| 1 |
▸Sidspel |
253 |
2,008 |
22,5 % |
56,5 % |
19,0 % |
1,6 % |
0,4 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 7 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 9 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 10 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 12 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 13 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 14 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 15 |
Loke Persson |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
1,800 |
20 % |
|
| 2 |
▸Vinkel |
253 |
2,340 |
12,6 % |
48,2 % |
32,8 % |
5,1 % |
1,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 3 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 10 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 11 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 12 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 13 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 14 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 15 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
|
| 3 |
▸Lådbana |
253 |
2,862 |
6,7 % |
37,2 % |
27,3 % |
23,3 % |
4,0 % |
0,8 % |
0,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 4 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 5 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 6 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
43 % |
| 7 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 8 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 9 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 10 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 11 |
Erika Luthman |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
7 |
2,429 |
0 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,429 |
0 % |
| 15 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
2,429 |
0 % |
|
| 4 |
▸Vagga |
253 |
2,257 |
44,7 % |
24,5 % |
12,6 % |
7,5 % |
4,3 % |
2,0 % |
4,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,250 |
75 % |
| 6 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 12 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 13 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 14 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
86 % |
| 15 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
71 % |
|
| 5 |
▸Tvåportare |
253 |
3,209 |
7,5 % |
39,9 % |
20,9 % |
10,7 % |
5,9 % |
6,7 % |
8,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 2 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 4 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 9 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 10 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 11 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 12 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 14 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 15 |
Sandra Warg |
Skellefteå BGK |
4 |
2,500 |
0 % |
|
| 6 |
▸Vertikalhål |
252 |
2,290 |
39,3 % |
27,8 % |
14,3 % |
9,9 % |
4,0 % |
1,6 % |
3,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 5 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 8 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 9 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 10 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 11 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
71 % |
| 12 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 13 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 14 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 15 |
Cecilia Lindström Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
57 % |
|
| 7 |
▸Enportare |
252 |
3,163 |
8,7 % |
37,7 % |
23,4 % |
10,7 % |
5,2 % |
6,7 % |
7,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 2 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
25 % |
| 5 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 6 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 9 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 10 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
2,143 |
43 % |
| 11 |
Morris Dahlberg |
Örnsköldsviks MGK |
5 |
2,200 |
20 % |
| 12 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,429 |
0 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
14 % |
| 15 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,571 |
14 % |
|
| 8 |
▸Gentleman |
252 |
3,524 |
21,8 % |
21,0 % |
13,9 % |
11,9 % |
7,5 % |
5,2 % |
18,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 6 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,000 |
50 % |
| 8 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 9 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 11 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
43 % |
| 12 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 13 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
7 |
2,571 |
43 % |
| 14 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
29 % |
| 15 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
2,667 |
0 % |
|
| 9 |
▸Spång |
252 |
3,075 |
2,8 % |
41,3 % |
26,6 % |
13,9 % |
9,5 % |
2,4 % |
3,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 5 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 6 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 7 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 9 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 10 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,429 |
0 % |
| 11 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 12 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
0 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
0 % |
| 14 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
14 % |
| 15 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,571 |
0 % |
|
| 10 |
▸Fiskben |
252 |
3,599 |
6,0 % |
30,2 % |
20,6 % |
15,1 % |
10,3 % |
5,2 % |
12,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 2 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 4 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 5 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,333 |
0 % |
| 6 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,500 |
0 % |
| 7 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,714 |
0 % |
| 8 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,857 |
0 % |
| 9 |
Matteus Lundin |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,857 |
0 % |
| 10 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
2,857 |
0 % |
| 11 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
3,000 |
14 % |
| 12 |
Sandra Warg |
Skellefteå BGK |
4 |
3,000 |
0 % |
| 13 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
3,143 |
0 % |
| 14 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
3,286 |
0 % |
| 15 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
3,333 |
0 % |
|
| 11 |
▸Tysk klack |
252 |
2,639 |
37,7 % |
9,9 % |
31,3 % |
5,2 % |
7,5 % |
4,4 % |
4,0 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 5 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 6 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,571 |
71 % |
| 7 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,714 |
71 % |
| 9 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,714 |
71 % |
| 10 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 11 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 12 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,857 |
57 % |
| 13 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,000 |
