Anläggningar / Växjö BGK
Växjö BGK Filt
Filt · Outdoor
Versioner
1tävlingar
42fullständiga varv
46,14snitt per varv
32bästa varv
19,7 %spik
Banor
Klicka på en bana för topp 15 spelare på den (spelat banan minst 3 gånger, lägst snitt först).
| Nr | Bana | Spelad | Snitt | 1:or | 2:or | 3:or | 4:or | 5:or | 6:or | 7:or | Fördelning | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Synvilla | 42 | 2,357 | 21,4 % | 38,1 % | 23,8 % | 16,7 % | – | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2 | Dosering | 42 | 3,167 | 7,1 % | 40,5 % | 16,7 % | 16,7 % | 7,1 % | 7,1 % | 4,8 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3 | Hästsko | 42 | 2,405 | 40,5 % | 28,6 % | 14,3 % | 4,8 % | – | 2,4 % | 9,5 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4 | Kulle med mittgenomgång | 42 | 1,690 | 40,5 % | 50,0 % | 9,5 % | – | – | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 5 | Alternativ | 42 | 2,571 | 2,4 % | 64,3 % | 19,0 % | 4,8 % | 7,1 % | 2,4 % | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 6 | Tysk Klack | 42 | 2,619 | 23,8 % | 21,4 % | 40,5 % | 4,8 % | 2,4 % | 7,1 % | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 7 | Vallgrav | 42 | 2,095 | 23,8 % | 57,1 % | 7,1 % | 9,5 % | 2,4 % | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 8 | Uppsamlare | 42 | 2,833 | 31,0 % | 23,8 % | 16,7 % | 9,5 % | 4,8 % | 7,1 % | 7,1 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 9 | Fiskben | 42 | 3,262 | 7,1 % | 40,5 % | 19,0 % | 7,1 % | 11,9 % | 7,1 % | 7,1 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 10 | Vinkel | 42 | 2,357 | 4,8 % | 57,1 % | 35,7 % | 2,4 % | – | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 11 | Lådbana | 42 | 2,619 | 9,5 % | 40,5 % | 31,0 % | 16,7 % | 2,4 % | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 12 | Blixt | 42 | 2,476 | 4,8 % | 52,4 % | 33,3 % | 9,5 % | – | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 13 | Sidospel | 42 | 2,333 | 9,5 % | 47,6 % | 42,9 % | – | – | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 14 | Örkelljunga | 42 | 2,952 | 38,1 % | 19,0 % | 9,5 % | 4,8 % | 7,1 % | 14,3 % | 7,1 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 15 | Spång | 42 | 2,095 | 11,9 % | 69,0 % | 16,7 % | 2,4 % | – | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 16 | Ränna | 42 | 3,333 | 4,8 % | 33,3 % | 21,4 % | 21,4 % | 7,1 % | 7,1 % | 4,8 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 17 | Möllbergare | 42 | 3,095 | 28,6 % | 23,8 % | 14,3 % | 9,5 % | 7,1 % | – | 16,7 % | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 18 | Inslag | 42 | 1,881 | 45,2 % | 33,3 % | 14,3 % | 2,4 % | 4,8 % | – | – | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1234567
Bästa spelare (minst 3 varv)
| # | Spelare | Klubb | Tävlingar | Varv | Snitt/varv | Bästa |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tuula Mörck | Kalmar MGK | 1 | 3 | 37,67 | 35 |
| 2 | Pia Karlsson | Asarums BGK | 1 | 3 | 38,67 | 32 |
| 3 | Kenneth Granholm | Olofströms BGK | 1 | 3 | 38,67 | 38 |
| 4 | Irene Bergström | Växjö BGK | 1 | 3 | 40,00 | 32 |
| 5 | Nicklas Strömberg | Nybro MGK | 1 | 3 | 42,00 | 40 |
| 6 | Mikael Kvist | BGK Värend | 1 | 3 | 43,00 | 38 |
| 7 | Karin Karlsson | Kalmar MGK | 1 | 3 | 49,33 | 41 |
| 8 | Gusten Bolsgård | Växjö BGK | 1 | 3 | 55,67 | 50 |
Tävlingar
| Datum | Tävling | Spelare | Varv | Snitt/varv | Bästa | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019-05-19 | NT, Växjö, Spetsamossen Open | 14 | 42 | 46,14 | 32 | Resultat ↗ |