8 |
2,250 |
0 % |
| 12 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
18 |
2,278 |
22 % |
| 13 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 14 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 15 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
7 |
2,286 |
0 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
680 |
2,337 |
45,1 % |
22,6 % |
12,9 % |
6,5 % |
4,6 % |
1,9 % |
6,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
10 |
1,100 |
90 % |
| 2 |
Tobias Hellström |
Asarums BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Thomas Simonsen |
Malmö BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Zeke Karlsson |
Kalmar MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Johan Ahlander |
Nässjö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
10 |
1,300 |
80 % |
| 7 |
Simon Kirkegaard |
Hjelmsjö BGK |
10 |
1,300 |
80 % |
| 8 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 9 |
Robin Andersson |
Gullbergsbro BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 10 |
Mats Olsson |
BGK Kärnan |
17 |
1,529 |
59 % |
| 11 |
Janos Czifrik |
Malmö BGK |
11 |
1,545 |
55 % |
| 12 |
Anders Klaesson |
Askims BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 13 |
Joakim Samuelsson |
Nässjö BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 14 |
Andreas Johansson |
Kalmar MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Per Friskopp |
Asarums BGK |
9 |
1,667 |
67 % |
|