57 % |
| 14 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 15 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
67 % |
|
| 12 |
▸Dosering |
252 |
2,893 |
11,1 % |
42,1 % |
20,6 % |
13,1 % |
3,2 % |
5,6 % |
4,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 3 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 4 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 5 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 6 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 7 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 8 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 9 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 12 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
29 % |
| 13 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
0 % |
| 14 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,333 |
33 % |
| 15 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,429 |
0 % |
|
| 13 |
▸Örkelljunga |
252 |
3,091 |
28,2 % |
24,6 % |
15,1 % |
7,9 % |
5,2 % |
4,4 % |
14,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 3 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 5 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 6 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 7 |
Tomas Johansson |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 8 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,714 |
57 % |
| 9 |
Thor Östman |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
67 % |
| 10 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 12 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,286 |
29 % |
| 13 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
7 |
2,286 |
29 % |
| 14 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
43 % |
| 15 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
29 % |
|
| 14 |
▸Synvilla |
252 |
2,627 |
9,5 % |
39,3 % |
33,7 % |
15,1 % |
1,6 % |
0,4 % |
0,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
1,667 |
33 % |
| 2 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 3 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
1,750 |
25 % |
| 4 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 6 |
Malin Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 7 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 8 |
Jonathan Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 9 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 10 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
43 % |
| 11 |
Eijler Forsberg |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,250 |
0 % |
| 12 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 13 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 14 |
Roger Adermalm |
Skellefteå BGK |
7 |
2,286 |
14 % |
| 15 |
Per Viklund |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,286 |
29 % |
|
| 15 |
▸Svensk klack |
252 |
2,794 |
5,2 % |
50,0 % |
25,0 % |
9,1 % |
5,2 % |
2,0 % |
3,6 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Denny Karlsson |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 2 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 3 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 4 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 5 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 6 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 7 |
Emil Stenlund |
Skellefteå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 8 |
Johan Eklund |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 9 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 10 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 11 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
2,000 |
0 % |
| 13 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 14 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 15 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
7 |
2,286 |
0 % |
|
| 16 |
▸Möllbergsvagga |
252 |
3,813 |
19,4 % |
16,7 % |
13,5 % |
13,1 % |
7,9 % |
9,5 % |
19,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,667 |
67 % |
| 2 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 3 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,143 |
71 % |
| 4 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
7 |
2,143 |
43 % |
| 5 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
2,429 |
43 % |
| 6 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
43 % |
| 7 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
2,714 |
43 % |
| 8 |
Ture Rodling |
Örnsköldsviks MGK |
4 |
2,750 |
50 % |
| 9 |
Lars-Göran Guldbrandsson |
Umeå BGK |
7 |
2,857 |
43 % |
| 10 |
Bert Jonsson |
Skellefteå BGK |
7 |
3,000 |
14 % |
| 11 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
3,000 |
29 % |
| 12 |
Roger Henriksson |
Skellefteå BGK |
3 |
3,000 |
33 % |
| 13 |
Markus Morelius |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
3,000 |
0 % |
| 14 |
S-I Mellqvist |
Sundsvalls BGK |
3 |
3,000 |
0 % |
| 15 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
3,143 |
29 % |
|
| 17 |
▸Ränna |
252 |
3,766 |
4,8 % |
32,5 % |
19,4 % |
12,7 % |
4,0 % |
8,3 % |
18,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 2 |
Per Åke Strindlund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 3 |
Daniel Hörnqvist |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
2,000 |
33 % |
| 4 |
Hans Karlsson |
Skellefteå BGK |
7 |
2,429 |
14 % |
| 5 |
Calle Lindberg |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
2,571 |
29 % |
| 6 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
2,667 |
0 % |
| 7 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
2,667 |
0 % |
| 8 |
William Forslund |
Skönsbergs SK |
3 |
2,667 |
0 % |
| 9 |
Sandra Warg |
Skellefteå BGK |
4 |
2,750 |
25 % |
| 10 |
Jan-Olov Lindvall |
Skellefteå BGK |
7 |
3,000 |
0 % |
| 11 |
Mats Glimbrant |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
3,000 |
0 % |
| 12 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
3,143 |
0 % |
| 13 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
3,143 |
14 % |
| 14 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
3,143 |
0 % |
| 15 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
3,143 |
0 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
252 |
2,155 |
46,0 % |
24,2 % |
15,1 % |
6,3 % |
2,4 % |
3,2 % |
2,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Theodor Vikström |
Umeå BGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Pär Velander |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Robbin Ådahl |
Örnsköldsviks MGK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Mattias Brännström |
Skönsbergs SK |
3 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Joakim Ring |
Sundsvalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Knut Olsen |
Skellefteå BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Mikael Lindblom |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Peter Söderlund |
Sundsvalls BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Gösta Enqvist |
Skellefteå BGK |
3 |
1,333 |
67 % |
| 10 |
Anders Gidlöf |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 11 |
Birgitta Malmgren |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,429 |
86 % |
| 12 |
Lars Björk |
Umeå BGK |
4 |
1,500 |
75 % |
| 13 |
Lars Österlund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 14 |
Elias Elfving |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 15 |
Ingvar Bylund |
Örnsköldsviks MGK |
7 |
1,571 |
57 % |
|