| 1 |
▸Sidspel |
832 |
1,856 |
29,4 % |
56,0 % |
14,1 % |
0,5 % |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 6 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 7 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 9 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 10 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 11 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
8 |
1,375 |
63 % |
| 12 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 13 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 14 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 15 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
|
| 2 |
▸Dosering |
833 |
2,600 |
7,9 % |
53,9 % |
23,0 % |
7,3 % |
3,4 % |
2,0 % |
2,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 3 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,714 |
43 % |
| 4 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 5 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 6 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 7 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 8 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 9 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 10 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 11 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
7 |
2,000 |
0 % |
| 12 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 13 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 14 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
2,000 |
14 % |
| 15 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
|
| 3 |
▸Gentleman |
833 |
2,044 |
50,9 % |
23,6 % |
11,3 % |
5,9 % |
3,6 % |
1,9 % |
2,8 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 6 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 7 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,182 |
82 % |
| 8 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 9 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 10 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,278 |
83 % |
| 12 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 13 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
71 % |
| 14 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
9 |
1,333 |
78 % |
| 15 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
9 |
1,333 |
78 % |
|
| 4 |
▸Synvilla |
833 |
2,534 |
9,1 % |
39,6 % |
41,2 % |
9,1 % |
0,7 % |
0,2 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 2 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 3 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,800 |
40 % |
| 4 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 5 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 6 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,889 |
33 % |
| 7 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,944 |
33 % |
| 8 |
Mats Rosenberg |
Eskilstuna BGK |
11 |
2,000 |
27 % |
| 9 |
Vincent Huus |
Örebro BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 10 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
2,091 |
18 % |
| 11 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
2,111 |
22 % |
| 12 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
2,143 |
0 % |
| 13 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 14 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
2,143 |
29 % |
| 15 |
Birger Viding |
Djulö BGK |
11 |
2,182 |
9 % |
|
| 5 |
▸Tvåport |
832 |
2,245 |
14,5 % |
53,1 % |
26,1 % |
5,8 % |
0,5 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 2 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 3 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Johan Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
1,636 |
55 % |
| 5 |
Anders Sandberg Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,778 |
44 % |
| 6 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 7 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 8 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
5 |
1,800 |
20 % |
| 9 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,818 |
27 % |
| 10 |
Hilda Gustavsson Ekebom |
Örebro BGK |
11 |
1,818 |
36 % |
| 11 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,857 |
29 % |
| 12 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,889 |
33 % |
| 13 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,889 |
11 % |
| 14 |
Gustav Westman |
Eskilstuna BGK |
11 |
2,000 |
27 % |
| 15 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
11 |
2,000 |
18 % |
|
| 6 |
▸Örkelljunga |
833 |
1,611 |
65,7 % |
20,4 % |
8,2 % |
2,3 % |
1,3 % |
0,7 % |
1,4 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,056 |
94 % |
| 7 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 8 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 9 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,111 |
89 % |
| 10 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 12 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 13 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 14 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 15 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
|
| 7 |
▸Vinkel |
834 |
2,040 |
22,5 % |
52,5 % |
23,6 % |
1,1 % |
0,2 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 3 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 4 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 5 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 6 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 7 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,429 |
57 % |
| 8 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 9 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,556 |
