| 1 |
▸NKI-Kyl |
1 596 |
1,366 |
64,5 % |
34,5 % |
1,1 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Ove Halén |
Linköpings BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 4 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 5 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 6 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 7 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 8 |
Jan Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
13 |
1,154 |
85 % |
| 11 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,158 |
84 % |
| 12 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
16 |
1,188 |
81 % |
| 13 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 14 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 15 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,214 |
79 % |
|
| 2 |
▸Mäklarhuset |
1 596 |
1,997 |
11,8 % |
77,4 % |
10,1 % |
0,6 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 2 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,700 |
40 % |
| 3 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 4 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 5 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 6 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,786 |
29 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
26 |
1,808 |
19 % |
| 9 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,850 |
20 % |
| 10 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,857 |
14 % |
| 11 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,857 |
14 % |
| 12 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,857 |
21 % |
| 13 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,857 |
21 % |
| 14 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,857 |
14 % |
| 15 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,895 |
16 % |
|
| 3 |
▸EFS |
1 596 |
1,868 |
21,6 % |
70,4 % |
7,7 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,571 |
48 % |
| 3 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
50 % |
| 5 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
19 |
1,579 |
42 % |
| 6 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,619 |
38 % |
| 7 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
16 |
1,625 |
38 % |
| 8 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,632 |
37 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 10 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
19 |
1,684 |
32 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 13 |
Jan Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
15 |
1,733 |
27 % |
|
| 4 |
▸Fin Inunder |
1 596 |
1,610 |
44,9 % |
50,1 % |
4,3 % |
0,6 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 2 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,300 |
70 % |
| 6 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,350 |
65 % |
| 8 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 10 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 11 |
Stefan Borg |
Örnsköldsviks MGK |
17 |
1,412 |
59 % |
| 12 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,421 |
58 % |
| 13 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,421 |
58 % |
| 14 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
|
| 5 |
▸HK Ekonomi |
1 596 |
1,781 |
27,4 % |
67,7 % |
4,4 % |
0,3 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
15 |
1,533 |
47 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
19 |
1,579 |
42 % |
| 10 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,579 |
42 % |
| 11 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,632 |
37 % |
| 12 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
19 |
1,632 |
37 % |
| 13 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 14 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 15 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
|
| 6 |
▸Westmans Antik |
1 596 |
1,772 |
27,6 % |
67,9 % |
4,4 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,524 |
48 % |
| 4 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
15 |
1,533 |
53 % |
| 5 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
16 |
1,563 |
50 % |
| 6 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,579 |
42 % |
| 10 |
Christian Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,632 |
42 % |
| 11 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,632 |
37 % |
| 12 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 13 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 14 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,667 |
33 % |
| 15 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,684 |
37 % |
|
| 7 |
▸Polercentrum |
1 596 |
1,855 |
20,1 % |
74,6 % |
5,1 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,500 |
50 % |
| 3 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
Stefan Borg |
Örnsköldsviks MGK |
17 |
1,588 |
41 % |
| 7 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
19 |
1,632 |
37 % |
| 8 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
11 |
1,636 |
36 % |
| 9 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 10 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 11 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 13 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
|
| 8 |
▸BN Måleri & Golv |
1 596 |
2,066 |
6,5 % |
81,5 % |
10,8 % |
1,1 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,800 |
30 % |
| 2 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
16 |
1,813 |
25 % |
| 3 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
14 |
1,857 |
21 % |
| 4 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,857 |
14 % |
| 5 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,857 |
14 % |
| 6 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,857 |
14 % |
| 7 |
Stefan Borg |
Örnsköldsviks MGK |
17 |
1,882 |
18 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
26 |
1,923 |
12 % |
| 9 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,929 |
7 % |
| 10 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,929 |
14 % |
| 11 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,929 |
14 % |
| 12 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,929 |
7 % |
| 13 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,929 |
7 % |
| 14 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,929 |
14 % |
| 15 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,947 |
5 % |
|
| 9 |
▸First Hotel |
1 596 |
1,875 |
31,5 % |
54,3 % |
11,1 % |
1,8 % |
0,8 % |
0,3 % |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
26 |
1,500 |
54 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,632 |
47 % |
| 5 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
11 |
1,636 |
36 % |
| 6 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 7 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 9 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,714 |
38 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,714 |
48 % |
| 11 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
50 % |
| 12 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 14 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,714 |
43 % |
| 15 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
29 % |
|
| 10 |
▸Auto Service |
1 596 |
2,054 |
16,2 % |
64,6 % |
17,3 % |
1,6 % |
0,4 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 2 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 3 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,714 |
