| 1 |
▸NKI-Kyl |
988 |
1,341 |
66,7 % |
32,5 % |
0,8 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 10 |
Christer Helgesson |
Norrtälje BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 11 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Cecilia Lindström Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 2 |
▸Mäklarhuset |
988 |
1,979 |
12,0 % |
78,7 % |
8,6 % |
0,5 % |
0,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 5 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 6 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
8 |
1,625 |
38 % |
| 8 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
7 |
1,714 |
29 % |
| 10 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 11 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 13 |
Ronny Starkenberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 14 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 15 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
1,778 |
22 % |
|
| 3 |
▸EFS |
988 |
1,844 |
23,9 % |
68,2 % |
7,5 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Hagström |
Tyresö BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Erik Frilén |
Skönsbergs SK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Rickard Andersson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Fredrik Mets |
Eskilstuna BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,571 |
50 % |
| 11 |
Petter Eriksson |
Norrtälje BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Lina Lennestål |
Skoghalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
|
| 4 |
▸Fin Inunder |
988 |
1,639 |
42,4 % |
52,7 % |
3,7 % |
0,8 % |
0,3 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
12 |
1,167 |
83 % |
| 4 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Lina Lennestål |
Skoghalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 11 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Felicia Vikström |
Uppsala BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Morris Dahlberg |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 15 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
|
| 5 |
▸HK Ekonomi |
988 |
1,756 |
29,6 % |
65,7 % |
4,4 % |
0,4 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Felicia Vikström |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Isak Manberg |
BGK VK78 |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Lars-Olov Lind |
Örebro BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 14 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 15 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
|
| 6 |
▸Westmans Antik |
988 |
1,765 |
28,3 % |
67,0 % |
4,5 % |
0,2 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Isak Manberg |
BGK VK78 |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Andrea Schmalzried |
Djulö BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Birger Viding |
Djulö BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 7 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 8 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,500 |
50 % |
| 9 |
Louie Selin |
Örnsköldsviks MGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 10 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 11 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 13 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
14 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
7 |
1,571 |
43 % |
|
| 7 |
▸Polercentrum |
988 |
1,851 |
19,9 % |
75,0 % |
5,1 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 6 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 10 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 11 |
Birger Viding |
Djulö BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 12 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
|
| 8 |
▸BN Måleri & Golv |
988 |
2,090 |
6,0 % |
80,6 % |
11,9 % |
1,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 2 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 3 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
6 |
1,833 |
17 % |
| 4 |
Mariell Karlström |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 5 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 6 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 7 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 9 |
Rickard Andersson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 10 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 11 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
1,889 |
22 % |
| 12 |
Stefan Borg |
Örnsköldsviks MGK |
10 |
1,900 |
10 % |
| 13 |
Pär Vallström |
Skellefteå BGK |
12 |
1,917 |
8 % |
| 14 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
12 |
1,917 |
8 % |
| 15 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,917 |
8 % |
|
| 9 |
▸First Hotel |
988 |
1,840 |
34,6 % |
51,4 % |
11,1 % |
1,7 % |
0,6 % |
0,3 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Felicia Vikström |
Uppsala BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 2 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Erik Frilén |
Skönsbergs SK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
6 |
1,333 |
83 % |
| 7 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
19 |
1,421 |
58 % |
| 8 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 9 |
Emanuel Lippert |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 12 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Rickard Andersson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 10 |
▸Auto Service |
988 |
2,049 |
16,9 % |
63,6 % |
17,5 % |
1,8 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 2 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Marie-Louise Tunmats |
Örebro BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 4 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 5 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 6 |
Andrea Schmalzried |
Djulö BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 7 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 8 |
Tommy Fröjd |
Skoghalls BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 10 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 11 |
Thomas Damberg |
Uppsala BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,750 |
33 % |
| 14 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,750 |
42 % |
| 15 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,833 |
17 % |
|
| 11 |
▸Pizzabutik Helenas |
988 |
1,535 |
61,1 % |
26,9 % |
9,8 % |
1,7 % |
0,2 % |
0,2 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Lars-Olov Lind |
Örebro BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Linus Armandsson |
Uppsala BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 9 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Anders Annestrand |
Tyresö BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Isak Manberg |
BGK VK78 |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 12 |
▸Electrolux Home |
988 |
1,325 |
75,9 % |
17,8 % |
4,9 % |
0,9 % |
0,4 % |
– |
0,1 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Thomas Holmlund |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Angelica Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Mikael Lindmark |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Mille Dybro |
BGK VK78 |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Lukas Oja |
BGK VK78 |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
7 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Erik Frilén |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
|
| 13 |
▸Solenergispecialisten |
988 |
1,632 |
63,6 % |
21,2 % |
8,8 % |
3,7 % |
1,5 % |
0,2 % |
1,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Rickard Andersson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Ingela Eriksson |
Djulö BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Felicia Vikström |
Uppsala BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 8 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 9 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Jan Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Jan Söderqvist |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Isak Manberg |
BGK VK78 |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 14 |
▸ESSE Revision |
988 |
1,756 |
31,3 % |
62,1 % |
6,3 % |
0,3 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Christer Sjögren |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,357 |
64 % |
| 5 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 6 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Rasmus Vallin |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 9 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Jens Näslund |
BGK VK78 |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Josef Bane |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 15 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
71 % |
|
| 15 |
▸Ekobostäder |
988 |
1,191 |
81,4 % |
18,2 % |
0,3 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Peter Nordin |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Rolf Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
8 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Björn Nilsson |
Askims BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Mia Vuorihovi |
Uppsala BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Lina Lennestål |
Skoghalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Mats Persson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Hans Velander |
Skönsbergs SK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
|
| 16 |
▸Stubbviken |
988 |
1,465 |
54,6 % |
44,5 % |
0,8 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
14 |
1,071 |
93 % |
| 5 |
Bengt Nejman |
Sundsvalls BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 6 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Oscar Holmlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
Tommy Nyström |
Umeå BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Ronny Starkenberg |
Tyresö BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Rickard Andersson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Einar Mattsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
19 |
1,158 |
84 % |
|
| 17 |
▸Blomsterhörnan |
988 |
1,452 |
56,4 % |
42,1 % |
1,4 % |
0,1 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Lönnkvist |
Askims BGK |
12 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Eddie Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,083 |
92 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 8 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 9 |
André Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Kevin Sundström |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
|
| 18 |
▸Nylanders Bil |
988 |
2,149 |
29,0 % |
47,0 % |
13,1 % |
5,7 % |
2,7 % |
1,3 % |
1,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Mattias Hägglöf |
Sundbybergs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 3 |
Morgan Munter |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 4 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Niclas Witte |
BGK VK78 |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Martin Holmlund |
Sundbybergs BGK |
12 |
1,417 |
58 % |
| 7 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
14 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Tony Widner |
Tyresö BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 9 |
Peter Lindqvist |
Djulö BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 10 |
Marcus Söderlund |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 11 |
Erik Hjalmarsson |
Skönsbergs SK |
14 |
1,500 |
50 % |
| 12 |
Åke Rossander |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 13 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Henrik Edfeldt |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 15 |
Robin Eriksson |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
|