44 % |
| 10 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 11 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 12 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 13 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 14 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
11 |
1,636 |
36 % |
| 15 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,667 |
33 % |
|
| 8 |
▸Enport |
832 |
2,180 |
16,5 % |
51,7 % |
29,6 % |
2,0 % |
0,1 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
6 |
1,500 |
50 % |
| 2 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,500 |
67 % |
| 3 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,571 |
43 % |
| 4 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 5 |
Rikard Lindqvist |
Skoghalls BGK |
5 |
1,600 |
40 % |
| 6 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 7 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,667 |
44 % |
| 8 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 9 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 10 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,722 |
39 % |
| 11 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
11 |
1,727 |
36 % |
| 12 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,778 |
33 % |
| 13 |
Torbjörn Schilling |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 14 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
9 |
1,778 |
44 % |
| 15 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
|
| 9 |
▸Mittkulle |
834 |
1,602 |
71,1 % |
13,4 % |
7,1 % |
4,2 % |
2,3 % |
0,6 % |
1,3 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
5 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,056 |
94 % |
| 15 |
Bernt Gustafsson |
Södertälje BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
|
| 10 |
▸Hål i backe med green |
832 |
2,810 |
9,7 % |
44,8 % |
21,9 % |
11,4 % |
6,0 % |
2,6 % |
3,5 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 3 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
8 |
1,750 |
38 % |
| 4 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 5 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
5 |
1,800 |
40 % |
| 6 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,857 |
14 % |
| 7 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
2,000 |
14 % |
| 8 |
Marcus Ljungblad |
Skoghalls BGK |
6 |
2,000 |
17 % |
| 9 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
2,056 |
17 % |
| 10 |
Amir El Quachani |
Uppsala BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
| 11 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 12 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 13 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,143 |
0 % |
| 14 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
2,167 |
0 % |
| 15 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
2,182 |
18 % |
|
| 11 |
▸Lådbana |
832 |
2,474 |
11,7 % |
41,6 % |
35,6 % |
10,1 % |
1,1 % |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
71 % |
| 2 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 3 |
Vincent Huus |
Örebro BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 4 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,778 |
33 % |
| 5 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,857 |
43 % |
| 6 |
Tommy Blixt |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,909 |
18 % |
| 7 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
11 |
2,000 |
45 % |
| 8 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
11 |
2,000 |
36 % |
| 9 |
Martin Lundell |
Linköpings BGK |
9 |
2,000 |
33 % |
| 10 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
8 |
2,000 |
25 % |
| 11 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
2,000 |
29 % |
| 12 |
Felix Hall |
Linköpings BGK |
7 |
2,000 |
43 % |
| 13 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
5 |
2,000 |
20 % |
| 14 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
2,111 |
11 % |
| 15 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
2,143 |
14 % |
|
| 12 |
▸Tysk klack |
832 |
2,212 |
47,5 % |
11,1 % |
28,7 % |
4,2 % |
4,6 % |
2,0 % |
1,9 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 4 |
Jannick Hornbek Skov |
Olofströms BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 5 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 6 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,286 |
86 % |
| 7 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,286 |
71 % |
| 8 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,333 |
67 % |
| 9 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,400 |
80 % |
| 10 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
5 |
1,400 |
80 % |
| 11 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,429 |
86 % |
| 13 |
Andreas Rosenberg |
Haga BGK |
9 |
1,444 |
78 % |
| 14 |
Stefan Gillberg |
BGK Jönköping |
9 |
1,444 |
78 % |
| 15 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
67 % |
|
| 13 |
▸Vagga |
832 |
1,703 |
59,1 % |
24,8 % |
8,9 % |
3,4 % |
2,3 % |
0,8 % |
0,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Björn Carrö |
Södertälje BGK |
11 |
1,091 |
91 % |
| 5 |
Jan Åke Andersson |
MGK 49 Nyköping |
11 |
1,091 |
91 % |
| 6 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 7 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 8 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 9 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,143 |
86 % |
| 10 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,143 |
86 % |
| 11 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,167 |
83 % |
| 12 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,200 |