29 % |
| 4 |
Ove Halén |
Linköpings BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
| 5 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,786 |
36 % |
| 6 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,786 |
21 % |
| 7 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,789 |
37 % |
| 8 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,842 |
26 % |
| 9 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
19 |
1,842 |
21 % |
| 10 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,857 |
14 % |
| 11 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
19 |
1,895 |
16 % |
| 12 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,895 |
26 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,905 |
19 % |
| 14 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
11 |
1,909 |
27 % |
| 15 |
Marco Bohlin Arancibia |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,917 |
33 % |
|
| 11 |
▸Pizzabutik Helenas |
1 596 |
1,536 |
60,0 % |
28,6 % |
9,8 % |
1,4 % |
0,1 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 2 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,190 |
81 % |
| 5 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 6 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 7 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 8 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,214 |
86 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 10 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,263 |
74 % |
| 11 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,286 |
79 % |
| 12 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
86 % |
| 14 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
79 % |
| 15 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,316 |
68 % |
|
| 12 |
▸Electrolux Home |
1 596 |
1,332 |
75,4 % |
18,0 % |
5,1 % |
1,0 % |
0,4 % |
– |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 7 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 8 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 9 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 10 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 11 |
Marco Bohlin Arancibia |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 12 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,100 |
90 % |
| 13 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
19 |
1,105 |
89 % |
| 14 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
|
| 13 |
▸Solenergispecialisten |
1 596 |
1,657 |
62,1 % |
22,6 % |
8,5 % |
3,8 % |
1,4 % |
0,5 % |
1,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 2 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 3 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,190 |
81 % |
| 7 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,190 |
86 % |
| 8 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 9 |
Molly Sjölander |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 10 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
19 |
1,316 |
68 % |
| 13 |
Stig Sundbom |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,316 |
79 % |
| 14 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,333 |
92 % |
| 15 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
71 % |
|
| 14 |
▸ESSE Revision |
1 596 |
1,736 |
32,7 % |
61,2 % |
5,8 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 3 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 4 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
19 |
1,368 |
63 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,474 |
58 % |
| 7 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
19 |
1,474 |
58 % |
| 8 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,474 |
58 % |
| 9 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,500 |
57 % |
| 11 |
Ove Halén |
Linköpings BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,526 |
53 % |
| 13 |
Stefan Borg |
Örnsköldsviks MGK |
17 |
1,529 |
47 % |
| 14 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,571 |
43 % |
|
| 15 |
▸Ekobostäder |
1 596 |
1,197 |
80,8 % |
18,9 % |
0,2 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
16 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Marco Bohlin Arancibia |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 9 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 10 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,048 |
95 % |
| 11 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,050 |
95 % |
| 12 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
19 |
1,053 |
95 % |
| 13 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,053 |
95 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
15 |
1,067 |
93 % |
| 15 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
|
| 16 |
▸Stubbviken |
1 596 |
1,476 |
54,0 % |
44,5 % |
1,4 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
21 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,200 |
80 % |
| 4 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 5 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 6 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 7 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 9 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,263 |
74 % |
| 10 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
26 |
1,269 |
73 % |
| 11 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 12 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
71 % |
|
| 17 |
▸Blomsterhörnan |
1 596 |
1,453 |
56,0 % |
42,7 % |
1,2 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 2 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
19 |
1,105 |
89 % |
| 3 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,211 |
79 % |
| 6 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 7 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 8 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,214 |
79 % |
| 9 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,238 |
76 % |
| 10 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,238 |
76 % |
| 11 |
Marco Bohlin Arancibia |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,250 |
75 % |
| 12 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
19 |
1,263 |
74 % |
| 13 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
19 |
1,263 |
74 % |
| 14 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,286 |
71 % |
| 15 |
Jan Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,286 |
71 % |
|
| 18 |
▸Nylanders Bil |
1 596 |
2,117 |
27,6 % |
49,6 % |
13,2 % |
5,6 % |
1,9 % |
1,1 % |
0,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
21 |
1,571 |
52 % |
| 3 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
14 |
1,571 |
57 % |
| 6 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,571 |
50 % |
| 7 |
Jan Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,571 |
57 % |
| 8 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,583 |
42 % |
| 9 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
20 |
1,600 |
50 % |
| 10 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
19 |
1,632 |
58 % |
| 11 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
14 |
1,643 |
36 % |
| 12 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 13 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,643 |
43 % |
| 14 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
36 % |
| 15 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
14 |
1,714 |
36 % |
|