80 % |
| 13 |
Marcus Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 14 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,222 |
78 % |
| 15 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
82 % |
|
| 14 |
▸Brevlåda/Dropp |
832 |
2,153 |
12,7 % |
65,4 % |
16,6 % |
4,6 % |
0,6 % |
0,1 % |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jonathan Rydberg |
Olofströms BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Simon Junker |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 3 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,556 |
56 % |
| 4 |
Jon Björklund |
Tantogårdens BGK |
9 |
1,556 |
44 % |
| 5 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,571 |
57 % |
| 6 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 8 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 9 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,667 |
33 % |
| 10 |
Torgny Kjellström |
Kungälvs BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 11 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,714 |
29 % |
| 12 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
8 |
1,750 |
25 % |
| 13 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 14 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
| 15 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
11 |
1,818 |
18 % |
|
| 15 |
▸Sparbössa |
832 |
1,351 |
77,0 % |
15,3 % |
4,8 % |
1,9 % |
0,6 % |
0,1 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Binh Dao Kron |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Magnus Sjöö |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Alexander Princis |
Skoghalls BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Marcus I Andersson |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Kosti Salonen |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Eirik Seljelid |
Kungälvs BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 13 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 14 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 15 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,000 |
100 % |
|
| 16 |
▸Tvillingport |
832 |
1,756 |
36,4 % |
51,6 % |
12,0 % |
– |
– |
– |
– |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Jennifer Göransson |
BGK Jönköping |
7 |
1,143 |
86 % |
| 2 |
Johan Karlsson |
Linköpings BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 3 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
6 |
1,167 |
83 % |
| 4 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,273 |
73 % |
| 5 |
Anders Sandberg Karlsson |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,333 |
67 % |
| 6 |
Jesper Lindberg |
Kungälvs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 7 |
Björn Dinau |
Kungälvs BGK |
6 |
1,333 |
67 % |
| 8 |
Mikael Poduschkin |
Linköpings BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 9 |
Tom Karlsson Forsberg |
Olofströms BGK |
5 |
1,400 |
60 % |
| 10 |
Peter Fransson |
BGK Jönköping |
5 |
1,400 |
60 % |
| 11 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,429 |
57 % |
| 12 |
Vincent Huus |
Örebro BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 13 |
Joakim Lindström |
Strängnäs BGK |
11 |
1,455 |
55 % |
| 14 |
Urpo Lindholm |
Södertälje BGK |
11 |
1,545 |
55 % |
| 15 |
Daniel Ågren |
Södertälje BGK |
11 |
1,545 |
45 % |
|
| 17 |
▸Spång |
834 |
2,342 |
17,6 % |
51,2 % |
19,9 % |
6,2 % |
2,4 % |
1,0 % |
1,7 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Anders Pettersson |
Linköpings BGK |
8 |
1,375 |
63 % |
| 2 |
Göran Widlert |
BGK Jönköping |
5 |
1,400 |
60 % |
| 3 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 4 |
Felix Hall |
Linköpings BGK |
7 |
1,429 |
57 % |
| 5 |
Ulf Swedberg |
MGK 49 Nyköping |
9 |
1,444 |
56 % |
| 6 |
Filip Johansson |
Uppsala BGK |
7 |
1,571 |
43 % |
| 7 |
Amanda Eriksson |
Skoghalls BGK |
11 |
1,636 |
55 % |
| 8 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,667 |
39 % |
| 9 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 10 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
33 % |
| 11 |
Ulf Kristiansson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,667 |
44 % |
| 12 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,714 |
43 % |
| 13 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,778 |
56 % |
| 14 |
Morgan Tunmats |
Örebro BGK |
9 |
1,778 |
22 % |
| 15 |
Karin Olsson |
Uppsala BGK |
5 |
1,800 |
20 % |
|
| 18 |
▸Inslag |
833 |
1,406 |
71,8 % |
20,5 % |
4,8 % |
1,8 % |
0,6 % |
0,2 % |
0,2 % |
|
| # | Spelare | Klubb | Försök | Snitt | Spik |
| 1 |
Albin Gustavsson Ekebom |
Eskilstuna BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 2 |
Bengt Ohlsson |
Södertälje BGK |
11 |
1,000 |
100 % |
| 3 |
Oskar Kalitzki |
Skoghalls BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 4 |
Magnus Mårtensson |
Örebro BGK |
9 |
1,000 |
100 % |
| 5 |
Marcus Karlsson |
BGK Jönköping |
8 |
1,000 |
100 % |
| 6 |
Lars Peter Nilsson |
Olofströms BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 7 |
Alexander Njord |
Uppsala BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 8 |
Patrik Wass |
Linköpings BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 9 |
Mathias Hallqvist |
BGK Jönköping |
7 |
1,000 |
100 % |
| 10 |
Christian Olsson |
Tantogårdens BGK |
7 |
1,000 |
100 % |
| 11 |
Per Olof Isaksson |
Olofströms BGK |
6 |
1,000 |
100 % |
| 12 |
Robin Andersson |
Örebro BGK |
18 |
1,111 |
89 % |
| 13 |
Carl-Johan Ryner |
Uppsala BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 14 |
Peter Eriksson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
| 15 |
Erik Nilsson |
Skoghalls BGK |
9 |
1,111 |
89 % |
|